Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pillars of Eternity

Norak

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

İyi bir dm asla böyle bişey yapmaz, lvl1 flame büyüsü lvl1 flame büyüsü damage ı verir.

iyi bir dm oyuncu büyü yaptığı zaman elinde patlatır.
hardcore olur dm, adım atarken bile zar attırır sana. balistayı kullandırtmaz skillin yok diye.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Eğer büyü slotlarını iyi planlarsan bu kadar abartmaya gerek yok. Bone sen baya baya yanlış oynuyormuşsun bu oyunları.

so sayeth the hardcore oyuncu.

tamam sen süpersin ilahsın o ayrı da,
büyüler bitince slotları doldurmak için rest yapmanın zorunluluğu var,
demek istediğim şey tabletop üstünde gayet iyi giden bir sistem olmasına karşın computer oyunlarında aynı şekilde işlemiyor.

bunu kabul etmek istemiyorsunuz sonra gelip "insanlar bg2 sistemi istemiş planescape torment sistemi istememiş" diye qq'lüyorsunuz.
ben de istemiyorum bg2 sistemi.

ama tabii deveye sorm...
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Hayır, iyi bir dm saçmalamaz. Tutarlı oyun oynatır. Verdiğin örneklerin ikisi de uçlarda kalıyor ve ikisi de saçma.

örnekte ne demek istediğimi anladın mı? anladın. o zaman eyvallah.

"ÖRNEKLERİN UÇLARDA'!! SASÇAMMAMA OLMUŞ ÖRNEKLERİN! NİTPİCK EDİCEM GLROAOAAARRR!!" diye girişmeden önce bi "ne demek istediğimi" anlasan bu kadar kasmak zorunda kalmazdın axedice.
Sosyal ağlarda paylaş

kombat yapıyorsan combatan mage kullanırsın slotlarında hasar büyüleri ve hasara yönelik yardımcı büyüler, stonskin ve haste olur,

kendimi bildim bileli bilgisayarda başka bir şey yapmadım, ilk ve en güçlü büyü ben atarım koruma büyüsünde gerek kalmaz mantığı, koruması varsa melee gitsin kessin kadlı ki bg2 demi lich ve ejderler hariç zaten herşeyi büyü ile öldürebiliyorsun

buna alternetif bir oynanış ve sistem getirecekler ise, combatlar tatmin edici olacak ise değişik bir şey denesinler
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben DM'lik yaparken mage olup da sırf damage büyüsü alana işkence çektiririm oyunda =)

Mage utility demek için. BG2'de de işe yarıyor çok. Çoğu kişi mesela Detect Evil bile kullanmaz BG2'de, ne iyi büyü oysa. Utility olaylarını sevmiyor insanlar, delayed fireball spamlamayı bende seviyorum ama ne zaman mage oynarsam paramı ve exp'min bir kısmını her zaman wand yapmaya ayırıp hafızamı utility büyüsü doldururum hep. BG2'de olmaz tabii bu ama Eternity'de bu tarz bir oynayışı mümkün kılarlarsa süper olur.

Damage mi gerekti, fireball wand! lightening bolt wand! chain lightening item!

mage dediğin bence asıl dmg'i itemlarla vermeli. çok daha zevkli oluyor oyun dm de iyi yönetirse.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bu arada updateler gelmeye devam ediyor, bu defa hikayeden ve hikaye gelişiminden bahsetmişler biraz

said:
Finding the right level of player freedom and clarity of purpose can be difficult. It's tricky to develop scenarios that can convincingly motivate characters of many races and classes, many backgrounds, and many moral and ethical stances. A conflict that is too "hands-off" or impersonal (e.g. a political conflict that doesn't directly involve the player) can make it difficult for players to connect to it. A conflict that is extremely personal may rub players the wrong way if it assumes too much about their character or if it feels like their choices don't have a large enough impact on the world around them.

Because this is the first story your characters will shape in this world, we want to start with something small that grows into something larger. As we have hinted before, the story opens with the play er's character witnessing a supernatural event that puts him or her in a difficult situation. The full ramifications of what you become a part of are not immediately apparent, but you quickly become aware that you have... new problems. Dealing with these problems makes you realize that resolving your situation is inexorably linked to the fates of many others. In some cases, these "others" are individuals. In others, they are much larger groups of people. You will get to interact with them all in various ways over the course of the story. If we do a good job in developing these groups and characters, the decisions you make in the course of resolving your problems will be interesting and difficult to make.

(tu)(tu)

Şu formülün ME1 ve DA1'de uygulandıktan sonra serilerin düştüğü durum gerçekten çok acıklı =/
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...