Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmamlar Polis Akademisine

GERGE

Öne çıkan mesajlar

meslek liseleri universiteler kadar onemlidir is gucu piyasasinda.
ara eleman acigini kaparlar.

turkiye'de su an 100 bin ara eleman acigi varmis. Bu kadar is arayanda var. Sorun ara eleman yetistirememe sorunu.

Meslek liselerini kucumsemeyin yani, duzgun islediginde ulkeye katkisi buyuk.
Sosyal ağlarda paylaş

asıl olay imam-hatip olması 3F değil. hiçbir din insana değer vermiyor. kadınlara hiç vermiyor. Özellikle islamda kadının yerini hepimiz biliyoruz. Bu kafayla insan yetiştirdiğiniz zaman ve üzerine beline tabanca, eline jop, kafasına devlet benim inancını koyduktan sonra yaşadığınız ülkede her insan her vatandaş ezilir. Ezildikçe yok olur, yok oldukça yozlaşır. Vicdanı olan, insana insan olduğu için değer veren polisi baş tacı yaparım isterse bütün derslerden kalsın.

Doktora yapmış, master yapmış, en iyi üniversitelerden mezun olmuş insanlar eşine dayak atıyor, çocuklarını dövüyor, insanlık dışı işler yapıyor. Okulda, üniversitede aldığınız öğretim ayrı aileden itibaren aldığınız eğitim ayrı. Biz insanımızı eğitemiyoruz, evrensel doğruları öğretemiyoruz. Temeline bunları koymayıp, çocukluktan itibaren mutlak doğru kabul edilen 1500 yıllık bilgileri, öğretileri değiştirilemez ve sorgulanamaz şekilde beyinlerine kazıyoruz. O yüzden imam-hatipler tehlikeli. O yüzden imam-hatipler sadece sadece imam yetiştirme üzerine faaliyet göstermeli. Sorgulayamayan bireyler yetiştirip hakim, savcı, polis, vali, kaymakam, bakan, başbakan yaparsan toplumu ileriye değil geriye götürürsün. Din dediğin şeyin en temelinde de sorgulamamak vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende meslek lisesi mezunuyum düz lise mezunu bebeler ayyh cnm berke bana mesaj çekmiş derken biz elektronik dersinde valans elektron nedir onu öğreniyorduk. Mühendis olacak adam üniversite 1 de avometre görür biz direk lise 1 de devre yapmaya başlıyorduk.

Evet birşeyler yanlış. Bence düz liseden adamın gidip mühendis olması yanlış. Bütün mühendislerin meslek lisesinden çıkması gerek. Kafası çalışan çok adamda vardı çalışmayan ara eleman olacak kapasitede ve sadelikte yaşayabilecek adamlar daha çoktu. O kafası çalışan ve pratik almış adamlara üniversitede sağlam bir teorik temel oluşturulsaydı çok kaliteli mühendisler çıkabilirdi. Ama şimdi gitti öğretmen oldu hepsi. Mal mal müfredat ezberleyip ve ezberletip pinekliyorlar okullarda.

Ha evet hakkıyla öğretilmiyor çoğu şey evet çoğu meslek lisesi orgrimmar gibidir. Kız oranı 2000 e 100 filandır oda doğru. Bizim lisemizde mesela kundura ayakkabasına nike logosu çizen çocuklar filan vardı. Ama inanın sınavı kazanamayıp kotcu veya avmlerde çalışcak insanlardan çok daha şanslılardı en azından bir meslekleri oldu ve inanın gayette iyi kazanıyorlar girilmesi en kolay bölümden mezun olsalar bile mesela ağaç işlerinden mezun olsalar bile 2 milyarın altına düşmez hiçbiri maaş anlamında.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

din derslerini dah açok göstermek için :)

din dersi ağırlıklı bir müfredata tabi tutulan adam neden imam olmuyor ya da ilahiyat fakültesine girmiyor da başka mesleklere sulanıyor?

işte sorun bu. çok adil olunması gerekiyorsa polis meslek lisesinden alınsın sadece ama polis kurumunun dini olmaz, tam tersine olması çok sakıncalıdır senin dediğin gibi de imam hatipler din ağırlıklı eğitim veren liselerdir. O yüzden insanlar buna itiraz ediyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

turkiye'de su an 100 bin ara eleman acigi varmis. Bu kadar is arayanda var. Sorun ara eleman yetistirememe sorunu.

bu ülkenin eğitim sisteminin düzeltilmesinin tek yolu iyi meslek üniversiteleri ve liselerinden geçiyor. akademik üniversite açmaya çalıştıkça diğer iyi olanları da dibe çekiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

nedanko said:

bu ülkenin eğitim sisteminin düzeltilmesinin tek yolu iyi meslek üniversiteleri ve liselerinden geçiyor. akademik üniversite açmaya çalıştıkça diğer iyi olanları da dibe çekiyorlar.

katılıyorum fakat meslek okullarına giden çocuklara,toplum 2. sınıf insan,mankafa gözüyle bakıyor.öncelikle ekonomik olarak bu meslek sahiplerinin hak ettiği değer verilmesi lazım ki toplumdaki bakış açısı değişsin.ardından ilgi de artar,ihtiyaç azalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ihl mezunuyum .misir da ve almanya da egitim gordum 18 yasinda mezun oldugum sene 99 du ve uni puanim hukuka yetmesi gerekirken,salladigim son tercih elektrik myo gelmisti.sene 2012 ve misir 'da hani su bir zamanlar yok un tu kaka dedigi el ezher mezunuyum.ayrica almanya ve hollanda ki hollanda kisa sure ,egitimimi tamamladim.ve ulkeme dondum. 13 sene boyunca evlendim 2 cocugum oldu ,4 sene wow oynadim.envai cesit mmo yu saymiyorum bile,ama dondugumde hala oteki olarak bakan bir yigin insani gormek ,beni uzuyor gercekten,o begenmedigimiz misir kahire nin entellektuel birikimi bu memleketin tumunden yine fazladir desem birisi sacma bir resim koyup mevzunun icine eder .ha bu arada korkmayin lan imam hatiplilerin gizli gundemi yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu adamlar sanki dün bunu yapmıyorlarmış gibi söylüyorsunuz. Çok mu farklıydı, çok mu aydındı polisler de imamlar dolunca farklı olacak. Bundan önce de rezil insanlardı, bundan önce de F'le geçiliyordu, bundan önce de yobazı ırkçısı yüzsüzü dolmuştu. Farklı bir şey yok.

Ardeth said:

bunun polis sayısının azlığı ile mi ilgisi var sistemin kötülüğü ile mi ona karar vermek lazım önce. belki saha görevine çıkan polis sayısı yeterlidir operatörlerin sayısı azdır? ,
...

Sistemin kötülüğü denmez ona, tecrübesiz yönetim denir. Ayrıca ikisi de az. Camı açıp imdat diye bağırdığında sesini duyan bir polis olması gerekiyor. Kişi başına düşen polis sayısı çok az İstanbul'da.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca toplumun polislerden etkilendiği kadar polislerin toplumdan etkilenmesi söz konusu. Sen imamların hepsini bir arada hapsedersen ve başkaları ile iletişime sokmazsan, değişmelerini bekleyemezsin. Hani adamları hem eziyorsunuz, hem de sonsuz karanlığa hapsediyorsunuz. Ondan sonra "salaklar, yine onlara oy verdiler" diyorsunuz.

İmamların toplum hayatına kazandırılmaları emin olun toplumu yobazlığa 1 adım daha yaklaştıracaksa, imamları çağdaş yaşama 5 yaklaştırır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...