Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 poğaça ve 2 meyve suyu için 12.5 yıl hapis

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

genel olarak hukuku ne zannediyoruz ki?

paran yoksa işte kitapta ne yazıyorsa o, yok paran varsa tut avukat, kitapta yazanın alt metinlerinden senin parana göre hüküm çıkartsın.

ilk kanun ve avukatlık mesleği roma da kurulduğunu kabul edersek, oradan beri böyle,

hatta bir sözü var romalıların:

kanun sineklerin takılıp kaldığı, kuşların ise delip geçtiği bir örümcek ağı gibidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

meanwhile

ntv

Çok ilginç, şu cezaya çarpıtırılan adamlar

said:
Ünal Osmanağaoğlu ile Bünyamin Adanalı, 9 Ekim 1978 tarihinde Türkiye İşçi Partisi üyesi 7 öğrenciyi Bahçelievler semtindeki evlerinde öldürmekten 7’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı

Müşteki avukatlarından Erşen Sansal, duruşma çıkışında kararla ilgili ''7 kişiyi öldürdüler. Her bir kişi için yaklaşık 2 yıl cezaevinde kaldılar'' dedi.

yeni bir yasa pakediyle serbest bırakılabiliyor. Ben bu durumu merak ettim, ilgili kanun tasarısına baktım TBMMden

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/1/1-0565.pdf

Tabi ki sunan AKP. Gerekçe "davaların en az sürede ve en az giderle çözülmesi"? Fakat tabi tüm maddeleri okuyup anlamam mümkün gözükmüyor, haberlerde verilen detaylar da çok kıt, tahliyenin bu kanun tasarısı yüzünden olduğuna işaret ediyor ama tam olarak göremiyorum sebebi nedir. Diyorum ya, bir ülkede medya kalitesiz olunca o ülkede herşeyi yaparlar. Bu adamların yapması gereken bünyelerinde bir hukukçu, avukat bulundurmak ve bu tahliyenin bu tasarının hangi maddesi sebebiyle ve neden yapıldığını açıklamak. Ama magazin programından hallice bir haber yapıyorlar onun yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi anlatamıyorum galiba derdimi , bu adam hapse girse yatacak yeri olacak yiyecek yemegi olacak evet güzel bir hayat degil ama öbür tarafta hapse girmese aç kalacak açıkta kalacak tiner çekecek böyle pogaca çalacak , öbür türlü yine iyi hayat degil ama aç açıkta olmaktan iyidir bence , tinerci olmak mı yoksa hapiste olmak mı işte asıl soru bu :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ardeth said:

tecavüz etseydi 2 sene yatar çıkardı

yahu nerede yaşıyosun, olur mu öyle şey?

bırak normal kadını isterse çocuğa tecavüz etsin, şikayetçi oldurtmayıp bi de sağlam raporu verip beraat ettiriyorlar, ne iki yılı ne hapsi?

kemalistler kız cocuklarını alıp karma egitim modelinde erkeklerle aynı okulda okutursa olacagı bu,kim sahip cıkacak o yavrucaklara onca erkegin arasında ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...