Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Libya'da ABD Büyükelçisi öldürüldü

mani

Öne çıkan mesajlar

Koreanboy said:

Aslinda boyle atismanin kimseyede yarari yok bu sebeble bundan sonra ne yazarsan yaz mesaj yazmayacagim cunku benim belirtmek istedigim tek sey o tip picture lari sen koyuyorsun ve sonra hipster denilince kiziyorsun demekti. Cunku artik yas kemale erdi ugrasmak zor geliyor forum ici kavgalarla o sebeble tekrar belirteyim eger kirdim ise ozur dilerim ve koseme cekilirim ;)

Ahahah, adam topikten topige takipte her postumu üstüne post atmıcam bundan sonra bir de atar yaptı.

Internette yeniyiz galiba, gayet sakin bir şekilde adama sordum yani nereden çıkardın hipster birşey o videoda diye, sen de yırtık dondan fırladın, karı gibi lafı çevirmeyin de konuya dönün bence.

Hadi selamletle.

Ha bir de al günlük reaction kotan.

Sosyal ağlarda paylaş

peygamber=ümmet

neden böyle dedim sizce?

sebebi alttaki video da az biraz çağrı filmini izleyenler güzel bir müzikle filmden sahnelerle ne demek istediğimi anlayacaktır.

peygamber (s.a.v) olmazsa ümmet olmazdı.şahsıma soracak olursanız canım onun isminin tek harfi karşısında hiç bir şey ifade etmez.

9 yaş meselesi ise,islam bilginleri tarafından çürütülmüştür.ikide bir dönüp dönüp aynı şeyi ısıtmayın çünkü hiç bir inandırıcılığı yok...

ayrıca islamın mesajı müslümanlara değil,müslüman olmayanlaradır.islama ve peygamberine hakaret etmeyen,din dışı insanların,müslümanlara ticaret harici,bir faydası da zararı da yoktur.

islam inananlara hitap eder,üstteki mesajla ironi bu da...

şöyleki,Allahın indirdiği kurallar kitabı harici,demokrasi,monarşi v.s gibi yönetim şekillerini kabul etmez.yönetim şekli peygamber s.a.v zamanında ki gibi bir yönetim şeklidir.evirerek,çevirerek ayetler de hadisler de oynama yaparak,müslümanın kendisini kandırmasına gerek yoktur.

selefilere laf etmiş bazıları...

şu andaki selefiliğin,ana akımları,afganistan talibanı,çeçenistan mücahidleri,yemen ve libya selefileri haricinde,vehhabi suud ve diğer krallıkla,demokrasiyle yönetilen ülkelerde ülkesinin yönetim şeklini kalben onaylayanlar dine göre,tekfir görme riskine ,yani kafir ilan edilme riskiyle karşı karşıyadır.

gelelim,güncel meseleye...

kuran'a ve sünnete göre,dalga geçilmenin,alay edilmenin kutsallarla,cezası bellidir.

nasılki amerika da vergi kaçırmanın cezası en ağır mahkumiyetle sonuçlanıyorsa,kurani anayasa da da sonucu bellidir.

velhasıl-ı kelam,şu anki olaylar,200 senedir uyutulan ümmetin,kıpırdanmasıdır,ayağa kalktığı zaman emperyalist kafirlere neler olacağı hepinizin malumudur...

son söz;bizim ölülerimiz cennete,kafirlerin ise cehenneme gidecektir... Allahın vaadi bu yöndedir.inandım,iman ettim...
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

peygamber=ümmet

neden böyle dedim sizce?

sebebi alttaki video da az biraz çağrı filmini izleyenler güzel bir müzikle filmden sahnelerle ne demek istediğimi anlayacaktır.

peygamber (s.a.v) olmazsa ümmet olmazdı.şahsıma soracak olursanız canım onun isminin tek harfi karşısında hiç bir şey ifade etmez.

9 yaş meselesi ise,islam bilginleri tarafından çürütülmüştür.ikide bir dönüp dönüp aynı şeyi ısıtmayın çünkü hiç bir inandırıcılığı yok...

ayrıca islamın mesajı müslümanlara değil,müslüman olmayanlaradır.islama ve peygamberine hakaret etmeyen,din dışı insanların,müslümanlara ticaret harici,bir faydası da zararı da yoktur.

islam inananlara hitap eder,üstteki mesajla ironi bu da...

şöyleki,Allahın indirdiği kurallar kitabı harici,demokrasi,monarşi v.s gibi yönetim şekillerini kabul etmez.yönetim şekli peygamber s.a.v zamanında ki gibi bir yönetim şeklidir.evirerek,çevirerek ayetler de hadisler de oynama yaparak,müslümanın kendisini kandırmasına gerek yoktur.

selefilere laf etmiş bazıları...

şu andaki selefiliğin,ana akımları,afganistan talibanı,çeçenistan mücahidleri,yemen ve libya selefileri haricinde,vehhabi suud ve diğer krallıkla,demokrasiyle yönetilen ülkelerde ülkesinin yönetim şeklini kalben onaylayanlar dine göre,tekfir görme riskine ,yani kafir ilan edilme riskiyle karşı karşıyadır.

gelelim,güncel meseleye...

kuran'a ve sünnete göre,dalga geçilmenin,alay edilmenin kutsallarla,cezası bellidir.

nasılki amerika da vergi kaçırmanın cezası en ağır mahkumiyetle sonuçlanıyorsa,kurani anayasa da da sonucu bellidir.

velhasıl-ı kelam,şu anki olaylar,200 senedir uyutulan ümmetin,kıpırdanmasıdır,ayağa kalktığı zaman emperyalist kafirlere neler olacağı hepinizin malumudur...

son söz;bizim ölülerimiz cennete,kafirlerin ise cehenneme gidecektir... Allahın vaadi bu yöndedir.inandım,iman ettim...

alin bunu
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

Ağzından köpükler saçarak nefretle insanları kendi kafanda ölüme ve ağır cezalara layık görecek kadar kin dolmuş için. Kafirler cezalarını çekecek derken orgazm olmuşun resmen.

İslam doğruysa eninde sonunda cennete gidersin herhalde ama ondan önce baya bi yanarsın bu kafayla gibi geliyor bana :p sen ne biliyon islamı dersen bilmiyorum evet, "common sense" denen şeyi kullanıyorum sence. kendini bi nefret ve kinden arındır bence, önce anlayış ve huşu doldur ruhunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

basayev said:

Ağzından köpükler saçarak nefretle insanları kendi kafanda ölüme ve ağır cezalara layık görecek kadar kin dolmuşun için. Kafirler cezalarını çekecek derken orgazm olmuşun resmen.

İslam doğruysa elinde sonunda cennete gidersin herhalde ama ondan önce baya bi yanarsın bu kafayla gibi geliyor bana :p sen ne biliyon islamı dersen bilmiyorum evet "common sense" denen şeyi kullanıyorum sence. kendini bi nefret ve kinden arındır bence önce anlayış ve huşu doldur ruhunu.

off ya bu nasıl bir yazıdır böyle okuyana kadar mahvoldum. dolmuşun, olmuşun, elinde ne?
bi düzgün yaz da okuyalım yaaaaa
Sosyal ağlarda paylaş

SekerPembe said:

Ardeth said:

basayev said:

Ağzından köpükler saçarak nefretle insanları kendi kafanda ölüme ve ağır cezalara layık görecek kadar kin dolmuşun için. Kafirler cezalarını çekecek derken orgazm olmuşun resmen.

İslam doğruysa elinde sonunda cennete gidersin herhalde ama ondan önce baya bi yanarsın bu kafayla gibi geliyor bana :p sen ne biliyon islamı dersen bilmiyorum evet "common sense" denen şeyi kullanıyorum sence. kendini bi nefret ve kinden arındır bence önce anlayış ve huşu doldur ruhunu.

off ya bu nasıl bir yazıdır böyle okuyana kadar mahvoldum. dolmuşun, olmuşun, elinde ne?

typodan değil de senin fosfor az gelmiş bence
Sosyal ağlarda paylaş

mandalina said:

SekerPembe said:

Ardeth said:

basayev said:

typodan değil de senin fosfor az gelmiş bence

sen önüne dön
Sosyal ağlarda paylaş

konu dışı denilen bölümü sabahdan beri,islamla alakalı konuları kontrol ediyorum.hep bir dalga geçme,peygamber 9 yaşında bir kızla evlendi kafaları,gık çıkaranı v.s banlamalar,peki size şöyle bir şey söyliyeyim,ya gerçekten cennet-cehennem varsa ve ben değil de siz yanlış düşünüyorsanız?

bu dini,fethullahçı cemaat yapılanmaları,tarikat ve sufi geleneği,rayından çıkararak bu hale getirdi 1000 yılda,peygamberimin hadisi var,ahir zaman da iman;elde kor tutmak gibi olacaktır buyuruyor,tarikat ve histerik cemaatlerin davranış biçimleri,o koru ellerinde maşayla tutma zanaaatına dönmüş durumda,

gerçek islam bu değil diyenlere bir çift lafım var,şu anda dünya genelinde,emperyalizm karşıtı denilen,komünizm-sosyalizm ve ucundan azıcık da ırkçı düşünceler ne kadar emperyalizme karşı?
varsa yoksa emperyalizmin can damarı petrolün,emperyalizmin baş düşmanı islam medeniyetine canhıraş bir biçimde,kültürel,sosyal,savaş sanatının değişik dallarını kullanarak saldırmalarından oluşuyor.

bu dinde;zekat kavramı var,hiç bir zaman bir şahsın 100 dairesi olmaz...

bu dinde cihad var;zenginlerin yeri geldiğinde malının yarısını savaş kafilelerine bağışlaması var...

bu dinde insanın anarşizm boyutuna hatta anarşizm masum kalır,terörizm boyutuna varan,tecavüz,hırsızlık,yağma v.s yasaklanmış cezası ölüme varan hadler uygulanmıştır.

bu dinde,belli bir zümrenin,belli bir ailenin,çoğunluğun azınlığa,azınlığın çoğunluğa tahakkümü yoktur.bilgi ve birikim esas alınarak,devlet denilen sakız emanet edilmiştir insana,fırat kenarında bir kuzuyu kurt kapsa ömer sorumludur,veya bir misafir geldiğinde,devletin mumunu söndürüp,şahsi mumunu yakan ömer adaleti vardır.

bu yazdıklarımı uygulaması gereken insanlığın,illa başına müslüman ekini mi getirmesi gerekiyor? neden belirli bir insanlık paydası oluşmadı binlerce yıldır,din olmadan,dini kurallar düzenlemeden insan hayatını?

ha banlarsınız veya banlamazsınız,kimseye düşmanlığım yok,ben müslümanım,sözü eğip,bükmek,50 tane takla atmak,kürsülerde salya sümük ağlamak bana yakışmaz...

peygamber öldüğü gün hz ali aşırı tepki gösterince,hz ebubekir,oda hepimiz gibi insandı,o öldü onun değerleri ayakta dediğinde sakinleşmiştir koskoca ali...
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

konu dışı denilen bölümü sabahdan beri,islamla alakalı konuları kontrol ediyorum.hep bir dalga geçme,peygamber 9 yaşında bir kızla evlendi kafaları,gık çıkaranı v.s banlamalar,peki size şöyle bir şey söyliyeyim,ya gerçekten cennet-cehennem varsa ve ben değil de siz yanlış düşünüyorsanız?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...