Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birkaç fotoğraf da benden.

Esrk

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Esrk, 01.04.2023 07:56 tarihinde dedi ki:

Şehirleri bu yüzden sevmiyorum :), her yer kablo, bir de izin almak gerekiyor, burada öyle dert yok. Sadece orman çok büyük, çok fazla değişik bir şey çekemiyorum. 

Kuş/hayvan/bitki vb detay gözlemciliğine/fotoğrafçılığına vs yönelmeyi düşündün mü? Kuş gerçi hayvan gibi lens yatırımı istiyo ama bitki türleri için o gerekmiyor. Merak ettim o bölgenin biyolojik çeşitliliğini :)

Sosyal ağlarda paylaş

Drall, 9.04.2023 17:12 tarihinde dedi ki:

Kuş/hayvan/bitki vb detay gözlemciliğine/fotoğrafçılığına vs yönelmeyi düşündün mü? Kuş gerçi hayvan gibi lens yatırımı istiyo ama bitki türleri için o gerekmiyor. Merak ettim o bölgenin biyolojik çeşitliliğini 🙂

Elimde öyle lensler vardı. 1 yıl denedim ama olmuyor, hayvanlar çok ürkek. Misal o vahşi doğa fotoğrafı diye gördüklerinin %90ı milli parklarda çekiliyor, hayvanlar insanlara alışık. Burada görmüyorsun bile, sadece ayak izleri var. En fazla kuş çektim, o kadar. Bitkiler konusunda pek fikrim yok ama serçe gibi kuştan tut şahine kadar her tip kuş var, ayı, kurt, yaban domuzu, geyik de var ama dediğim gibi çok içerideler. 8 km içinde yürüdüm ormanın, yine de görmedim gözümle.

Sosyal ağlarda paylaş

Gizli, 9.04.2023 17:29 tarihinde dedi ki:

Hocam google earth fotoğraflarını sevmiyorum ben. Kroki çizme açısıyla çekme bence

Manzara güzel olursa dediğin gibi çekmeye çalışıyorum, sis/gün batımı vs gibi ama hava şartları hala izin vermiyor 🙂 

Sosyal ağlarda paylaş

Esrk, 09.04.2023 15:23 tarihinde dedi ki:

Ya bunlarla yarışmalara katılmaya niyetim var ama telefona falan duvar kağıdı yapacaksan telegramdan ya e-posta ile yollarım 🙂

ya hiç değilse 800*450 falan koysan da detayları seçebilsek. son koyduğun 270*480 🙂 sanmıyorum bir tık büyütmenin yarışmaya mani olacağını. bu tip vista ne kadar büyükse ruhunu o kadar taşıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...