Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

dana22 said:

crusader kings2 olur da o cografyada ben mesela alternatif tarihi neden yazamiyorum. kardesim ben atlayayim atima once kendi ulkemde kabilelerimi birlestireyim cengiz olayim camokayi bogdurayim sonra da karadeniz ustunden avrupaya yardirayim.

simdi oyunlar nispi o kadar gercekci ki belli fraksiyonlarin belli tarihlerde esamesi okunmuyor.crusader kings de de yardirip akka kalesinden londraya rush cekemiyorsun..

belki daha unreal mode ..master of magic misali

Asıl önemli unsur bu tarihsel veriler, tarihten bağımsız ütopik oyunlar ayrı bir olay, o biraz fantezi kısmı. Oda yapılıyor ama tarihsel verileri ben daha önemli görüyorum. Paradox'un durduğu nokta eksikte olsa tarihsel unsurlar - parametreler, bak bu detaylar var, şu koşulların gerçekleşme olasılığı var bak bakalım ne yapacaksın olayı ki bu çok daha güzel.

Ben bu tip oyunların ileride tarih gibi bilimlere katkı sağlayacağını, destekleyeceğini, belli tarihsel olayların simülasyonunu yapmanın mümkün kılınabileceğini düşünüyorum. Yani Tarih'in deneysel kısmı yoktur denir hep, işte bu tip oyunların iyice genişlemesi, detaylandırılması ile ileride mümkün olabileceğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Ben bu tip oyunların ileride tarih gibi bilimlere katkı sağlayacağını, destekleyeceğini, belli tarihsel olayların simülasyonunu yapmanın mümkün kılınabileceğini düşünüyorum. Yani Tarih'in deneysel kısmı yoktur denir hep, işte bu tip oyunların iyice genişlemesi, detaylandırılması ile ileride mümkün olabileceğini düşünüyorum.

bu tip oyunlar film ve eglence endustrisi ile birlikte esasinda alternatif tarih yazma misyonunun bir parcasi..mesela bir iki kusaktir butun fps lerde muslumanlar terorist ..butun dunyada otomatik bir algi var.yesil= terorist diye.hatta sartlanmaya dogru gidiyor..tarihsel gercek konusunda da ole..tarihi oyunlardan yada wiki lerden ogrenmis genclik kim bilir neleri neleri ezberletildigi gibi hatmediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...