Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Şam düşüyor galiba

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Halkdan değil halktan. Esad eşed olunca bizim gramer kurallarımız değişmiyor.

Peki şimdi PKK da halk kahramanı gerilla savaşçısı mı? Terörist değil mi? Baya sağlam halk desteği de var.

bunu soyleyecegini biliyordum dostum,kuruluslarina bir goz atalim,pkk=kurdistan isci partisi ,turkiye de kurt halkinin yasadigi topraklari,siddetve cebirle alarak apayri bir devlet kurma niyetinde oldugu. kurulus beyannamesinde belli etmistir.

fsa ise bariscil gosterilerle baslayan halk protestolarina ,esedin siddetli tepkisi neticesinde,mahalle ve semt bazinda kurulan gonullulerden olusan bir halk birligidir.fatih sultan mehmet tugayi ,lazkiye de turkmenler tarafindan savunma amacli kurulmustur.iclerinde bilinen 100 un uzerindeki birlikden sadece 4-5 tanesi kuresel cihad aktivistlerinden olusmakta ve inanclarina gore ,cihad neredeyse onlar oradadir.hatta bir birligin komutanida,libyali tayyibi alnindan opmus kisidir.

halk ayaklanmasi ile,bir ulkeyi bolmek istemek ayni sey degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

birak demagojiyi madem halk esedi bu kadar seviyordu,%80 i ne fsa hakim olmazdi.ne halebi bilirsin ne dimeski sallayip durma surada. ,fsa da tabii ki asirici gruplar var ,ama en azindan ulkemin ucagini dusurup bebek katillerini beslemiyorlar ...

Türkiye sorgusuz sualsiz FSAdanım diyen adamları kendi toprakları içersinde besliyor. Onlara kaynak veriyor, maaş veriyor, yer sağlıyor. Sen FSAdan bu adamlara yardım ederken bunların hangi gruptan olduğunu nerden biliyorsun acaba? FSAnın içinde kendi taraflarında değil diye sivillerin, habercilerin kafasını kesen adamlar var. Türkiye vatandaşlarından aldıkları vergilerle bu katilleri besliyorlar. Hepsi neden? Suriye sunni olsun, RTEnin islam imparatorluğu hayallerine karşı çıkacak bir lider daha devrilsin. Siz de bunun farkındasınız, siz de Türkiyenin eski osmanlı imparatorluğu durumuna dönmesini istiyorsunuz o yüzden böyle sapıkça fantaziler peşinde sivil insanların birbirini kestiği bir savaşı körüklüyorsunuz. İğrenç ve pis insanlar olmanın yanında bu dünyada yaşamayı hak etmiyorsunuz. Bundan sonra çeşitli rencide edici küfürler de ettim ama sildim. Sen yine de hayal et bunları.

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Ek olarak maesselam, din ve evrensel iyilik denen şeyi biraz anladıysam, ateistler bile cehennemde yanmaz siz yanarsınız. Öyle diyeyim, sapıkça bir güç ve "sunni din kardeşliği" fantazileri peşinde bir kafa yapısının takipçisisiniz.

dini bu gezegenden soyutlasan bile,kotuluk kavrami olmaya devam edecek.muhim olan kotunun iyisini secmek iinanmayanlar icin,inananlar icin yol belli inilecek durak belli...

buutun sucu din ve dindarlarda arayacaginiza ,dini isine geldigi gibi yorumlayan ve bir kismini alipbir kismini terkeden cakma muslumanlarda arayalim.bana hakaret etmek rahatlatacaksa seni et ayrica
Sosyal ağlarda paylaş

aslında öyle herhangi bir devlet yeterince propaganda ile kendine herhangi bir yoldan saldıran bir grubu terörist yapabilir. ama doğru mudur değil midir, ya da nereye kadar doğrudur (hiç bir şey siyah beyaz değil) bunu insanların akıl ve mantık ile düşünmesi gerekir. Benim gözümde bir kere bile olsa sivillere yönelik eylem yapmış örgüt içinde terörist barındıran bir örgüttür. Şuan esadda bir terör örgütü, fsa da bir terör örgütü. PKKda zamanında sivillere yönelik eylem yapmış, otobüs bombalamış ve bunu sahiplenmiş bir örgüt.
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

Ardeth said:

Ek olarak maesselam, din ve evrensel iyilik denen şeyi biraz anladıysam, ateistler bile cehennemde yanmaz siz yanarsınız. Öyle diyeyim, sapıkça bir güç ve "sunni din kardeşliği" fantazileri peşinde bir kafa yapısının takipçisisiniz.

dini bu gezegenden soyutlasan bile,kotuluk kavrami olmaya devam edecek.muhim olan kotunun iyisini secmek iinanmayanlar icin,inananlar icin yol belli inilecek durak belli...

buutun sucu din ve dindarlarda arayacaginiza ,dini isine geldigi gibi yorumlayan ve bir kismini alipbir kismini terkeden cakma muslumanlarda arayalim.bana hakaret etmek rahatlatacaksa seni et ayrica

Benim dinine bireysel bir şekilde inanan insanlarla en ufak bir sorunum yok, hatta yakın arkadaşlığım bile var böyle insanlarla. Benim asıl tiksindiğim insanlar, dinini yaymaya çalışan asalaklar. Ve yine ben bütün suçu da dinde veya inananlarda bulmuyorum. Direk spesifik olarak söyleyebilirim, bütün suç dinini yaymaya çalışan sapıklarda. Haçlılardan farkı yok bu insanların.

Ayrıca birbirinin kafasını kesen grup arasında kötünün iyisi yok. Bu savaşı körükleyenleri ortaya çıkarmak yerine bu savaşı körüklemek de bunu yapan kişiyi kötü yapar bunun istisnası yok. Yıkıcı çözüm çözüm değil en kolay çıkış yoludur.

Ve de, bu mesele zaten iyinin kötüsünü seçme meselesi değil. Güç, otorite meselesi. İnsanların güç fantazileri için yarattıkları yıkım ve ölümün bir parçası oluyorsunuz. Allah aşkına ya, RTE dediğin adam petrol işletmesi anlaşması için Ömer Bashiri bu ülkede kırmızı halılarla karşılayan bir adam. Bu forumda defalarca bunları detaylı anlatan post yazdım gerekli kaynaklarla. Adamın kafasındaki tek plan Türkiyenin ortadoğudaki islami lider imajını kabul etmeyecek liderlerin yumuşatılması.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...