Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pillars of Eternity

Norak

Öne çıkan mesajlar

Norak said:

hmm

At the core of the rules will be souls. In the Kickstarter video, Josh Sawyer said a character's soul was tied to the magic system. Cain expanded: "No, you don't have to be evil to access any abilities. They aren't categorised like that. Instead, in this world, your soul is connected to your power. Simply put, people who have whole, unbroken souls are more powerful than those people who just have fragments of souls. The nature of these souls, and how they might break, is something we will explore in the game.

motb tarzı bişey olcak heralde
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

aktiftablet said:

kickstarterde 20$lık oyuna 100 veren, dev maaşını da vericek durumdadır, 10000 falan sana koymaz bence

Oyun 20 dolar değil, erken destek çıkanlara indirim yapıyorlar. Da geçiyorum orasını ben nerdeyse kiram kadar para verdim. Çünkü adamları seviyorum, yaptıkları projeyi desteklemek istiyorum. Ve o kadar zengin de değilim.

BUNA PARA MI VERİLİR RERÖRE demek istemişsin de, tabii ki verilir. Eğer obsidiana istediğimiz gibi bir oyun yapması için destek vermiyorsan şu hayatta başka neye para vereceksin zaten?

Para mı verilir demedim, normal preorder fiyatı kadar verilir benim gözümde. Hadi çok manyağısın adamın da tshirt vs gibi gereksiz şeyler için bir miktar da verdin diyelim. Ama sitedeki 5000$lık rewardlar ne abi? Benim tepkim burada bunu normal karşılayan bazı arkadaşlaraydı sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu başlıkta daha önce de konuşuldu aslında, o 5kları verenler senin gibi benim gibi adamlar değil ki. Bi şişe şaraba 8k dolar veren adam, ne bileyim akşam yemeğine 20k bırakan adam oyuna mı 5k vermeyecek? Toplamda 100 kişi yok zaten şu anda o kadar yüksek paraları veren, %1 bile değil yani. E "internetten bilgisayar oyununa para verebilecek" maddi durumda olanlar" arasında kabul edilebilir bi oran.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bu başlıkta daha önce de konuşuldu aslında, o 5kları verenler senin gibi benim gibi adamlar değil ki. Bi şişe şaraba 8k dolar veren adam, ne bileyim akşam yemeğine 20k bırakan adam oyuna mı 5k vermeyecek? Toplamda 100 kişi yok zaten şu anda o kadar yüksek paraları veren, %1 bile değil yani. E "internetten bilgisayar oyununa para verebilecek" maddi durumda olanlar" arasında kabul edilebilir bi oran.

Abi şaraba 8k veren adamın ne işi olur oyunla ya, kendi hayatı olabilir o adamların çok rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

axedice said:

Abi şaraba 8k veren adamın ne işi olur oyunla ya, kendi hayatı olabilir o adamların çok rahat.

Senin çok fena kafan karışmış ya.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu şunun için diyorum, tabi biz ucuza alıyoruz 25$ verdim bende mesela, bunu 2-3 sene zarfında veya tamamen batsa bile bana o kadar zarı olmaz ama, bu şekilde adamlara bedavadan fon yaratıyoruz, şöylede söyleyelim 2-3-4 senelik olarak bu paraları bir fondan veya bankadan alsalar ne kadar faiz öderlerdi?

not: benim şahsi fikrim, oyun sektörü için bu işler bir dönüm noktası, ve oyunların geleceğide böylece kurtulmuş olacak inşallah batımaz iseler

şimdi bu adamlar 2-3 sene gibi bir sürede oyunu yapacağız diyorlar, 2k da para topladılar diyelim,

tamam maaş ödeyecekler de, 2-3 senelik maaşı peşin mi ödeniyor bu sektörde ?

paranın belli bir kısmını maaşa ayırır gerisini yatırım yaparlar

veya

parayı kısa vadeli yatımlarda kullanıp, çalışanları ile anlaşma yapar, adamların maaşları belli periyotlarda öderler

veya

maaşı öder, parayı kullanır, sonra tekrar maaşını öder, tekrar kullanır

böyle gider, global çalışma ve yatırım imkanlarını doğrultusunda...
Sosyal ağlarda paylaş

@feamer,

kazin ayagi oyle degil. soyle dusunelim. developer maaslari mesela 1k$. (kolay hesap olsun diye yuvarlak rakam sectim). 10 developer var, toplam maas ihtiyaci 24k $ (oyun 2 yilda cikacak ya hani). baska da hic bir masrafi hesaba katmayalim, sirf bu kadar masraf var.

diyelim ki adamlar 24k$ topladi. EE RERORE FAIZE YATIRSINLAR KAZANSINLAR RERORE denecek de, bizim disimizdaki toplumlarda enflasyon ile faiz oranlari falan cok yakin birbirine. adam o parayi faize koysa dahi, sene sonunda kendi maasina zam yapacak. haliyle birsey deigmseyecek.

ayni sey diger giderler icin de. utility cost'larina 10k$ oduyorsa bu sene, bir dahaki sene 10.1k$ odeyecek. parasi da o duzeyde artacak.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

developer maaslari mesela 1k$. (kolay hesap olsun diye yuvarlak rakam sectim). 10 developer var, toplam maas ihtiyaci 24k $ (oyun 2 yilda cikacak ya hani)

...

diyelim ki adamlar 24k$ topladi

Kolay hesap olsun diye yuvarlak rakam seçmişsin ama hesaplayamamışsın ki..

Bazı insanlara direk mühendislik diploması vermemek lazım. Önce bi soracaksın 2 ekmek 1 kola kaç para, ev nasıl geçindirilir falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...