Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suriye Uçağı indirildi !

Editor

Öne çıkan mesajlar

alsında dediklerime cevaben yazılanlara cevap vermek niyetindeydim, ama sonra vaz geçtim, vakit israfı olacak gereksiz uzun bir yazı olacaktı...

ha şunu da ekleyeyim, savaşlar sizinde bildiğiniz gibi masa başındaki oranlar, sayılar görüler ile kazanılmıyor

zaten aynı şeyleri söylüyoruz, ben sadece bardağın başka bir tarafından bakıyorum

ama rusların, türki ve kazaklar hariç dünyadaki en beceriksiz askerler olduklarını değiştirmiyor tabi (gider ayak trollük yapayım)

valla yazınca gereksiz uzayacak ama yazmadan da duramıyorum :)

rusyayı rusya yapan batı rusyadır, oralar kayıp edilince rusyanın elinde ne kalır?

*birde aşağıdaki oranlar hangi savaştandır ve savaş hangi iki ülke arasında yapılmıştır?
*sayı oranlarına bakarsak hangi ülke işgalci bir ülke olarak gözükmektedir?
*ve savaşın genelini etkileyecek bir çok usus olduğunu farz edersek bu cephede aldıkları sonuç ve kayıplar göz önüne alırsak hangi ülke baskın çıkmıştır ve kaç sene o ülkede işgalci olarak bulunmuştur?

Güçler
a
~3,9 milyon, (yedekleri kapsar)
3.200 tank
4.389 uçak
46.000 Top parçaları

b
~3,2 milyon başlangıçta (sonraki 5 milyondan fazla)
12 - 15.000 tank,
35 - 40.000 uçak (11.357 adeti 22 Haziran 1941'de savaşa hazır)[

Kayıplar

a

250,000 ölü[4]
500,000 yaralı
25.000 kayıp [4]
2.093 uçak
2.758 kayıp tank

b

802.191 ölü[5]
3.000.000 yaralı
3.300.000 esir.[6][7]
21.200 uçak [8][9][10]
20.500 kayıp tank
Sosyal ağlarda paylaş

yiğit bulut 24 de bugün öyle bi konuşma yaptıki, ne rusya ne sam amca kaldı, işte dünya süper gücü türkiye yürü be koçum diyesim geldi bir an, sonra kendime geldim oğlum dötümüzde daha don yok, neyin kafası bu cidden merak ettim almış gazı gidiyo hemde tam gaz..:D

[video]http://www.yirmidort.tv/guncel/turkiyesiz-orta-asya-olmaz-72641.htm?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...