Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ios6 ile gelenler

paspatur

Öne çıkan mesajlar

Hürriyet

bunlar gerçek mi?
ios 5 de bunlar yapılamıyor muydu?
yoksa hürriyetten saçma bir haber falan mı?
bunlar şaka gibi abi??

Facebook ile arkadaşlarımızın fotoğrafları, telefon ve email bilgilerini doğrudan Rehber'e senkronize ediyor. Öte yandan, Facebook ile fotoğrafları paylaşabilmek artık daha kolay olacak.

iPhone'nuzu biri aradığında karşımıza sadece “Reddet” veya “Cevapla” seçenekleri çıkıyordu. IOS6 ile birlikte bu seçeneklere “Mesaj ile Yanıtla” ve “Daha Sonra Anımsat” da ekleniyor.

Yeni işletim sisteminde yer alan bir diğer özellik de kullanıcıların kurduğu Alarm’lara artık şarkı (mp3) atayabiliyor oluşu.

iOS 5'le birlikte gelen Fotoğraf Yayını özelliğini geliştiren iOS ile, iCloud hesabı sahibi belli kişilere veya herkese açık (public) yapabiliyoruz.

Bundan önceki iOS'larda büyük bir eksiklik olan Mail'e fotoğraf ve video ekleyememe, yeni iOS 6 ile birlikte sona eriyor.

iOS 6'da Safari üzerine yapılan bir diğer değişiklik ise, cihazın yan tutulduğunda tam ekran moduna geçmesi.

iOS 6 ile gelen yeni bir özellikte yandaki fiziksel tuş ile sessize alındığında cihazın artık titrememesinin sağlayabilecek olması. Yeni titreşim ayarı sayesinde iOS 6 cihazlar tamemen sessiz bir moda girebilecek.

180 veya 360 derecelik geniş açılı fotoğraf çekebilme özelliği sağlayan Panorama özelliği iPhone 5 ve iOS 6 yüklenmiş iPhone 4S cihazlarda kullanılabilecek. Bu yenilik ise iPad'ler için geçerli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten devrim niteliğinde özellikler. Android telefon alarak hata yapmışım :(

Hele ki "iPhone'nuzu biri aradığında karşımıza sadece “Reddet” veya “Cevapla” seçenekleri çıkıyordu. IOS6 ile birlikte bu seçeneklere “Mesaj ile Yanıtla” ve “Daha Sonra Anımsat” da ekleniyor." özelliğine bittim.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

bitecek başka özellik bulamadınızmı olm yıl 2012 adamlar taşak geçiyo.

buna da bittim mesela ben. hemen kuyruğa girmeliyim. gözlerim apple apple oldu şuan.

said:
Facebook ile arkadaşlarımızın fotoğrafları, telefon ve email bilgilerini doğrudan Rehber'e senkronize ediyor. Öte yandan, Facebook ile fotoğrafları paylaşabilmek artık daha kolay olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

oha lan. IOS onları yapamıyor muydu? Mail'e attachment olarak medya koyamıyorlar miydi?

adamların yeni OS'undaki özelliklere gel.

ne bileyim, contact'lardaki kişileri facebook/twitter gibi yerlerden bilgi toplayip, kişi özeti çıkarma HTC Sense'te var mesela. Çok da güzel bi özellik. Kutluyorum Apple'ı buradan :)
Sosyal ağlarda paylaş

Lath bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrar ediyor. Cevap verebildiğine "LOLOL O ÖYLE DEĞİL BÖYLE, NEXT" falan diyor, cevap veremediğine de hater/fakir diyip geçiyor çocuk gibi.

Kafanın almadığı nokta şu Lath, burası iOS topiği, yorum yapıp dalga geçenlerin çoğu da halihazırda iPhone kullanan insanlar :p Kullandığı şeyi de eleştirebilme yeteneği olanlara bu kadar kızma.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

ShadowFax said:

oha lan. IOS onları yapamıyor muydu? Mail'e attachment olarak medya koyamıyorlar miydi?

koyabiliyordun abi tabiki. bu ne ben anlamadım. mailleri hep attachleyip kullanıyorum kaç yıdlır yani

yoktu abi bu özellik. yeni geldi. App vardı onunla yapabiliyordun. Mailin bodysine gömüyordun resmi filan
Sosyal ağlarda paylaş

Apple store reject policy lerine gore reject etme hakki var. Telefon da zaten mevcut olan bir feature i app olarak yaptigin zaman policy reject yiyorsun.

Tabii derinlemesine orneklerle, Google o app i gecirtir. Sonucta turn by turn navigation + map dedigimiz kavram butun navigation app lerde var, onlari reject etmeyen Apple bunuda reject etmemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...