Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 2

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Zaten 4 değil, 5 maç aslında. Tahkim toplanana kadar birinin cezasını çektiği için 11-4 diye geçiyor.

Yirmi açıdan tükürüğümsü kafa hareketi var iyi güzel de, şöyle havada uçan bir tükürük göremiyoruz hiçbir videoda. Gördüğünü iddia eden var mı? "Tü senin suratına" dedi diyelim, bu tükürmek değil ki, olsa olsa hakarettir. Fiziksel müdahale apayrı bir suç, bunun da olmadığına kanaat getirilmiş. "Yemedi dimi, suratına tüküriyim senin" dedi diye 5 maç almak az mı, yakasından tutup silkeleyen adamın 11 maç aldığı yerde?

Tahkim aslında kendisinden beklenmeyen bir karar verdi, leke meke değil başarıya imza attı. MHK bu aralar "bize dokunamazsınız, yapıştırırız 20 maçı" gibi bir kafayla resmen dikta rejimi kuruyor, herkes de karşı takıma olduğu sürece buna göz yumuyor, hatta seviniyor. Hiçbir suçu olmayan adam kırmızı kart görüp üstüne 2 maç daha oynayamadı, bu da böyle 10-12 maç geçseydi FB taraftarı hariç kimse bir şey demeyecekti. Bu böyle olmamalı. Hakem raporuna yazmadığında tespit edilip ceza verilebiliyorsa, hakem raporunda yazdığında da aksi ispatlanabiliyorsa ceza verilmeyebiliyor olmalı. Kontrol mekanizması olmayan bir karar mercii olmaz. Tahkim de bir nevi mahkeme sonuçta, daha üst bir makam yok.

Pu senin suratına derken hakemin suratına salya saçıcaksın sonra da diyeceksin ki ben aslında tükürmedim istemsiz sıçradı onlar.
Arkasından ingilizce olarak annesinin mesleğiyle ilgili uygunsuz yorumlar yapıcaksın, yetmiyecek ısrarla el işaretiyle hakemin cinsel tercihi hakkında yorumlar yapıcaksın, sonra da afferin diyecekler.

Rezilliklere bak,Meireles'in karttan sonra yaptığı hareketlerde sadece tribünleri tahrik etme kısmı 1-2 maç olmalı zaten, futbolcuya bile hakaret 3 maçtan başlıyor ki sen hakeme ediyorsun.

Herşeyden öte benim merak ettiğim başka bişey var, bu Fenerbahçe klübünde gereksiz kırmızı kart görüp takıma zarar veren adamlara ceza verilmiyor mu? Sorun değil mi yani Meireles döndüğü maç gidip hakeme kafa atıp bi 4-5 maç daha ceza alsa?
Sosyal ağlarda paylaş

hahaha :)

işin garip tarafı ben burada azize dediğim için ceza alıyorum. Bana ceza veren elit yetkiler yemedi mi işareti yapılmasına, suratına tükürülmesine ne cezası, bunlara 11 maç cezamı verilir demesi daha da komik.

Sadece seninle ilgili değil kaç sayfadır okuyorum genel kaatım bu yönde.
Sosyal ağlarda paylaş

ben olayı çözdüm galiba

şimdi bu alex gittikten sonra aziz sameti yanına alıp kameralar karşısına çıkmıştı ya, orada aynen şöyle yapıyordur ;

" geçmiş karşıma, tüvüt atıyo tüvütttttt "

bunu derken sametin suratına doğru baya bir tükürmüştü

herhalde bu kasedi koydular savunmaya

dediler ki, mereleş hakeme sordu ;

" eve gidince tüvüt atıcam sana tüvütttttttt "
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

Türk Futboluna Tarihi Bir Leke Daha

Dün yargı kararlarını umursamayan bir federasyon, bugün de Raul Mereiles’in cezasını 4 maça düşürerek bu kez kanıtları hiçe saymıştır.

Hakem raporlarına rağmen yapılan bu indirim, yalnız kamu vicdanına değil, sporda adaleti sağlamakla görevli hakemlik müessesesine de vurulmuş büyük bir darbedir.

Futbolda şiddet ve saldırganlığın ortadan kalkması, her şeyden önce kurumlarına duyulan güvenle sağlanabilir. Oysa bu karar ile Türk spor dünyasına, bir kez daha keyfi bir idarenin gölgesi düşmüş, futbol tarihimize yıllarca üzerimizden atamayacağımız bir leke daha sürülmüştür.

Bu vahim uygulama ile mevcut Federasyon asli görevini yerine getirme kabiliyetini ciddi şekilde yitirmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü

http://3.bp.blogspot.com/-xwecGHdpDsg/T3zZeUjkLMI/AAAAAAAAA4Q/HTypeyixcGM/s1600/selpak.JPG
Sosyal ağlarda paylaş

abicim 50 tane video kondu buraya, serefsiz ligtv onden cekilen goruntuleri ilk basta cıkarmadıgı icin bu kadar tantana oldu.

daha sonra o goruntuleri burda herkes izledi, gs lilerde tukurmemiş dedi.

şimdi o kadar goruntuye kanıta ragmen 12 mac ceza veremezsin adama tukurdu diye.

hayır aynı PFDK elmanderin FT nin cezaları erteleyince sesiniz solugunu cıkmıyor, şimdi niye agrınıza gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl Trabzon bombayı patlatmış;

"TFF Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles’in cezasının indirimiyle ilgili almış olduğu karar Türk futbolundaki tükenmişliğin en üst seviyeye ulaştığının son çarpıcı göstergesidir.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu adeta bir kulübün her türlü haklarını koruyup gözetmeye hevesli bir yapıda olduğunu bu tavrıyla bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Bugüne kadar o kulübü koruyup gözetmek doğrultusundaki görevini başarıyla yerine getiren (!) Tahkim Kurulu biran önce sorumluluğu çerçevesinde işten el çekmeli, mensupları da köşelerine çekilip vicdanlarıyla başbaşa kendi muhasebelerini yapmalıdırlar.

Tahkim Kurulu’nun özenle koruduğu ayrıcalıklı kulüp için artık şike, ırkçılık ve hakaretten sonra hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir. Üstelik bu kararın şike zanlısı ve suçlusu ayrıcalıklı kulüp yöneticilerinin TFF binasına kadar gelerek Federasyon Başkanı’yla yaptıkları pazarlıkların ardından alınması, hukuksuzluğun nasıl bütün ülke önünde fütursuzca sergilendiğinin büyük ispatıdır.

Elbette Türkiye Futbol Federasyonu’nun içerisinde de bu gelişmelerden rahatsız olan dirayetli ve haysiyetli mensuplar bulunmaktadır. Onlara düşen; bu anlayışları çerçevesinde görevi bırakmaları, gerekçelerini kamuoyuyla paylaşmaları, futbolumuzun içine düştüğü çirkin tablonun değiştirilmesi adına öncülüğü yapmalarıdır.

Kulüpler Birliği ise bu tiyatroyu seyretmekte ve “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” sorumsuzluğuyla hareket etmektedir. Artık bu birliğin mensupları da biran önce kendilerini gözden geçirip bugün başkalarına yaşatılan haksızlıkların yarın karşılarına çıkabileceğini unutmamalıdırlar. Kulüpler Birliği’nin yaşanan bu gelişmelere karşı hangi tavrı takınacağını da büyük bir merakla beklemekteyiz. Onlarda sorumluluklarını bilmeli buna göre cesur tavırlar takınmalıdır.

Ayrıca sahanın ortasında hakarete uğrayan ve yüzüne tükürülen FIFA listesinde yer alan hakem Halis Özkahya’nın da bundan böyle hangi psikolojiyle maçlara çıkacağı, otoritesini nasıl sağlayacağı ve gördükleriyle ilgili raporları ne düşünerek kaleme alacağı iyice düşünülmelidir. Ama belli ki bu detaylar Türk futbolunu yönetip sözde adalet dağıtanların umurunda bile değildir.

Aynı federasyonun Disiplin Kurulu, Galatasaray ile Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda oynadığımız maçın ardından kulübümüze seyircisiz oynama cezası vermiştir. Ancak ne garip tesadüftür ki bu müsabakada yabancı madde isabet eden oyuncu Trabzonspor formasını giyerken Karabük’te yüzüne atılan sert buz parçasıyla yaralanmış fakat bu eylemle ilgili olarak aynı yaptırım uygulanmamıştır.

Sırf bu çelişki bile PFDK’nın formalara göre nasıl karar verdiğinin en çarpıcı göstergesidir. Bu federasyonun bütün kurullarıyla birlikte Türk futbolundaki misyonu uzun zaman öncesinden sona ermiştir. Gelinen nokta bardağı taşıran son damladır. Bu nedenle biran önce yapılması gereken görevi bırakmaları, ülkemizi ve futbolumuzu kendilerinden kurtarmalarıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

gerçi TS kıyamete kadar ağlasa da olur, tadından yenmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

meireles ilgili ağlamalarını bir kenara koydum yahu allah belanızı versin futbolcunun ağzının orta yerine ses bombası mı mayttap mı her neyse adı ondan fırlattılar ne bekliyolar madalya mı taksaydı federasyon nasıl kafalar abi bunlar ya?

ulan tükürmemiş işte adam yok kanıt yok hangi hukuka hangi adalete sığar bir insanın kendisinin haklı olduğunu düşünmesi sonucu elindeki kanıtlarla birlikte hakkını arayıp suçsuz olduğunu ispatlamasının yanlış olduğunu iddia etmek?

azizi savunduğum falan yok ama geçmişi karıştırıp bugünkü alakasız bir olayla ilgili futbolcusunu savunmak üzere hak yollarına başvuran birisine sen hangi hakla köpek gibi tükürükler saçarak saldırabilirsin iğrenç ötesi insalar ya.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Yalnız şu kısım doğru ki, hakemler artık özellikle Fenerbahçe'ye karşı nası bu tip kararlar verebilir ki? Herifler raporu yazıyor gönderiyor sonra Tahkim yok diyor iptal ediyor. Artık totosu yemez hakemlerin Fener aleyhine ciddi kararlar vermeye.
tekrarlıyorum, var olmayan küfürü (küfür de lan bu arada) yazdılar, pfdk ceza verdi, tahkim onayladı.

var olmayan tükürüğü yazdılar, bu sefer herkes isyan etti, hak yerini buldu.

var olan şeyleri yazsınlar, var olmayanları değil. o zaman sorun olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

Tahkim Kurulu’nun özenle koruduğu ayrıcalıklı kulüp için artık şike, ırkçılık ve hakaretten sonra hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir. Üstelik bu kararın şike zanlısı ve suçlusu ayrıcalıklı kulüp yöneticilerinin TFF binasına kadar gelerek Federasyon Başkanı’yla yaptıkları pazarlıkların ardından alınması, hukuksuzluğun nasıl bütün ülke önünde fütursuzca sergilendiğinin büyük ispatıdır.

said:
ırkçılık ve hakaret

said:
ırkçılık

said:
hakaret

did you mean trabzon?

lan daha geçen maç galatasaraylı futbolcunun kıçında bomba patlatan siz değil miydiniz?

http://4.bp.blogspot.com/_ybpq5zhL-RU/TAH7wh9am_I/AAAAAAAAAH0/MMJ53RIKxTc/s1600/blue_screen_of_death.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...