Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çok para mı?

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Ren said:

mesela mikelencelo davinci ya da mozart neden bu kadar mühim? çünkü o sayıya göre o yetenek kapasitesinde adam tek tük. ama şimdi öyle mi? kaç adam mikelencelo mozart olamadan mühendis olup ölüyor 2 gıdım daha petrol çıkaralım da 7 milyar para harcayabilsin diye.

Tespit beni benden aldı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten zengin deyince insanların aklına neden zengin olan ölecek, hastalıklarla boğuşacak, kanser/aids olacak falan geliyor saçma sapan şekilde. yok sırtım kırılmış, kaburgam yamulmuş falan bunlar parayı bastıktan sonra titanyum bile düşersin vucuda.

aksine cok mutlu parası olmayan adam her an güme gidebilir. işe gidiyorsun ayağı kırdın zıctın? ne mutluluk karın mı doyuruyor sizde.

soru saçma yani, mutsuz olmakmış. mutsuz olmak nedir yani. insan istediğini gerçekleştiremeyince, istediğini elde edemeyince, hedefi olmayınca mutsuz oluyor. şayet zengin olan adam zengin olduğu için mutsuz oluyorsa gitsin bağış yapsın anında profit. ha zenginliğin getirdiği lüksten de mutsuz oluyorsa ortalama bir insan rp'si kasıp ortama da girebilir. sonra eve gider yine zengin moduna döner ya da hep normal takılır.

AA zengin mi? KESİN KANSER ÖLDÜ BAK.

typox2
Sosyal ağlarda paylaş

Soru şundan saçma.

Yani mUtlu olacaksın ama bir şartı var ortadirek bir hayat yaşayacaksın ama işte mutlu olacaksın sürekli mutlu hissedeceksin.

Diğer şık çok paran olacak ama ne olursa olsun mutsuz olacaksın bir haltdan keyif alamayacaksın, yani paran olacak fakat ne hikmetse mutsuz olacakısn hep.

Bu iki seçenek içinde elbette herkes ilkini seçer. Adam zaten soruda şartları sunuyor zaten hani kural gibi.

Soru bu yüzden saçma. Herkes ilk şıkkı seçer. Çok para istenmesinin sebebi insnaların rahat etmek istemesidir ama şıkda çok paran var ama mutsuz olacaksın diyor o halde çok paranın ne anlamı var. Soru bu yüzden saçma olmuş.

Şöyle bir soru olmuş. İstediğin her kadına sahip olabileceksin fakat hiç birşekilde ereksiyon olamayacaksın. Dİğer şık ereksiyon olabileceksin ama kendi çabanla bir kadına ulaşabileceksin.

Hangisi seçersiniz gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

para olunca mutsuz olmanin tek sebebi saglik kaliyor dusuncesi de yanlis. ailenizle, arkadaslarinizla olan iliskiniz de tamamen degisiyor cok paraniz olunca. ayda 250k euro kazanipta ailesiyle nisanlisiyla takisip depresyondan depresyona atlayan adam da gordum yani. para ve saglik olmasina ragmen olumune mutsuz olmak mumkun
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Soru şundan saçma.

Yani mUtlu olacaksın ama bir şartı var ortadirek bir hayat yaşayacaksın ama işte mutlu olacaksın sürekli mutlu hissedeceksin.

Diğer şık çok paran olacak ama ne olursa olsun mutsuz olacaksın bir haltdan keyif alamayacaksın, yani paran olacak fakat ne hikmetse mutsuz olacakısn hep.

Bu iki seçenek içinde elbette herkes ilkini seçer. Adam zaten soruda şartları sunuyor zaten hani kural gibi.

Soru bu yüzden saçma. Herkes ilk şıkkı seçer. Çok para istenmesinin sebebi insnaların rahat etmek istemesidir ama şıkda çok paran var ama mutsuz olacaksın diyor o halde çok paranın ne anlamı var. Soru bu yüzden saçma olmuş.

Şöyle bir soru olmuş. İstediğin her kadına sahip olabileceksin fakat hiç birşekilde ereksiyon olamayacaksın. Dİğer şık ereksiyon olabileceksin ama kendi çabanla bir kadına ulaşabileceksin.

Hangisi seçersiniz gibi.

/thread.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

hala fakirler mutlu, zenginler mutsuz olur konseptini anlamadim.
kapitalizm konseyi kurulduğunda kodamanlar aralarında karar verip bundan sonra herkese böyle diyoruz beyler demiş

kardeş zenginiz ama sor bi neden zenginiz :( mutsuzuz biz bi kere

fakirler de olm fakiriz ama mutluyuz ehi ehi diye avundular yüzyıllarca

bırakın bu numaraları, zengin ve mutsuzsanız sadece zengin olduğunuzu zannediyorsunuzdur, mutluluğu almaya paranız yetmiyordur. zenginlik sadece bankada duran cash de değil ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

Para ile mutlu olamayan, parasız hiç olamaz. Para şu yaşadığımız dünyada herşeyden önce zamanı satın alıyor, ben şimdi 60 yaşına kadar günde 8 saat çalışmak zorundayım ? Böyle haytaın içine edeyim o zaman.

Para kısaca yapmak istemediğiniz şeyleri yapmamak özgürlüğünü satın alıyor. Vur kıçını yat, kalk dünyayı gez. Bütün zamanını sevdiğini insanlara, sevdiğin şeylere ayır, kendine zaman ayırmanı sağlar. Bütün bunlarda seni çok mutlu edecek, tatmin olmanı sğlayacak, öündeki onca yılı bir ömrü satın alıyor o para o kadar zamanı dilediğince harcamanı sağlıyor. Bundan büyük özgürlük mü olur ? Dünya turuna çık. Keşfedilecek o kadar çok şey var ki, yapacak o kadar çok şey var ki. Tabi çok paradan bahsediyorum, yani hayat boyu para kazanmak için bir daha çaba gerektirmeyecek kadar çok para.
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle bisi okumustum zamaninda, steve jobs bobrek nakli icin gibi bisiye kayit olmak istiyor. Anca bi eyallette siraya girebiliyo cunku o eyalette oturmasi gerekiyor. Bu da her eyalette ev aliyor ve her eyalette siraya giriyor.

Steve jobs parasi olmasa 10 sene once olmustu. Bi de kafasi olsa hippie ayagina tedaviyi redettip new age seylerine egilmeseydi, halen yasiyo olurdu.

Konuya gelince ilk secenek daha yakin. Ornegin 20 bin ytl kazanip sizi doyutmayan bi is yapmak yerine 6-7 bin kazanmak her zaman tercih edilir. Parasal sikintilari asmak gerek, parayi dusunmeyecenk kadar yani aman kira ne oldu araba alamiyorum vs sikintilari yasamayacak bir duzey. Ama ondan sonrasi tamamen parayi asiyor, mutlu oldugjn bi isin hayatin olmasi paradan cok daha degerli. Ha ikisi olsa daha iyi ama yoksa boylesi daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

çok parası olanın mutsuz olacağı veya paranın mutluluğu satın alamayacağı gibi söylemler hep züğürt tesellisi. çoğu kişinin işine geldiği için, fakirliği veya ortadirek olmayı tercihiymiş gibi gösteriyor. ama kaderi oluyor çoğu zaman. sonrasında işte huzurum var, işte mutluyu şükür lafları.

geç abi geç. yan başlıkta 19 yaşında ido bikinili kızları şampanyayla ıslatırken hala "e abi ama mutluluk satın alamaz" diyenin ağzına dirseğimi sokasım geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...