Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unity 3D

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

1- c#, boo, js.
2- sanırım yok. zaten gerek de yok. communitysi acayip sağlam. her yerde videolar forumlar filan var.
3- çok pro oyunlar yapabilir misin emin değilim. yani top kalite olmayabilir ama gayet zevkli, oynanabilen 2d ve 3d oyunlar yapılabilir. kullanımı da çok kolay olduğundan çok tercih ediliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Engine ve Creation Env. beraber. Diger engine pack lerde oldugu gibi.

Unity 3d nin onu acik ve kucuk ve orta seviyedeki game house lar kullaniyor. Fiyat olarak ulasilabilir ve lisans lamasi cok uygun. (3000 - 3500 dolar arasinda production kalitede is yapar hale geliyorsun unity 3d ile.)

Dil olarak C# yada JS, baska kullanan ile karsilamasmadim henuz, kesin vardir ama.

En buyuk artisi Mobile platformlarda guzel calisiyor, tek bir platform icin optimized degil Unreal gibi.

Hobi olarak kullaniyorum, self educated, egitim imkanlari mevcut istanbul da.
Sosyal ağlarda paylaş

gelecek olan unity 4 ile bayağı bir aaa ittiriyorlar aslında. önü açık kesinlikle, community'si çok güçlü.

bu arada dil konusuna ek olarak; altyapı olarak mono kullanılıyor. js denilen dil de unityscript aslında, mono tarafından compile ediliyor ve tam olarak js de sayılmaz. benzer bir syntax kullanmışlar sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

izmir ekonomi üniversitesinin yazılım ve bilgisayar mühendisliği öğrencileri için falan sertifika programı var bu sene başlayacak olan, zaten normalde de seçmeli derslerde oyun ile alakalı şeyler alırlarsa unity görüyorlar, bildiğim kadarıyla o sertifika programı da unity üzerine. istanbulda da bahçeşehirin oyun geliştirme ile ilgili atakları vardı BUG falan gibi, bir sor istersen belki onlarda da benzer bir şeyler vardır. ayrıca, c# akar.
ha bi de son olarak, daha önce konusu geçtiği zaman söylediğim şeyi söyliyim aynen: "giriş seviyesi için güzel; fakat kendini geliştirdikçe hantal ve zayıf gelen bir engine."
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ama mobil pazarında iyi çıkış yaptı bu. En son güçte, en ileri grafik yerine olabildiğince az kaynakla, olabildiğince az enerji harcayarak, olabildiğince iyi görüntüye ulaşmaya çalıştığından geleceği yakalayan ilk engine olabilir yani.

Rakibi yok gibi şu anda, onunla aynı mantıkla çalışan başka sağlam engine de yok zaten.

Arkasındayım ben ama sorularına cevap veremem.
Sosyal ağlarda paylaş

Calisan bulamazsin, bulursun pahali olur, isveren bulamazsin vs vs. o yuzden erken. Bugun ruby dili ile yazilmis buyuk siteler cikmaya basladi, yani ruby oturuyo bu kategoriye, ona ragmen kariyer.net de kac tane ruby ci arayan var bakin.

kendi rustunu tam ispatlamamis hic bi teknolojiye kariyerimi dayamazdim, kumar degil bu hayat.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

minecraftın motoru ne ki sonuçta fikirdir oyunları sattıran şey.

tam olarak öyle değil o iş ya. minecraft zaten apayrı bir inceleme konusu sadece gameplay açısından bile ama oyunu sattıran fikirdir demek biraz zayıf bir ifade. über süpper bir fikrin olabilir ama ortaya çıkardığın ürün o fikri yansıtamadığı sürece çok da işine yaramaz. hadi ola ki etkili şekilde fikrini aktardın oyuna, yine bir ton unsur var işin içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Calisan bulamazsin, bulursun pahali olur, isveren bulamazsin vs vs. o yuzden erken. Bugun ruby dili ile yazilmis buyuk siteler cikmaya basladi, yani ruby oturuyo bu kategoriye, ona ragmen kariyer.net de kac tane ruby ci arayan var bakin.

kendi rustunu tam ispatlamamis hic bi teknolojiye kariyerimi dayamazdim, kumar degil bu hayat.

abi naptın ruby'le tamamen alakasız mevzular.

eğer istediğin oyunu yapabiliyorsan, sonucu da seni tatmin ediyorsa, kullandığın oyun motorunun rüştünü tam ispatlaması da gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

oyun yapmak eskiye göre o kadar da zor değil başarılı bir fikrin varsa heryerde satabilirsin o oyunu. kimse sana mass effect yap demiyor.

cevap vererek daha da uzatmayı istemiyorum ama bu kadar sığ bir yaklaşıma da sessis kalamıyorum kusura bakma.

mass effect zaten AAA title bir oyun ve gidip evde 3-5 kişi ile yapabileceğin bir şey değil, örnek zaten kafadan yanlış. onu geçtim, şu an steam greenlight sayfasına bakarsan 3000+ oyun olduğunu görürsün, bunların 1000 tanesi hadi birbirinden farklı şeyler sunacak olsun, içlerinden 10 tanesi community tarafından beğenildi, onların da 1 tanesi (black mesa'yı saymıyorum, steam'e girmedi ayrıca dağıtıldı diye) geçen gün satışa çıktı.

bi önce söylediğimi tekrar söylüyor gibi olacak ama fikrin ne kadar iyi olursa olsun bir ton değişken var bu işin içinde. benim de ekibimle birlikte 5ten fazla oyun projem var, hepsi için GDD hazırlandı, ön çalışma yapıldı ve sıraya koyuldu. açıkçası bana göre hepsi süper fikirler ve süper oyunlar, ama bakalım tamamlandığı zaman yaşam tarzı benden tamamen farklı bir kullanıcıya ne hissettirecek.

yani işin özü, evet bir fikrin olması ve mümkünse bu fikrin özgün olması güzel bir şey; fakat 2012 yılında insanlar seriye bağlamış durumdaki Call of Duty ya da muadilleri ve AC gibi oyunlara milyorlar harcıyorken, "evet abi 2 kişi yaptık, b.k gibi de oldu, ama fikir çok süper" yaklaşımı seni çok üzer demedi deme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...