Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

anime önerisi

Nekro

Öne çıkan mesajlar

Nekro said:

toplamda 3 tane seri falan izledim. Death note, hellsing guzeldi mesela bunlar gibi onerebileceginiz var mi arada acip izleyeyim.

death note, hellsing gibi karanlık şeyler istiyorsan darker than black, witch hunter robin, ergo proxy, black lagoon, blood+, fate/zero diyebilirim. film olarak akira, vampire hunter: d - bloodlust ve jin-roh: wolf brigade öneririm. güzel animelerdir
ama en sevdiğim animeler great teacher onizuka, ghost in the shell filmleri ve gits stand alone complex, cowboy bebop.

bu arada anime değil ama çizgi film olarak kesin spawn, batman, batman beyond, gargoyles, young justice izle. güzel seriler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sam'e katılıyorum. Usagi Drop ise tarihin tozlu sayfalarına karışmalı, sonra da arşivlere hazine avına girilip bulunan o sayfalar yakılmalı.

One Piece gibi yüzlerce bölüm şeylere girme. Şu aşağıda yazdıklarıma karşı çıkacak olacağını sanmıyorum, ekleme yapacak çıkar elbet ama information overload'a da gerek yok.

Film modunda The Girl Who Leapt Through Time yeter.

Öyle uzun serilere girme, 13 bölüm olarak başlangıç seti:

Kurenai
Haibane Renmei
Puella Magi Madoka Magica

Yeni başlayan biri için en uygun animelerin durduğu 26 bölümlüklerden:

Ergo Proxy
NHK ni Youkoso
Seirei no Moribito
Samurai Champloo
Bounen no Xamdou
Witch Hunter Robin
Hanasaku Iroha

50 bölümlük olsun, uzun sürsün istiyorum diyorsan:

Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi
Full Metal Alchemist - yeni versiyon
Full Metal Panic

Hala devam edenlerden istiyorum diyorsan bu sezon hiç anime izlememiş insanlara hitap eder dediğim şunlar var izlediklerim arasından:

SKET Dance
Humanity Has Declined
Sword Art Online

Çok uzun sürecek bir shounen'e girmek istiyorum diyorsan (bunlar Naruto, Bleach, Fairy Tail, One Piece filan) Fairy Tail ile başla bence. Shounen de zaman içinde gelişen bir tür, şu anda hala devam eden en iyi örneği Fairy Tail diye düşünüyorum.

Eklemek, çıkarmak istediğiniz varsa söyleyin. Yeni başlayan biri için iyi tavsiye bence budur ama, kaç yıldır güncelleyerek veriyorum insanlara =)
Sosyal ağlarda paylaş

Bayağı faydalı bir kaynak olarak şu var.
Gerçi pek güncel değil ama yine de iş görür.

http://i.imgur.com/tjhcn.jpg

Gerçi büyütülmüş halinde bile pek birşey anlaşılamıyabiliyo, resmi kaydedip incelemen daha rahat olabilir.
Soldaki bölümden istediğin kriterlere göre benzer animeler var. Belirli bir türde anime arıyorsan sol tarafa göre seç. Türden bağımsız olarak sağdaki tavsiyelerde de güzel şeyler var. Hatta anime izlemeye yeni başlayan birisi için sağdaki tavsiyelerden başlanması çok daha iyi olabilir.

Elfen Lied konusuna gelince; neden o kadar popüler olduğunu da, neden o kadar nefret edildiğini de anlayamadım gitti. Kesinlikle overrated, ona katılıyorum, ama nefret edilecek kadar da kötü değildi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

imgur'a yükleyince küçültmüş herhalde resmi. orjinali şu link:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120304043822/animu-mango/images/0/04/1001066.jpg

list of recommendation altındaki animeler gayet kaliteli.
black lagoon, cowboy bebop, darker than black, ergo proxy, fullmetal alchemist, ghost in the shell sac, neon genesis evangelion, rurouni kenshin, haruhi suzumiya var mesela listede, onları izledim ve gayet yerinde öneriler olduğuna hemfikirim.
yukarı da onlardan yazdım zaten mesela.

kategoriler altında da güzel seçimler var,
animated choreography mesela, zaten o animeleri indirmiştim, izliycem bi ara, çizimleri ve savaş sahneleri felan enfesti.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol Gerge, şu 13 bölümlüklerden biriyle başlayacağım.Teşekkürler diğer öneri verenlere de...Elfen Liad'ı da çöpe attım gitti=)
GERGE said:

Sam'e katılıyorum. Usagi Drop ise tarihin tozlu sayfalarına karışmalı, sonra da arşivlere hazine avına girilip bulunan o sayfalar yakılmalı.

One Piece gibi yüzlerce bölüm şeylere girme. Şu aşağıda yazdıklarıma karşı çıkacak olacağını sanmıyorum, ekleme yapacak çıkar elbet ama information overload'a da gerek yok.

Film modunda The Girl Who Leapt Through Time yeter.

Öyle uzun serilere girme, 13 bölüm olarak başlangıç seti:

Kurenai
Haibane Renmei
Puella Magi Madoka Magica

Yeni başlayan biri için en uygun animelerin durduğu 26 bölümlüklerden:

Ergo Proxy
NHK ni Youkoso
Seirei no Moribito
Samurai Champloo
Bounen no Xamdou
Witch Hunter Robin
Hanasaku Iroha

50 bölümlük olsun, uzun sürsün istiyorum diyorsan:

Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi
Full Metal Alchemist - yeni versiyon
Full Metal Panic

Hala devam edenlerden istiyorum diyorsan bu sezon hiç anime izlememiş insanlara hitap eder dediğim şunlar var izlediklerim arasından:

SKET Dance
Humanity Has Declined
Sword Art Online

Çok uzun sürecek bir shounen'e girmek istiyorum diyorsan (bunlar Naruto, Bleach, Fairy Tail, One Piece filan) Fairy Tail ile başla bence. Shounen de zaman içinde gelişen bir tür, şu anda hala devam eden en iyi örneği Fairy Tail diye düşünüyorum.

Eklemek, çıkarmak istediğiniz varsa söyleyin. Yeni başlayan biri için iyi tavsiye bence budur ama, kaç yıldır güncelleyerek veriyorum insanlara =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...