Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birkaç fotoğraf da benden.

Esrk

Öne çıkan mesajlar

Esrk, 7.03.2023 01:07 tarihinde dedi ki:

Bir işim yok, para biriktirmiştim, onlar yetiyor, zaten para harcayacak bir yer de yok, elektrik faturası bile az, geçen ay 130 lira ödedim.

Vaay çok ilginç yahu. Ne kadar birikmis para gerekiyor asagi yukari tasinmak icin?

Ciddi soruyorum, omrunun sonuna kadar calismadan keyifle yasamaya yetecek miktar nedir orada? Plan ara vermek miydi komple birakmak miydi? Bir suru soru var daha da bogmayayim 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

Esrk, 09.03.2023 18:10 tarihinde dedi ki:

Beni tanıyıp ne yapacaksınız? :). Zaten anlatacak çok bir şey de yok. 

biz soralim sen yanit ver iste.

istersen de sen sor, ben yanitlarim.

"Altay türkçesi anlaması kolay mı? yoksa bambaşka bi dil öğrenmek gibi mi?" ilk sorunuz.

Sosyal ağlarda paylaş

Altay Türkçesi demek ne kadar doğru emin değilim, zaten burada yaşayan insanlar kendilerini Türk olarak görmüyor, Türkler buradan çıkmış bir topluluk gözüyle bakıyorlar. Buranın tarihi de bir garip zaten, ayrıca Türk milletinin Altay'dan çıkıp çıkmadığı da kesin değil. Kısaca Altayca diyelim, Türkçe ile %40 oranında benzer, başka bir dil kullanmadan anlaşma sağlanıyor ama biraz yavaş oluyor tabi. 

Sosyal ağlarda paylaş

%40 benzerlik iyiymiş. bi gün hayalim gerçek olur da lada niva alırsam rusya üzerinden geze geze geleyim bakalım bi yaz, the ultimate road trip

bir diğer soru: tr'de nerede yaşıyordun, yani soğuğa alışık mısın anlamında soruyorum. hani erzurumdan falan gittiysen kışın -30 çok koymuyodur belki de benim hayatımda gördüğüm en soğuk hava -5 falan, daha aşağısına dair bi algım yok o yüzden bi tırsmıyo değilim sdfg

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Esrk, 21.03.2023 10:25 tarihinde dedi ki:

2 tane daha

spacer.png

spacer.png

Gerçekten çok güzel bir doğası var. Sormak istediğim bir kaç şey var. Rusya'da oturum izni aldın değil mi ? Şu sıralar pek kolay olmadığı için bilgi almak istiyorum açıkçası. İleride belki bize de yardımcı olabilir vereceğin bilgiler. Sonuçta yaklaşan kuraklık ve küresel ısınma vs. gibi sorunlardan uzaklaşmış oluyorsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...