Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Afyonkarahisar' da cephanelikte patlama

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

ne diyim ki şimdi yazdım yazdım sonra sildim... Allah rahmet eylesin. Bizi bu hale düşürenler utansın. Bu halkın hak ettiği yönetim bu demek ki kimse kusura bakmasın. Bu yöneticileri bizler kendi aramızdan çıkarıyoruz gökten düşmüyorlar. Biz oy veriyoruz, mantıksızlıklara, yanlışlara biz ses çıkarmıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel kurmay başkanı sanki 25 şehitle ilgili bilgi almaya gelmemiş te, memleket turuna çıkmış gibi hediyelerle karşılayıp, sonrada internet sitesinde reklam yapmaya çalışan zihniyet nasıl bir skandaldır ya !!!
Ben söyleyecek bir şey bulamıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

kibristaydim bu hafta, dun gece ucak 22 de kalkicak cok zaman avr diye oglen oteli bosaltinca bi orduevine gidelim dedik, sakalli cubbeli, turbanli filan herkes girebiliyor artik malum, bi sorun olmaz diye dusunduk

boole 40 derece sicak zaten hava, nizamiyeden girdim havuzun bulundugu yere dogru gidiyorum bi asker cevirdi KOMUDANIM SORTLA GEZEMEZSINIZ diye, tam o sirada sortla gezen biri cikti binadan dedim bu ne is? ORDUEVINDE KALMIYORSANIZ SORTLA GIREMEZSINIZ KOMUDANIM, O BURDA KALIYOR dedi

orduevi mudurune kadar ciktik ne is diye, salvar serbest, turban sakal vs vs hersey serbest ama sort yasak, ankaradan emir direk orduevi komutani ozur diledi, bi gece misafir edelim rahat rahat gezin ama burda kalmiyorsaniz sort yasak dedi

sortla iceri beni almiyarak ulkeyi teror belasindan kurtarip askeri icine dustugu rezil durumdan cekip aldilar tebrik ediyorum burdan genelkurmayi, cidden ulkenin hicbir sorunu yokmus gibi hala bu islerle ugrasiyorlar

turbanla iceri alinmayan olsa kiyamet kopar tabi inanca saygisizlik, hayat tarzian mudehale diye, manset haber olur ama 40 derece sicakta, havuzu plaji olan otele sortla girememek = priceless

hersey mustahak bu beceriksiz omurgasizlara, gun gectikce kendilerine cekiduzen vericeklerine dahada sacmalamaya basliyorlar

arincin dedigi gibi iyiki bu ordu ile savasa filan girmemisiz
Sosyal ağlarda paylaş

1.si türban salvar sort cart bunlarla askeriyeye girmezsin kıbrısda esnek tutuo olabilirler, türkiyede ıh ıh
2.si asker sana sortla giremessin diyince cingenlik yapıp ankaralara telefonlar ettirmeler falan zaten bazı seyleri belli edio
3.sü terrorle bu anlattıklarının baglantısı ne
4.sü bide sonuna kadar haklısın falan diolar
5.si
6.si
q_q
Sosyal ağlarda paylaş

Türbanla şalvarla askeriyeye giriliyor, izmirde bile bi ton insan vardı ziyarete gelen.

Ki askerin işiyle uğraşmak yerine yerine neyle uğraştığını göstermesi açısından iyi bir örnek. Eğer şu olay gerçekten kazaysa, işiyle ilgilenmek yerine sicilime leke gelmesin beceremedi demesinler rütbelerimde sorun olmasın diyen bir subay yüzünden olmuştur. Çünkü onlar için senin benim hayatımız kariyerlerinin yanında değersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

kibristaydim bu hafta, dun gece ucak 22 de kalkicak cok zaman avr diye oglen oteli bosaltinca bi orduevine gidelim dedik, sakalli cubbeli, turbanli filan herkes girebiliyor artik malum, bi sorun olmaz diye dusunduk

boole 40 derece sicak zaten hava, nizamiyeden girdim havuzun bulundugu yere dogru gidiyorum bi asker cevirdi KOMUDANIM SORTLA GEZEMEZSINIZ diye, tam o sirada sortla gezen biri cikti binadan dedim bu ne is? ORDUEVINDE KALMIYORSANIZ SORTLA GIREMEZSINIZ KOMUDANIM, O BURDA KALIYOR dedi

orduevi mudurune kadar ciktik ne is diye, salvar serbest, turban sakal vs vs hersey serbest ama sort yasak, ankaradan emir direk orduevi komutani ozur diledi, bi gece misafir edelim rahat rahat gezin ama burda kalmiyorsaniz sort yasak dedi

sortla iceri beni almiyarak ulkeyi teror belasindan kurtarip askeri icine dustugu rezil durumdan cekip aldilar tebrik ediyorum burdan genelkurmayi, cidden ulkenin hicbir sorunu yokmus gibi hala bu islerle ugrasiyorlar

turbanla iceri alinmayan olsa kiyamet kopar tabi inanca saygisizlik, hayat tarzian mudehale diye, manset haber olur ama 40 derece sicakta, havuzu plaji olan otele sortla girememek = priceless

hersey mustahak bu beceriksiz omurgasizlara, gun gectikce kendilerine cekiduzen vericeklerine dahada sacmalamaya basliyorlar

kıyafet yönetmelikleri, asker görüp kazan kaldırmasın v.s. gibi nedenleri olabilir belki, nitekim, ocak ayında yerde kar varken en az 100 metre ötedeki duşlara da adamı çıplak ayak terlikle götürüyorlar çünkü, mekana postal ile gitmek yasak, ben öyle görmüştüm en azından...
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Abi aynı mantıkla salt terörist saldırısı yapıp cinayet işleyen tipleri insanlaştırdığında, "onlarda çok çektiler zavallılar, ciciler" dediğin vakit yaratacağın imaj, bir "trafik canavarı" kadar hedeften saptırıcı olmaz mı?

malkom x bir sözü var, "taşı iyi nişan almalı, kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı."

evet her ikisi de sakıncalı, biri sağ görüş için, diğeri sol görüş için, saptırıcılık yapıyor, ortaya da parayı götüren kulacı kalıyor ilişilmeden...

geçen hafta televizyonda biri vardı ismini hatırlamıyor, tam olarak böyle demedi ama dediklerinin meali, "muhafazakarlar ankara ve istanbul belediyeleri ilk olarak kazanınca onlara karşı bir "karşı refks oluştu" bizde "aydınlar olarak" bunu yumşatmak için "bırakın inançlarını yaşasınlar niye rahatsız oluyırsunuz" dedik, şimdi o kesimin yaptılarına bakıyorumda demek ki bir hata olmuş" kabaca böyle dedi, hatay daki olaylar ile ilgili konuşurken

onlar terorist değil, mazlum demek de aynı yukardaki "aydın kafanın" eseri zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

2 gundur yazilanlari okuyorum, birkac kelam edeyim.
1-cephaneliklere elektrik tesisasi, mum, ivir zivir cekilmez,fener yeterlidir. Cunki kurallar geregi gece cephanelikle ugrasilmaz.
2-cephanelikte ayni anda 25 kisi bulunmaz.
Yukardaki iki madde ordaki komutanlarin kusurudur bana gore arkadaslar. Bunun yaninda lutfen artik biz askere gidiyoruz boktan islerle ugrasiyoruz, komutanlar keyf yapiyor, bize salak emirler veriyor, hizmet ettiriyor laflarini azaltsak, herkesi ayni kefeye koymasak. Emin olun o bahsedilen salak isleri komutanlar istedikleri icin yaptirmiyorlar, yazili(anayasa, kanun, yonetmelik vs) kurallar var ve ona uymak zorundalar, emin olun onlarda acemi erlerle dagin basinda korumasiz yerde kalmak, vatanin yetistirdigi en iyi adamlara nobet tutturmak vs istemiyorlar, keske tum askerler profesyonel olsa, karakollar saglam olsa. Orduda bir suredir profesyonel er secimleri yapiyor, basvuran kimse yok arkadaslar, birileri bu gorevi yapacak, ne yapmalarini bekliyorsunuz komutanlardan, bakin birkac yildir karakollarin yapilmasi bekleniyor ama yapilmiyor, bu onlarin sucu degil. Gecen sene kuzenimin yemin toreninde bir kisa donem erbasin annesi ustegmen boluk komutanina : oğlumu dağa yollamayacaksiniz, ölüme yollamayacaksiniz degilmi deyince ustegmen merak etme anne biz gidip olucez dedi, resmen orda kaldim. Anne sonuna kadar hakli, bu konuda en ufak suphe yok, acaba o ustegmenin anneside haklimi, benim oglumu niye bu acemi askerlerle savasmaya yolladilar dese ne diyecegiz.
Sonucta bu ordudaki tüm erbas, er, komutanlar bu ulkenin evladi, kimse birbirine bilerek zararvermez eger sosyopat veya salak degilse.
Eger öyle olduğunu düşündüğünüz birisi varsa lutfen şikayet edin, hem siz Kurtulmuş olursunuz hemde ordu da kendilerine potansiyel hitler, kufurbaz, dayakci gozuyle bakilan duzgun rutbeliler.
Orduyu daha iyi hale getirmenin yolu sonucta sivillerin elinde, verirsiniz eline imkanı,silahi vs, basarisiz olursada hesap sorarsin ki bu son olay batili bir ulkede olsa simdiye birkac kisinin azli saglanmisti, enson gecen yil gkry de genkur, savunma bakani vs istifa etmisti ayni bunun gibi silah deposu patlayinca.
Allah ölen gençlere rahmet etsin, inşallah birdaha boyle salakca olaylar basimiza gelmez bu olaydan ders aliriz.
Duygularin etkisinde bende salakca yazdiysam ozur dilerim

+rep
Sosyal ağlarda paylaş

ben edirne-karaağaçta acemiliğimi yaptım, yılbaşıyıdı, 11:30 civarlarında pijamaları giyip yatağa çıktık falan bekliyoruz böyle, bir gürültü, her kez dışarı iştimaya diye -bu arda koca kışladaki tek rütbeliler, 3 yeni mezun teğmen ve bir kaç bahtsız uzman-

dışarı çıktık, meğer uzun dönem askerler, alt devreleri dışarı göndermiş tekelden falan içeri poşet poşet içki sokmuşlar, esnafa da komutanlığı aramış, ne ayaksınız askeriniz dışarıda geziyor diye, öyle bir durum yanı, 20 gün için de buna benzer 10 larca olay oldu o derece

içeri girmek çıkmak, eşya sokmak filan bunlar okadar da zor olan şeyler değil, çoğu askeri yerleşim için

gerçi bu hikaye 4 seneye girecek nerdeyse, o zaman böyle tehlikeler yoktu, ama orada bile yakalan pkk lılar vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abiler bazı arkadaşlar yazmış işte mevzuatlar falan fişman yok öyle bişey sorarım askere gitmiş arkadaşlara usta birliğinize geçtiğinizde size brifing falan yaptılarmı!? sorumluluklarınız nelerin kural dışı yada değil olduğuna dair bir rehber kağıt parçası dağıtıldımı? bana dağıtılmad(kısa dönem) ya doldur boşaltı bile uzun dönemlerden öğrenmiştim çavuş şöyle yapacan böyle yapacan diye...

eğer komplodan değilde bir kaç astsubayın "ehehe teksas da okumuş ama şimdi nasıl çalıştırıyorum bak"diye ego patlaması yüzünden öldülerse durum daha da vahim daha da acı daha da kahretici..
Sosyal ağlarda paylaş

Memphis said:

1.si türban salvar sort cart bunlarla askeriyeye girmezsin kıbrısda esnek tutuo olabilirler, türkiyede ıh ıh
2.si asker sana sortla giremessin diyince cingenlik yapıp ankaralara telefonlar ettirmeler falan zaten bazı seyleri belli edio
3.sü terrorle bu anlattıklarının baglantısı ne
4.sü bide sonuna kadar haklısın falan diolar
5.si
6.si
q_q

sen gecmiste kalmissin, git bi fenerbahce oduevine gor bakalim kimler giriyor elini kolunu salliyaarak, sehit denetlemeye gittigi yerde valiye plaket veren cok ozel genelkurmay baskani yonetmeligi degistirdi

Ankaraya telefon filan ettirmek ne lol, orduevi muduru ile konustum, emir var dedi yardimci olmak istedi adamcagiz ama yok yani, turban serbest sort yasak, adam ne yapsin? Terorle baglantisida su iste, asil isi ile mesgul olmak yerine ordu hala kim ne kiyafet giyiyor onunla ilgileniyor titizlikle

Ordumun kafasinda laik turkiyeyi temsil eden bir erkek tipi var

Kisa duzgun trasli, favori kulak gidisini gecmicek
Ayakkabilarina kadar inen kumas pantolin giyicek, gunluk kot giyebilir ama sosyal ortamda asla
Sifir yaka t-short gibi bi ciddiyetsizlikte bulunmiycak, gomlegini giyicek olmadi anca polo kurtarir dugmeli
Kravatsiz sokaga cikmiycak mumkunse, aksam yemeklerine ceket kravatla gidecek kadar medeni olucak

Bayanlar kesinlikle sort giymiycek, askili ipli zimbirtilar giymeyip terlikle filan gezmiycek, saclari acik ve. Mumkunse chp kadin kollari fonu ile sekillendirilmis olucak

Dinlenme tesisi yani otel olan orduevlerinde bu kurallara uyulunca laik rejim kurtuluyor cunki, turbanli cumhurbaskani esi filan olmuyor ulkenin basinda, din siyasete karismiyor filan

1930lardan kalma bi modernlik kriterleri var adamlarin, beyogluna takim elbise ile ineilen gunleri yasatmaya kasiyorlar hala
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

lol ama güzeldir lan kıbrıstaki ordu evi havuzu falan baya oldu gideli gerçi de balık falan çıkıyordu arada havuzdan
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Cephanelikte içinde elektrik akımı geçen kablolar, şömineler, mangal ateşi falan bekleyenler var herhalde.

Modern ülkelerin cephaneliklerinde de elektrik tesisatı bulunmadığını, karanlıkta çalıştıklarını, cephaneliklerde elektrik tesisatı sisteminin hala 1970'lerden kaldığını ve hiçbir özel önlem olmadan standart bir evdeki gibi yapılıp aynı oranda tehlikeli olacağını falan sananlar var heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Abiler bazı arkadaşlar yazmış işte mevzuatlar falan fişman yok öyle bişey sorarım askere gitmiş arkadaşlara usta birliğinize geçtiğinizde size brifing falan yaptılarmı!? sorumluluklarınız nelerin kural dışı yada değil olduğuna dair bir rehber kağıt parçası dağıtıldımı? bana dağıtılmad(kısa dönem) ya doldur boşaltı bile uzun dönemlerden öğrenmiştim çavuş şöyle yapacan böyle yapacan diye...

eğer komplodan değilde bir kaç astsubayın "ehehe teksas da okumuş ama şimdi nasıl çalıştırıyorum bak"diye ego patlaması yüzünden öldülerse durum daha da vahim daha da acı daha da kahretici..

Askere geldigin gun tum kurallar vsile ilgili yaklaşık 20 sayfalik emri gelen kisiye veriyorlar ve aldigina dair imza attiriyorlar, eskiden nasildi bilmiyorum ama suan boyle. Doldur bosalti vs zaten acemilikte ogretiyorlar mekanim nisancilik dersinde, ayrica doldur bosalt istasyonunda resimli olarak gosteriyor, gene doldur bosalti zaten rutbelinin yaninda onun komutuyla yapiyorsun, kendin yapmiyorsun herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

bana verilmedi.şu intihar etmek yasaktır gibi saçma 70-80 maddelik kağıtdan bahsediyorsan hiç yardımcı olmadı...

doldur boşalt da bazen komutan uyuyor yada işine gelmiyordu dışarı çıkmak sen yaptır diyordu ama sesiniz buraya kadar gelsin demişti.çavuş olarak da bana düşüyordu tabi ama bunları öğreten bir allahın kulu çıkmadı...
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

70lerden kalan tesisat kurulmasından ziyade yangın çıkmasın diye cephaneliklerde elektrik tesisatı yok.

Dediğim de o zaten. cephanelikte yangın 70lerden kalma tesisatla çıkar, bugünkü tesisatlarda ve bu tür hassas yerlerdeki elektrik tesisatı tertibatıyla öyle bir risk pek yok. İlla bir ihtimal var dersen de o elektriğin olmamasından dolayı çıkacak kaza ve yangın ihtimalinden çok daha az olduğu garanti.

Bugün modern ülkelerin cephaneliklerinde de aynı şekilde elektrik olmadığını iddia ediyorsun sanırım? Doğru mudur?

Hatta aynı mantıkla silah fabrikasında da elektrik tesisatı yok?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...