Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Abi wiki?

Neyi aciklayalim ki? Slc nin reWrite imkani mlc den cok daha fazla dolayisiyle daha uzun sure dayaniyor mesela. Boyle ufak anektodlarla senlendir sunumunu.

forgiver said:

http://i.imgur.com/K9xGxgd.png

şunda niye word ü daha geç açıyor yazmışlar
toms hardware den almıştım, yanlış yapmaz dedim de aklıma takıldı

sorduğum da page oluşumu
1 byte ya da 2 byte ların birleşmesiyle mi oluşuyor
mesela en az 4kb yazılıyor diyor, daha düşük boyutlu dosyalar noluyor
o hücre yi işgal mi etmiş oluyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

bombilo said:

gun itibari ile corsair ssd'm patladı lol. bidaha ssd'mi, pek bilemiyorum..

yeni nesil mi? model sürüm?

ve hatta firmware diyerek olayı garantiye alalım :p

Yaşadığın sorun nedir bios ssd'yi görmüyor mu yoksa görüyor fakat formatlanmış gibi bomboş bir vaziyette mi ? Dataların uçup gitmesi eski firmware sürümüne sahip Ocz/Corsair ssd sorunlarından biridir.

Kıytırık Sandforce controller saolsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Eralpb said:

Gecmis olsun ya patlayinca bianda butun disk mi gidiyor yoksa bazi yerleri mi kullanilamiyor bu SSD'lerdeki hata karakteristigi nedir?

valla acıkcası disk gg, elime aldım diyelim ahaha. pek de uğraşmadım sinirden. bi ara bi göz atacağım ama zaten windows çalıştırdığı için sadece recover edilecek bişi yoktu içinde umursamadım

hoş bide benim rapmage extreme iv'nin bios updatelerini filan pek iplemiodum stability baglamaında baya update çıkmış, denemek lazım bi değişiklik varmı diye. hani ahci controller'larda kı olası bi sıkıntıya çözüm olurmu bilmiyorum ama yine de görmek lazım..

ek olarak disk son 1-2 haftadır zaten sürünüyordu resmen, makine bi süre kullanmayınca uyanamıyordu fln, alet resmen ölüyorum diye sürünerek öldü. lol.

hani ssd almam demiyorum ama bir dahakini muhtemelen şöyle iyi reviewlara sahi olan bişi alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

mackbook ayrı bence. apple yazılımı sayesinde hep önceki neslin donanımını kullanıyor ve hala hızlı kalıyor. verimlilik, üretim tekniği fln tavan yapmış oluyor haliyle. diğerleri android, windows fln kullanınca takılmasın diye en yeni üretimi kullanıyor. tüm üretim hataları onlara patlıyor =)

sandisk fln çok ahım şahım değil. team'den iyidir ama şansa ihtiyacı yok fln denemez kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...