Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

son zamanlarda içeceklerin tadı mı bozuldu ?

antiban

Öne çıkan mesajlar

coco said:

geri zekalı mıyız zevksiz miyiz yoksa taddan mı yoksunuz bilmem ama ben en çok şu çerezlik peynirlerden niye bizde yok onu anlamıyorum..
hani peyniri pek bi seven bir milettiz bi de, ama :/

şahsen bi incirli biskrem kadar olmasa da hep yoksunluğunu çekmişimdir çerezlik peynirlerin memlekette..

çerezlik 18yıllık peynir.. hmmmmppff
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Normal Coca-Cola'nın şekerini azaltsalar güzel olacak. Resmen şerbet içmek gibi tadı.

Kola gibi gazlı içeceklerde imalat tarihine bakıp alıyorum ben. Bazı bakkal ve marketler spotçu ve toptancılardan aldıkları için ve onların da stoklama koşulları elverişsiz olduğundan içecekleri mahvediyorlar.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

lipton ice tea şeftalinin tadı geçen yazdan beri kesinlikle bozuldu. aniden o güzelim tüylü minik şeftali tadı kayboldu (tam karton kutu ambalajların yenilendiği sırada). bir ümit şişe ve konserveye yöneldim, onların da akibeti aynıydı. o eski rafine şeftali tadının yerini daha yapay,şekerli bir tat aldı.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı fikirdeyim, özellikle bisküvi tarzı şekerli abur cuburlarda bile rahatsız edici acı bir tat kalıyor insanın ağzında, hep bu glikoz şurubu muhabbetine oldu bunlar. ice tea, cola, bilmemne, hiç bişi yemiyorum içemiyorum ben de.

ne yapıyorum: eti canga, çay, kahve, ayran. abur cuburluğum bu kadar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

20 yıldır (kolaya 7 yaşında başladım ne yazık ki, tabi diş miş gitti hep zamanında) günde 1 litre kola içen bi adam olarak çeşitli nedenlerden ötürü son 3 ayımı sadece ve sadece su ve sade sodayla geçiriyorum, bu başlık içimi rahatlattı, "çok üzülüyordum ama ben de içmek istiyoruuuummmm" diye. neyse oh, bozmuş zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

glikoz

Bende öyle tahmin ediyordum.

Birde bilmediğim için soruyorum. İçine glikoz fruktuz şurubu vs katılan ürünün içindekiler kısmına sadece ŞEKER yazılamaz değil mi?

Ayrıca İçindekilere şeker yazılanlar beyaz şeker mi bildiğimiz. Glikoz şurubu ve beyaz şekerin farkı ne hangisi zararlı
Sosyal ağlarda paylaş

@fenn şeker yerine karbonhidrat yazıyorlar zaten. aynı şey.

daha ucuz olduğundan tatlandırıcı olarak mısır şurubu kullanmaya başlamış olabilir bazı şirketler. özellikle ülkerin mısır şurubu kullanmaya başladığını duymuştum bir iki sene önce. ne kadar doğru bilemiyorum ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...