Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
AI'nin baris yapmama moronlugunu duzeltirler umarim.

Mutefigimin yaninda savasa girdim, ama ben Arnavutluk'um muttefigim ise Bizans. Savas uzadikca kazanamayacagimiz belli yani. Bir sekilde akillica oynayip 30+ skor kazandirip Osmanli'nin savas istegini sari seviyeye getirdim. Osmanli'nin da benim de manpowerimiz 0da, ama ittirseler alacaklar savasi zira bizim 2 katimiz kadar ordusu var hala.

Sanirim sirf war contributionun cogu bende, baris yapsa ona birsey kalmayacak diye baris teklifi yapmiyor Bizans. Su an istese 2-3 province bile koparir ama daha fazla kazanc ugruna hayatini kaybetmeyi tercih ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Valla bi daha olursa cekerim, zaten kazandigim bi savas olunca ss almaya ugrasmadim ama sahsen AI'in hile yaptigina eminim. Benim dusmanlarimin provinceleri muttefiklerinin kaleleri tarafindan bile korunurken AI'nin tam bakimli fortun icinden gecip gitmesi benim icin kanit oldu.

O kadar acayip tasarlamislar ki sistemi, fort almak bazen alehine isliyo ve oldugun yerde mahsur kaliyosun. Normalde baglanti olan provinceler arasindaki baglanti sen fortu alinca abuk subuk bir sekilde kesiliveriyo, cunku zone of controlu yakindaki baska bi forta bagliyo. Selanik ve edirne fortlari arasinda cok oluyo mesela bu, iki forttan birini dusurunce geldigi province'e geri donemiyo ordu digerini de dusurmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

evet sistemi sıkıntılı biraz overlapping oluyor zone of controlde yan yana fortlar varsa. AI ın hile yaptıgını sanmıyorum bu konuda ama daha ziyade kodda bir sıkıntı olabilir.

Öte yandan geçen gün DDRJake'in very horde serisini izliyordum. Kendisi şu an eunun game directorı, o da benzer bir durumla karşılaşıyor

http://youtu.be/4Ttz31avUjU?t=161

bakınca çoğu kişi ai hile yaptı diyor fortları hiç sallamayıp geçti içeri diyor ama sistemin karışıklığından gayet normal bir şey gerçekleşen.

penzadaki level 2 fortu ile capitaldaki fortu yan yana. Bu yüzden penzadan geçip capitala gidebiliyor ama sıkıntı şu en az level 2 fort olması lazım zoc olması için. Başkente girdikten sonra zoctan çıkıyor. Jake'in bunları bilip o kaleyi oraya yapmaması gerekiyordu ama o bile tam hakim degil mekanige demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...