Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

adamın bahsettiği noktaların 80% i doğru. release olmuş gibi steamde false advertisement ile satılmış bir oyunu yorumluyor. olması gereken "tip" veya "tutorial" ların eksikliğinden bahsediyor. oyunun hardcore olması ile, alpha'da eksikleri olması farklı şeyler. kimse niye eksikleri var demiyor, eksikleri varken ve alpha'dayken niye release edilmiş gibi steamde satılıyor diyor zaten. adamın yaptığı doğru bir şey, bütün oyunlarda aynı şeyi yapıyor, oyunu tanıtırken kendi deneyimini tanıtıma yansıtmıyor. hiçbir türle deneyimi olmayan ve hakkında hiçbir şey okumamış gibi oynuyor. böylece sizin gibi engin deneyime sahip olmayan, forumları takip etmeyen veya walking dead izlemeyen insanlara da hitap ediyor.

Adamın beğenmediği şeyler, texture kötü olması ki ağaçlar gerçekten korkun. eşşek kadar mapte insanların üst üste spawn olması, bende defalarca yazmıştım direk saçmalık ötesi bir şey, daha load ekranında ölebiliyorsun. yürürken saçma sapan fall damage alman hiçbir yerden düşmemene rağmen, çok sık yaşanan ve anlamsız bir durum tamamen kötü kodlama, programlama neyse. hiçbir bilgilendirme yapmaması oyunun, mesela zombielerin kafasına vurulması veya nasıl silahların unequip edileceği gibi. oyunda yüzmenin olmaması, yıl 2013 nerdeyse, survival oyununda göletin üzerinden yüzemediğin için etrafından 15 dk yürümen saçmalık. zombilerin kötü anime edilmesi ve tepkilerinin kötü olması ve sürekli buglanmaları, oyunu oynayan herkes bunları gözlüyor zaten. birbirlerine geçiyorlar, frame atlıyorlar, bazen alakasız mesafelerden vuruyorlar, ses ve görsele verdikleri tepki alakasız ve saçma sapan olabiliyor, kısaca bütün zombie mekaniği oyunda aşırı polish ihtiyacı duyuyor, bu da bir sır değil.

belki zombie'nin kafasına vurmaya çalışabilirdi fakat oyunda gerçekten zombielere vurma hissiyatı çok kötü. hatta bende oyunu almadan önce yazmıştım 90lardan duke nukem gibi animasyonlar diye. alışman zaman alıyor melee olarak zombielere kafaya vurma konusunda, adamı suçlamanın manası yok.

hiçbir noktada adam haksız değil. oyun kötü durumda diye kritize eden adamı kötülemenin manası yok. geliştirirler adam olur belki bilinmez.
Sosyal ağlarda paylaş

ya adamların oyunu bitmiş gibi göstermesi şerefsizlik ona bişey demiyorum zaten.
ben de ilk başladığımda mal gibi daldım oyuna ama bu kadar da mal değildim yani. adam sanki bilerek kötü oynuyo. ayrıca walking dead ne abi (ben de fanıyım) koskoca adam hayatın boyunca hiç mi zombi filmi izlememiş hiç mi kitap okumamış. vücuda vurup vurup niye ölmüyolar oyun bozuk diyo sdf.
call of duty gibi hayvan gibi büyük firmalardan çıkan oyunlarda bile düşmanın ağzının içine spawn oldum sayısız kere. bu kadar keko developerların bunu yapabilmiş olması bile mucize bence. adam gibi bi firma yapsa dicem ama piyasada adam gibi firma kalmadı. ea gibi bi dev bile marketplace or.....luğu yapıyo.
tek anlamadığım nokta bu adamlar kendi oyunlarını oynamıyolarmı da bu kadar salak hatalar uzun zaman oyunda kalabiliyo. forumda yaygara yapmasak fixlenceği yok çoğu şeyin.

tl;dr ben de developerların amele olduğunu, oyunun bugdan geçilmediğini ve kesinlikle hala alpha olduğunu düşünüyorum ama bu hali bile eğlendiriyo beni. nötrüm o yüzden. fanboyluk veya haterlık yapmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi lanet olsun ya öldüm :D hemde aa-12 almıştım ne güzel yerden :D 2 tane embesil taradı beni antibiyotikler çantadaydı painkillerla antibiyotik enerji doldurayım diye ınventory e girdim ama Kücük bi ara var orayı hesap etmedim :D indirdi yoksa alırdım 2sinide cok embesillerdi vuramadıla yarım saat :D

Cep ful şarjor dolu butun slotlar tek yemek painkiller ve antibiyotik vardı cebimde :(

bu arada bişiy farkettim ne zaman mermi yese karakterim takılıyor sizdede oluyor mu? Makineyi garantiye verme vakti geldi yaa hiçbir oyun oynanmıyor kasılmaktan. i5 6gb 128bit ekran kartı ile çektiğim dertlere bak :D
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 2 kisiyi avladim biraz once smallvillede.

daha ormandan durbunle gordum 2sini ellerinde silahlar dolaniyolarken. bende de sadece pistol var. yaklastim gozukmeden baya ama hala silah mesafesine ulasamadim. adamlar peslerine zombi falan taktilar ahirin orda, biri kacmaya basladi tepelere dogru, digeri de pesinden ama benim oldugum taraftan citlerin etrafindan dolasmaya kalkti.
ben baya sabirla izledikten sonra salterlerim atti adam kacicak diye arkasindan kosarak ates ettim bana yakin olanin, 3 mermide 1ini tutturmustum ki digeri dondu tufekle ates etti uzaktan ve cok iyiymis adamin aimi ilk mermide vurdu direkt, yere yattim yari hp ile. ates kesildi oldugumu sandilar. hpyi fulledim yerdeyken bandaj painkiller vs. calilarin arasindan adamin yaklastigini gordugum anda siktim 3 mermide indi adam, digeri de pesinden geldi ona da 2 mermi attim. sarsorde 1 mermi kaldi. loot benim oldu.
kruger mini-14, 3 pistol, 2 stanag, 2 9mm sarsor cikti adamlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

abi birlikte oynayalım mı sonradan? bende melee yiyecek içecek stoğu var birazda antibiyotikle painkiller. Tek çok zor ya feci dikkat gerekiyor. Birde biri bana sıktıktan sonra onu öldürsem dahi Civilian mı oldurmuş oluyorum ? (öldürdüğüm adam naturelse) 1 bandit öldürdüm suana kadar :D
Sosyal ağlarda paylaş

1 haftadır oynamıyordum, bi bakayım dedim. Hacker geldi üstümüzden geçti. Birde hack yok gibi göstermeye çalışıyor o bomba. Ulan kimi kandırıyorsun? hayır yani, beni kandırmış olsan eline ne geçecek?

adam geldi 10 kişiyi temizledi :p. yan yan koşuyor oraya bakmıyormuş gibi, dağın altındaki arkadaşa direk HS.
bir yerde ben duvar arkasındaydım, kameradan bakıyodum. Orada sıçtı, ateş etmeye başladı. Hack olduğnu öyle anladık.
Elinde kruger midir nedir o vardı. zıplayım dedim , tek zıplama ile "ayaklarımda idi canım".
kruger ile 2 tane mermi gelmiştir en fazla...
Sosyal ağlarda paylaş

Fellow Survivors,

I'm going post much bigger post about events of the last week, I really need time to think about all this, but here's one thing I want to tell you all before holidays:

We've got too carried away and we've took our success for granted ( okay 700K registered users, with around 170K users playing daily in less than 3 months - this is success for small indie company ) and we've lost touch with people who matter most - our community.

And this is my fault, and for that I apologies. It happens under my leadership and there're no excuses for that.

As I said, I will post more about this next week, but for now I want to reassure you:

1) There'll be LOTS of changes in our development process as well as our community policies starting 2013.

2) We will continue to support game, add new features, content. There's no doubt for that, anyone who's spreading any rumors about game "dying" is just doesn't realize that no matter what - The War Z will be one of the biggest online PC titles released this year.

Till next week.

Merry Christmas !

Sergey Titov
Executive Producer
The War Z
Sosyal ağlarda paylaş

/facepalm

artık şu adam gökyüzünü önümde yaracak, o yarıktan 5'den daha az olmamak üzere miracle akacak yine o adamın bir kelime sözüne inanmam. sizde inanmayın.

adamın özelliği bu çünkü. başından beri insanlara altı boş sözler ve yalanlar veriyorlar. steam olayı bunun en üst seviyede ortaya çıktığı noktadır. bu tarz insanlar/kafa yapıları bir gecede oluşmaz veya bir gecede değişmez.

faaliyete dökerler inanırız, düzgün bir oyun çıkarırlar hep beraber mutlu mesut oynarız.

şu noktada funboyluk yapanları cidden anlamıyorum. oyunu sevmeniz eyvallah, zevk - renk'tir. ama adamlar dolandırıcı arkadaşlar, insanları dolandırdılar yani. bu gerçekte değişmiyor siz ne kadar zevk alıyor olsanız da. bunun savunulacak bir yeri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun araştırırken ilk yaptığım şey youtube'da total'ın reviewini izlemektir. adam son derece "adil" reviewler yapıyor. reviewlerde asla zaten kendi yeteneklerini veya oyunun sunduğunun dışındaki bilgileri sunmuyor/kullanmıyor. çünkü bu oyunun ne kadar user friendly olduğunu gösteriyor. tipler ve tutoriallar oyunların çok önemli değerleri.

olması gereken de budur, sen hardcore görüyosundur kendini, hardcore yeteneklerini ve engin bilgilerini göstererek oyun tanıtan adamları izliyorsundur, saygım sonsuz. çoğunluk 0 bilgi, 0 deneyim ve 0 yeteneğe dayalı oyun yorumları dinlemeyi seçiyor ki bir yerinde içerikten kopmasınlar.

mesela path of exile tanıtırken daha alpha'da adam gemleri bile bilmiyordu ki oyunun en temel taşlarından biri. fakat oyun alpha olduğu için bir tutorial veya tip sistemi yoktu. adam onların skill gemleri olduğunu bilse bile, açıklama yapmadan veya zaten biliyormuş gibi kullanıp oynamadı oyunu. çünkü izleyen diğer kişiler forumlarda oyunu takip etmek veya bir yerlerden oyunla ilgili bilgi almak zorunda değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

dolandırdıktan sonra da "pardon ya sizi dolandırdık. ama bundan sonra dolandırmıcaz. ha dolandırdıklarımız, dolandırdığımızla kalacak ama vallahi sonrakilere bişey yapmıcaz =)" demek de artık Rus yüzsüzlüğü diye isimlendireyim ben. Godly Tier yani.

abi adamlar revive süresini 1 saatten 4 saate çıkardılar. sonra para ile revive koydular. 2 gün sonra 4 saatten geri 1 saate düşürdüler. böyle bir mantık olabilir mi? bildiğin müşteriye küfretmektir bu. sen menüde 3 liralık şey sipariş ediyosun, yiyosun, hesapta 3 lik şey 15 geliyor, itiraz ediyorsun, o zaman sen 3 ver diyor. bu nasıl profesyonellik bu nasıl yapımcılık?
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten oyun bu. herifler orjinal fikri dayz'den çalıp, war inc'e yamadı bu kadar basit. war inc'teki malzeme bitince 1 sene yeni bişey geleceğini sanmam. geçen sene sergey 31 ocakta upcoming features diye araçların geleceğini yazmış war incte daha hala gelmemiş bu da size warz'ye araçların ne zaman geleceği hakkında biraz tüyo versin. yok cidden çalışıp araçları hazıladılarsa bu kadar zamanda iki oyuna aynı anda ekleyebilirler zaten iki oyun birbirinin kopyası. 8-)

@bıngıldak abi adamlarda profesyonellik sıfır bekleme yani. war inc updatelerine bakıyorum hepsi tırışkadan updateler. şunu bile gördüm. Two new packages have been added: [DEV] Kewk package and Bad Ass package adam developer kendi ismiyle package satıyor. soe söyleyelim de john smedley package oluştursunlar. :P

@biohazard ben review videoları sevmem izlememde, gameplay izlerim kendim denerim. ama totalbiscuiti tanırım çünkü o bu game review çılgınlığını başlatanlardan biri diye biliyorum. o kadar senedir yaptığı reviewlarda bıngıldak'ında söylediğini objektif olmalı ki bu kadar takipçisi var. tekrar söylüyorum şu oyun war inc'ken yüzüne bile bakmazsanız. TB oha zombie var full loot var abi diyip review yapmıyor. oyuna bok atacak dayz fanboyu olduğunu da hiç sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu bilmeden alırım evet. keşfetmesi güzel geliyo bana. o az süren noobluk hissi. mesela hiç bi review okumadan guild wars 2 aldım. baktım burda millet gw2 kötü refund alalım moduna girmiş, beni bağlamaz. ben açıp eğlenip eğlenmediğime bakarım.
fanboyluk değilde adam oyuna karşı olan hatei görüp ordan prim yapmış işte. hate haksız mı değil tabi bir sürü yönü var oyunun ve şirketin dandik olan. ama ben de gider suni bi şekilde ölüp ölüp oğmaygad wağt da fak meeen diye video yaparım matah bişey değil yani.
oyun war incle aynı motor evet. zaten muhtemelen ilerde motorun desteklemediği yeni bişey eklemek isteseler bile yapabilceklerini düşünmüyorum eğer o motoru yazanlar hala şirkette değilse.
dayzden çalınmış olma olayı biraz saçma. her oyunda oluyo bu muhabbet yok şu oyundan yok bu oyundan çalıntı. o zaman ilk fpsden çalıntı ondan sonra gelenler. ha bu oyun world war z kitap/filminin hypeını çalıyo bence o ayrı.

edit: adam come at bro yapıyo izleyin (streami izleyenler gidip dalıyo bunların saklandığı yere)
http://www.twitch.tv/anatomicpenguin/new
Sosyal ağlarda paylaş

ismi de ordan çalıyorlar orası ayrı ama orjinal fikir dayz'i modderından çıktı. fps bir oyun türüdür ama fikir farklı şey. daha önce kim open map, zombie survival, full loot bir mmo yapalım dedi ki? ben iki oyunuda oynadım dayz'den gameplay bazında hiç bir farklı yanı yok. ikisinde de mapte dolan, binaları lootla, zombileri, adamları vur aynı şey sonuçta. dayz'den önce oyunu böyle piyasaya sürmeden hazır hale getirip piyasaya sürselerdi, dayz ile aynı zamanda çıkacakları için 700000 zaten satamazlardı. yine de dayz standalone çıkınca bu oyunu tarihe gömecek diye tahmin ediyorum. sergey ortadaki pazarı çok iyi değerlendirdi, paraya para demiyor şuan. warinc'te yaptığı karın 100 katını yapmıştır rahat. emekliliği garantiledi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Xenocide said:

dolandırdıktan sonra da "pardon ya sizi dolandırdık. ama bundan sonra dolandırmıcaz. ha dolandırdıklarımız, dolandırdığımızla kalacak ama vallahi sonrakilere bişey yapmıcaz =)" demek de artık Rus yüzsüzlüğü diye isimlendireyim ben. Godly Tier yani.

abi adamlar revive süresini 1 saatten 4 saate çıkardılar. sonra para ile revive koydular. 2 gün sonra 4 saatten geri 1 saate düşürdüler. böyle bir mantık olabilir mi? bildiğin müşteriye küfretmektir bu. sen menüde 3 liralık şey sipariş ediyosun, yiyosun, hesapta 3 lik şey 15 geliyor, itiraz ediyorsun, o zaman sen 3 ver diyor. bu nasıl profesyonellik bu nasıl yapımcılık?

ayrıca bu ilk defa yaptıkları bişey değil. Clan olayını getirdiler, ama paralı dediler. Sonra hayvan gibi tepki görünce "SİZİ DİNLEDİK VE CLANLARI BEDAVA YAPTIK GOGO" dediler. ayıp ayıp vallahi ayıp.

Neyse valla ben hesabımı sattım, kafam rahat. Darısı sizin başınıza.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...