Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Ne diyor adam? TÜRKİYE'nin doğusu, kürdistan bölgesi.

http://galeri3.uludagsozluk.com/145/k%C3%BCrdistan_191646.jpg

Böyle yani.

Türkiye'nin sınırlarına dahil olduğunu inkar eden yok ki bölgenin.

Ama Kürtlerin yaşadığı bölgeye kürdistan deniyor sınırlardan bağımsız olarak.

Oradaki gri yerleri de alsaydınız turuncuya boyayadınız

Boyadan para almıyorlar sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

sipeyskeyk said:

Ahahahaha benden beklentin kalmadığı için eve gidip ağlayacağım şimdi :(

editleyip editleyip sonra üst üste mesajlar atıp "ahahahah" smileyler falan böyle bi sarcastic yorumlar yapmalar falan. bundan daha iyisin lütfen ortaokul tarzını bırak şuan.

ne editi ya.

Adam gibi tartışmıyorsun üslubun yavan neden seninle uğraşayım ki? Sabahtan beri fikri olan iletişim kurabilen insanlarla tartışıyoruz dön oku 3-5 bir şey öğren.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

fenn said:

Çünkü pkk ve pkk sempatzanlarının geçimi ve varlığı kanla, karışıklıkla

Kürtler eziirken türkler pasta yiyerek refah şekilde yaşıyordu

Bırakın allah aşkına azıcık mert olun

Teşekkürler yüzbaşı aşikar. Demek pkk mafyalıkla para kazanıyor. Bizi aydınlattın, yolun açık olsun.

Bide mertlik ne ya ahahaha. Parama keyfime bakarım ben. Şu anda keyfimi kaçırıyor bu olanlar, verelim gitsin diyorum o yüzden. Mutlu mesut yaşasınlar "kürdistanda".

Sen niye atarlandın şimdi anlat derdini dökül bakayım ağla hadi
Sosyal ağlarda paylaş

koyulan harita üzerine aklıma geldi,

bi büyük ermenistan vardı, ona ne oldu asıl? ermeniler yüzyıllardır bu topraklarda yaşıyordu da, hepsini kesmiştik hani?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a3/Proposed_Armenian_state_in_Asia_Minor.png
http://www.turksolu.org/233/foto/harita-buyuk.png

ne mübarek topraklarmış, hem kürtler, hem ermeniler ve başka bir çok etnik kökenin vaat edilmiş toprağı, hatta siyonistler bile ilgileniyor o derece...

bi türkler azınlıkta kalmış, en az 1000 sene orada kalmalarına rağmen, enteresan işler tabi bunlar...

çeviriden mi bilmem ama benim kürdistan tabirini en eski kullanışını ksenefon da gördüm,

yöre için dağlık, halk içinde dağlarda yaşayan veya dağlarda saklanan, ksenefon ve arkadaşları geçerken kaçan ve dağ geçitlerinde pusu kurup üzerlerine taş ve mızrak atan, bunu bir tehdit gördükleri için değilde, ölüleri yağmalamak için yapan bir halk ve coğrafya olarak aklımda kalmış...

daha eskiye gidersek, okuduğum kitaplara göre ve aklımda kalanlar göre -5-6 sene oldu okuyalı- hitit kaynaklarında geçen sami kökenli bir halka var, bunlar yine benzer çoğrafya ama samsun civarların da da var, hititler onları oradan kovuyor ilk olarak, bu halk yine dağlarda yaşayan veya saklanan yağma ve eşkiyalık yapan, ani baskınlarla yağma yapan bir halk, hatti zamanında ve hitit harici kralıklar pek bir tehtit oluşturamış bunlara ama hititlerin güçlü atarabaları ve hızlı saldırı taktikleri -mısır savaşları örneği- ile bu halkı sindirmiş ve zamanla dağların daha yoğun olduğu doğu bölgelerine kadar çekilmişler -ki bu günkü kürdistan oluyor diye biliriz- tabi bölge çok çok göç almış bir bölge, dağlar olmasa bile şehirler öyle...
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

http://www.nationsonline.org/maps/german_states_map.jpg

Git Almanya'ya da, bu coğrafi bölgelerde yaşanlar nasıl konuşuyor bir bak.

Munich'teki insanlar canım bavyeram şöyle böyle diye anlatıyorlar bir dinlersin.

Avrupa'nın diğer ülkeleri de böyle.

Bilmiyorsan konuşmayacaksın, susup oturacaksın.

ABİİİİİİİİİİİ

adam gerçek bi... nese. abi almanyanın tarihini bilir misin sen ya? cidden bunu söylemedin di mi? almanya abi karşındaki resmen en verilmeyecek örnek. git bi alman dualizmi nedir, prusya fransa savaşları nedir bunları oku unificationı oku sonra türkiye ile bir alakası var mı söyle. türkiyede 50 tane devlet mi vardı 100 seneye kadar da onların ismi hala kullanılacak coğrafi yerler için?

BU KADAR BOŞ KONUŞULMAZ. daha uğraşamıcam cidden iq'm düşüyor bu adama cevap vererek.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar canım Bavyeram dedikten sonra tartışma bitmiştir arkadaşlar. Ermeniye falan yok. Bütün ülkeyi olduğu gibi Kürtlere vermemiz lazım. Onlara kötü davranmışız çünkü. Diğer azınlıklardan eziyet edilenlerin, öldürülenlerin de kıymeti yok. Aleviler falan sistematik biçimde öldürüldüğünü bahane ederek sağa sola bomba koymaya başlasa ayıplarız çünkü onlar marksist değiller :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni tartışma şekli oldu artık haritayı koy ahanda kürdistan var.

Sonra yok rusya şöyle almanya böyle örnek ver

Sonra kürt dili kimliği yok sayıldı diye düz kafalılığın, sabit kafalılığın zrvesine çık. kafayı geçmişten çıkarma Sonra gerilla de birşeyler de ve adamı durduk yere deli et.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

sipeyskeyk said:

Munich'teki insanlar canım bavyeram şöyle böyle diye anlatıyorlar bir dinlersin.

ABİİİİİİİİİİİ

adam gerçek bi... nese. abi almanyanın tarihini bilir misin sen ya? cidden bunu söylemedin di mi? almanya abi karşındaki resmen en verilmeyecek örnek. git bi alman dualizmi nedir, prusya fransa savaşları nedir bunları oku unificationı oku sonra türkiye ile bir alakası var mı söyle. türkiyede 50 tane devlet mi vardı 100 seneye kadar da onların ismi hala kullanılacak coğrafi yerler için?

BU KADAR BOŞ KONUŞULMAZ. daha uğraşamıcam cidden iq'm düşüyor bu adama cevap vererek.

Evet biliyorum Almanya'nın tarihini, ne olmuş? Şehirlerden bağımsız olarak bölge ismi kullanan ülkelerden örnek veriyorum, tarihimiz, unificationımız aynı tarzda olmak zorunda mı?

Tıpatıp bizimle aynı süreçlerden geçmişler bak onlar yapıyor biz yapmıyoruz mu dedim?

Yazık lan sana :)
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

sipeyskek ini ciddiye alıp niye cevaplar yazıyosunuz anlayabilmiş değilim adam geçen ay "ben bu ülkeyi sevmiyorum sadece parama bakarım" demiş biridir. sevmeyen bir adama ülkenin bütünlüğünün önemini anlatamazsınız yoruyorsunuz kendinizi.
Size kalsa ülkeyi sevmemek de suç, elinizde olsa atarsınız içeri değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

en az bin sene kalmis da, tek basina safkan turk mu kalmis, hepsi birlikte kalmis iste 1000 sene, 2000 sene, neyse.

onu diyorum işte, hepsi karışmış.

ama işine gelen aradan cımbızla gen çekiyor, önce ermeniler yaptı, şimdi kürtler yapıyor.

ve sonuç olarak, 1000-1200 sene cıvarı bu coğrafyayı yönetmiş bir etnik köken her bölge azınlık olarak bile bulunmuyor.

bu argümanları savunanlara diyorum bu mantıklımı sizce? kaldıki doğu en fazla, son zamanlara kadar türkmen ve tatar göçü almış bir coğrafya değilmidir?

veya türkler tam über insanmış demek ki, 1 e 100, 1 e 1000 kaldıkları toplulukları bile asırlarca yönetmişler.

ya öyle, ya bölye seçin birini
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

burda da 7 bölge var işte, "canım ege cicim ege" diyo adam
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...