Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dışarıdan bir bakışla Türkiye'deki yaşam kalitesi

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Kapsamlı bir rapor.

Türkiye'deki pek çok konuyu (sağlık, işsizlik, yaşam kalitesi, kazanç, ortalama yaşam süresi, yardımseverlik, sosyal çevre, eğitim) inceleyip kendi ortalamalarıyla kıyaslamışlar.

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/

Sonuçlar mı?
tl,dr diyenler için söyleyeyim pek de iç açıcı değil. Hatta daha doğru bir tabirle "rezalet" diyebiliriz, ama zaten bunu hepimiz bekliyorduk :) belki balon beklemiyordur, o da zaten yalanlayacaktır anketi raporu :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet müslüman olmayan tüm ülkeler gerizekalı, hatta o kadar gerizekalılar ki, biz çok akıllı oldugumuzdan hiç uğraşmayıp tüm teknolojileri onların geliştirmesini bekleyip sonra onlardan satın alıyoruz

akıllıyız biz çünkü, başkasından almak varken yapmaya uğraşmayacak kadar hemde..
Sosyal ağlarda paylaş

0ne said:

evet müslüman olmayan tüm ülkeler gerizekalı, hatta o kadar gerizekalılar ki, biz çok akıllı oldugumuzdan hiç uğraşmayıp tüm teknolojileri onların geliştirmesini bekleyip sonra onlardan satın alıyoruz

akıllıyız biz çünkü, başkasından almak varken yapmaya uğraşmayacak kadar hemde..

Bu ulke ovune ovune ben ar-ge ye para yatiricak kadar keriz degilim diyen tusiad baskanlari gordu lol
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

0ne said:

Bu ulke ovune ovune ben ar-ge ye para yatiricak kadar keriz degilim diyen tusiad baskanlari gordu lol

Ahah link plx
Sosyal ağlarda paylaş

0ne said:

ne gemicikler alınıyo o paralarla varyaaaaaaa offffff

Bu adamlar sadece cebine para atmak için kurnazlık yapıyor olsa daha iyi yemin ederim. Adamın gerçek fikri bu. Önce bakıyor mesela uçak argesine sallıyorum maliyeti 1 milyon dolar ve 5 seneden önce adam gibi uçak yapmaya başlayamıyorsun. Sonra satan ülkelere bakıyor "1 milyon dolara ben 100 uçak alırım bu da beni 10 sene götürür zaten çok saçma argesini yapmam" diye kendi minik kafasında bir hesap yapıyor. Ne işe yarayacak diye teorik bilime, matematiğe desteğini azaltan bir bilim anlayışından bahsediyoruz ne de olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

room per person 0.9 , sonuncuyuz 36 ulkede. vay anasini cok ilginc istatistikler var.

is sahibi olma oraninda da sonuncuyuz 36 ulkede. %46 employment. Tabii bunun birinci sebebi "BAN GARIMI CALISTIRMAM ULEN" ciler.

Ha bi de biz MUSLUMANIZ BRIBIRIMIZE DASTAGH OLURUGH cular var. Onlarada tokat gibi cevap sonuncuyuz birbirine destek vs olma konusunda, ki acik aara sonuncuyuz. sondan ikinci olmak uzak bi hayal.

toplam egitim suresinde 36. yiz yine.

hava kirliginde sondan 2., 35. yani

ortalama yasam suresinde sondan 3.

yasamdan tatmin olma sondan 4.

bayagi ilginc istatistikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vinçle üst geçidi taşıma sırasında yaşanan göçükte ayrıca büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Tam o sırada geçmek üzere olan bir metrobüs göçüğün altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Metrobüste bulunan yolcular, “Biz geçmeden kısa bir süre önce yaşandı. Çalışmanın olduğu dar alandan metrobüsleri geçiriyorlar. Çok riskli bir durum. Kaza sırasında yerde yatan yaralılar vardı. Hastaneye götürüldü” dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...