Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Mewar baya eğlenceli olmuş, ama görev ağacı peşinde koşacağım diye tüm Hindistan'ı bağlayamadım.

En büyük sorun başta yıkılmayan Timur, eğer yıkılmazsa Hindistan'a kesin karışıyor. Büyük kim ise onun karşısında yer alıp diğerleri ile dost oluyor.

Sona doğru da Ming dert oluyor eğer sizin büyümenizi engelleyememiş ise diğer Hint devletleri 1-2 tanesi Ming'e sırtını yaslıyor.

Ming RUSYAYI boyunduruk altına aldı, o videoda sona doğru neredeyse tüm Türkistan'ı tutan Çağatay Hanlığı da Ming'in haraçgüzarı idi.

Böyle bir ortamda 3 başarım açtım.

En çok dikkatimi çeken ve tasvip etmediğim yeni özellik şu trade noktası için diplomasi talebi. Gerçekçi yanı var ama böyle değil. Bunu Amerika'daki cücük kızılderili dahi yapıyor. Hindistan'da kıyıda kızılderililerden Memlük Osmanlı ve batılı devletlerden birçoğunun şehri vardı. Bu dinamiği biraz daha iyileştirmeleri lazım.

Fes görünce hemen triggerlanmayın Empire Total War cosplay'i idi zamanında lan parti yapmıştık, bu konsepti kullanıyorum :)
https://www.youtube.com/watch?v=oQMi4c157bM

Sosyal ağlarda paylaş

paradox ağır şerro yav

heir geldi, 5dk geçmedi oyun günüyle de 1 ay falan, hemen event geldi öldürdü heri'i.

hevesim kursağımda kaldı.

başarım kasıyoruz olan olaya bak ya, ben nevers ile yapamayacağım sanırım, tüm fransa'nın core topraklarını oyun bitmeden almam lazım, ispanya portekiz, napoli ve aragonu aynı anda pu yaptı ve inheritledi kısa sürede fransa'yı yerim de bu ispanya'yı ne yapacağız :S

Sosyal ağlarda paylaş

merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz

Remus said:

2-3 senede bir save almak lazim bu tip durumlarda. Backup kurtarmiyabiliyor.

advanced eu4 tutorial
1.bölüm : save scumming.

documents/paradox interactive/eu4/saves

klasörüne gidiyorsun

save dosyanı bir yere kopyala

al sana ironman save point.

ayrıca heir falls ill tarzı istenmeyen bi event geldiği zaman task manager'dan eu4'ü kapatınca bir önceki save point'ten devam edebiliyorsun

ama bunu çok yaptığında save game'in ismi backup.backup.backup gibi birşeye dönüşüyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...