Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Görüşlerinizi alayım.

Meov

Öne çıkan mesajlar

Ahaha oyun patladı tadında bir başlık açmıyorum yanlış anlaşılma olmasın.

Bugün ya gw2 alıcam ya da wow paymentımı yapıp wowa dönücem tekrardan, merak ettiğim konu ise gw2 oynayanların şuan bu oyun wowdan iyi diyebilitesi. Oyun release oldu bilmemne baya sevenide oldu oyun "bitti" diye satanıda.

Birde size sorayım dedim :)

WoWdada account yeni zaten, hani 0dan kasıcam 2 oyundada çevrem yok şuan o yüzden community açısından ne durumda oyun?
Sosyal ağlarda paylaş

Bak eğer dersenki ben pve progress peşinde koşmam , benim için pvp önemli.Akşamları girer arkadaşlarımla spvpmi yaparım , guildimle WvWvW atar çıkarım...Durduğun kabahat.Oyunun levelingide gayet zevkli.Baya tatmin oluyorsun bu yönde.Ancaak.Dersenki yok arkadaş ben end gamede dolu dolu pve yapıcam.Progress istiyorum filan...Alma.

Ama şuda var.Bu oyun alınır her halükarda.Çünkü aylık ücreti yok.Ha alırsın 1 ayda işte karakterini kasar üstünü düzersin.End game yaparsın dolu dolu.Gelecek ay bir yandanda WoW accountunu açtırırsın.WoW'da pveni şuyunu buyunu yapıp bu oyunda WvWvW , spvp vs. yaparsın.Yani benim tanıdığım bu yönde çok oyuncu var.

Oyunun pvpsi şu haliyle çok çok güzel.Ancak hala belli major eksiklikleri ve çeşit azlığı var.Gerçi ArenaNet bu konuya eğiliyor.Git gide dahada güzel olur.

Hani 1-2 haftadır yapıyoruz.3-4 Türk guildi birleşip ortak WvWvW atmak çok ayrı birşey.Aşırı zevkli.Warhammer'daki zevki filan kat kat alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

yazuach said:

Bak eğer dersenki ben pve progress peşinde koşmam , benim için pvp önemli.Akşamları girer arkadaşlarımla spvpmi yaparım , guildimle WvWvW atar çıkarım...Durduğun kabahat.Oyunun levelingide gayet zevkli.Baya tatmin oluyorsun bu yönde.Ancaak.Dersenki yok arkadaş ben end gamede dolu dolu pve yapıcam.Progress istiyorum filan...Alma.

Ama şuda var.Bu oyun alınır her halükarda.Çünkü aylık ücreti yok.Ha alırsın 1 ayda işte karakterini kasar üstünü düzersin.End game yaparsın dolu dolu.Gelecek ay bir yandanda WoW accountunu açtırırsın.WoW'da pveni şuyunu buyunu yapıp bu oyunda WvWvW , spvp vs. yaparsın.Yani benim tanıdığım bu yönde çok oyuncu var.

Oyunun pvpsi şu haliyle çok çok güzel.Ancak hala belli major eksiklikleri ve çeşit azlığı var.Gerçi ArenaNet bu konuya eğiliyor.Git gide dahada güzel olur.

Hani 1-2 haftadır yapıyoruz.3-4 Türk guildi birleşip ortak WvWvW atmak çok ayrı birşey.Aşırı zevkli.Warhammer'daki zevki filan kat kat alıyorsun.

Şu yazı güzel özetlemiş + pvp den birşey bekleme oynadıkça tek elde edebileceğin şey kozmetik.
Sosyal ağlarda paylaş

Yakında dediğiniz en az altı ay. E böl aytı ayı 50 dolara. Yine ucuz yine ucuz. Ki belki ilk expention o kadar erken çıkar. Sonrakiler en az 9-12 ayda bir çıkar. Yine ucuz yine ucuz.

Bu arada GW2 casual oyuncular için birebir diyen arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum.

Harbiden de, 2 saatiniz mi var oyun oynamak için. Dungeon, pve, spvp, wvwvw, craft... Ne yaparsan yap bu süre içerisinde. Aman dungeon'ı bitiremedim; yok questleri tamamlayamadım; efendim wvwvw için zaman kalmadı derdin yok.

Ben bu oyunun gün be gün daha da güzelleşeceğine inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

world vs world muhabbetin de yine herkese aynı gear mı veriliyor? gear kasıp yapabileceğimiz bir şey yok mu? hiç mi pve yok wowa göre kıyasladığımızda, günde 1-2 saat haftanın 1 ya da 2 günüde 6-7 saat oynayabilirim max. bu doğrultuda gw2 daha bir mantıklı duruyor, wowada farm, pet wars vs gelmiş arada kaldım baya. şimdi gw2 alıpta 1 ay sonra mop almak istemiyorum. misal wowda max levela ulaşınca raid, arena, bg yapabiliyoruz, ha birde corpse camping. gw2de durum nedir? ben 80 oldum diyelim ondan sonra ne yapacağım? ve 80 olduğumda beni oyuna bağlayan ne olacak? biliyorsunuz wowda 2 3 hafta uğraşıp bir item alınan zamanlar oluyor ki vanilla zamanında dahada iyiydi bu durum. gw2de durum nedir? legendary weaponlar flm var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Meov said:

world vs world muhabbetin de yine herkese aynı gear mı veriliyor? gear kasıp yapabileceğimiz bir şey yok mu? hiç mi pve yok wowa göre kıyasladığımızda, günde 1-2 saat haftanın 1 ya da 2 günüde 6-7 saat oynayabilirim max. bu doğrultuda gw2 daha bir mantıklı duruyor, wowada farm, pet wars vs gelmiş arada kaldım baya. şimdi gw2 alıpta 1 ay sonra mop almak istemiyorum. misal wowda max levela ulaşınca raid, arena, bg yapabiliyoruz, ha birde corpse camping. gw2de durum nedir? ben 80 oldum diyelim ondan sonra ne yapacağım? ve 80 olduğumda beni oyuna bağlayan ne olacak? biliyorsunuz wowda 2 3 hafta uğraşıp bir item alınan zamanlar oluyor ki vanilla zamanında dahada iyiydi bu durum. gw2de durum nedir? legendary weaponlar flm var mı?
hani insanlar oyunu genelde karakterini daha iyi bir konuma getirmek için oynar. ama pvpde herkesin gearı aynıysa ve pve yoksa gw2nin bir csdan farkı olmadığını söyleyebilir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

WvWvW'de herkes aynı armoru giymiyor elbette. Bir de şu yanlış anlaşılmayı düzeltelim. sPvP'de, kimse aynı armoru falan girmiyor. Pek çok armor, rune, sigil, silah seçeneğinden siz kendinize uygun olanı seçiyorsunuz. Yani yine farklılık var. Sadece lvl1 iken bile girseniz oyun sizi lvl 80 düzeniye getirip tüm skillerinizi açıyor.

WvWvW için armor, silah falan filan kasmanız gerekiyor. Ama yine belirteyim; armorunuzun wvwvw'deki etkisi uçurum gibi değil. az bir fark yaratıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

wowun beni başlarda cezbeden tarafı oyunun grafiksel anlamda akıcı olmasıydı ki hala öyle. ha yeni sistem demişler bilmemne demişler zaten ortada değişen pek bir şey yok. guild warsta bunu bulabilecekmiyim bilmiyorum o yüzden şu gw2 inene kadar bekleyeceğim sanırım. 600 700 ile indiriyor ruhumu teslim etmek üzereyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla, ben de ilk başlarda WoW oynadım ama bazen resmen lagfest oluyordu. Hele ki büyük şehirlerde. Tabii ozamanın internet bağlantısı ile şimdiki bir değil. Ama şunu söyleyeyim, GW2'de şimdiye kadar bir kere lag sorunu yaşadım, ki o da bizden değil oyundan kaynaklanıyordu. Çünkü bütün server global chatten şikayet ediyordu.

fps düşüklüğü ise, sadece bir kere yaşadım. wvwvw'de yaklaşık 300 kişi falan kapışıyordu (belki daha fazlaydı bilmiyorum) fps 15'lere falan düştü. Onun haricinde gw2 dünyasının her yerinde ortalama 80-90 fps ile geziyorum.

Ekran kartım hd6850, cpu ise phenom 2 x4 955 BE. ve 8gb ram.

Siz buradan pay biçin işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...