Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 poğaça ve 2 meyve suyu için 12.5 yıl hapis

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

Haberturk said:

GAZİANTEP’te 15 yıl önce baklava çaldıkları gerekçesiyle 9 yıl hapis cezasına çarptırılan çocukların davasına benzer bir dava İstanbul’da açıldı.

Cihangir’de bir markette 14 Haziran gecesi saat 23.00 sıralarında alarm çaldığı ihbarı üzerine polisler olay yerine gitti. Polis görgü tanıklarının ifadesine göre, camı taşla kırıp bir şeyler çalan saçları yandan kazıtılmış şüpheliyi aramaya başladı.

‘AÇTIM, PARAM YOKTU’
15 dakika geçmeden şüpheli bulundu. Parkta banka oturmuş, poğaçaları yiyordu. Hemen gözaltına alındı. Suçunu itiraf eden Selim Sercan K., “Açtım, param da yoktu” dedi. Market sahibi sadece 2 poğaça ve 2 meyve suyu çalındığını, paralara dokunulmadığını görünce şikâyetçi olmadı.

PARAYA DOKUNMAMIŞ
Selim Sercan K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ancak yasalar çok ağırdı. Soruşturma sonunda Selim Sercan K.’ye, “nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal, mala zarar verme ve kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınmış eşyayı çalma” suçlarından 4 yıldan 12.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HUKUKÇU GÖRÜŞÜ

‘İHTİYAÇ DİKKATE ALINMALI’
Prof. Fatih Selami Mahmutoğlu: Bu suçta şikâyet şartı aranmaz. Kişi hırsızlık suçunu ağır ve acil bir ihtiyacı karşılamak için işlenmişse, cezada indirim yapılabileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

‘İNSANİ DEĞERLER UNUTULMUŞ’
Savunma Avukatları Derneği Başkanı Muhittin Köylüoğlu: Şüphelinin amacı hırsızlık değil. Hâkimlerimiz, savcılarımız memur gibi davranıyorlar, binsani duygularından uzaklaşmışlar, insani değerleri tamamen unutmuşlar.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/757707-2-pogaca-12-5-yil-hapis
http://www.ntvmsnbc.com/id/25365250/
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=2+po%C4%9Fa%C3%A7a+2+meyve+suyuna+12+bu%C3%A7uk+y%C4%B1l+hapis+istemi&kw=&a=&all=&v=&fd=&td=&au=&g=&p=1

Günden güne gelişen bu olaylar sayesinde ülkemizde kendimi artık azınlıktan kurtulup daha bir geniş kitle içinde hissetmeye başladım. Önceden bu ülkeden kaçmak gibi bir fikrim varken, artık kendimi daha çok evimde hissediyorum. Türkiye'nin günden güne ilerlediğini, geliştiğini görüyorum. Teşekkürler Türkiye...

Yersen.

Edit: Belki ceza verilmeyecek, yada 1-3 yıl arası ceza alacak. Ama hani insanlık değil şu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Şey, ama ceza kanunda yorum gibi şeyler yasaktır ve konunda bu durumda ceza verilmeyeceği açıkca yazıyor. Davadan ceza almadan çıkar. Savcı ama hakim olmadığı için davaya pekâlâ açabilir.

15 yıl önceki kanun öyle değildi belki.
Sosyal ağlarda paylaş

nerenizle okuyorsunuz bilmiyorum ama şunu diyor haberde

said:
Soruşturma sonunda Selim Sercan K.’ye, “nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal, mala zarar verme ve kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınmış eşyayı çalma” suçlarından 4 yıldan 12.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

önceden bu tarz bi olayı yoksa ceza falan almaz bu adam zaten şikayetçi olmamış market sahibi de.

bu arada senko ne biçim insansın sen?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

said:
Soruşturma sonunda Selim Sercan K.’ye, “nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal, mala zarar verme ve kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınmış eşyayı çalma” suçlarından 4 yıldan 12.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

abi baklava çalan çocuk vardı bi tane bilmem hatırlıyor musun kaç yıl aldı sonra. Burda savcılık da insiyatif kullanabilir yani, şimdi hakim de çıkıp ceza verebilir daha önce olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

çete kurup adam dolandırsa, alamanyalara gidip gurbetçi silkelese gelip itirafçı olsa pastahane açacak parayı yapar, yatları katları olurdu.

Bu yasaları çıkaranları, insiyatif kullanamayanları asıl yargılamak lazım halkın adalet duygusunu köreltmek suçundan. Tecavüzcüye, katile, dolandırıcıya, zimmetine para geçirene daha az ceza isteniyor ulan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonutopia said:

Kedi öldüren farklı kedi öldüren farklı..

yanlıslıkla arabanla kedi ezdiginde kimse bisey demez zaten..

ama öldürme ve eziyet etme duyguları icinde hunharca ve zevk alarak kediye saldırıyosan ..hapse sktir git demeleri uygun..

kızdım gene..

Budur.

Haberle ilgili olarak da söyleyecek hiçbirşey bulamıyorum artık . Terörist başı özgür. neden?
Türkiyenin çıkarları için.
Tecavüzcüler belediye başkanı vali yardımcısı falan filan modunda göğüslerini gere gere cirit atıyor
hırsızlar hortumcular vatan hainleri hepsi elini kolunu sallaya sallaya geziyor , ülke yönetiminde rol alıyor

açlıktan ölmek üzere adam para bile çalmadığı marketten sadece karnını doyurduğu için 12 yıl hapis isteniyor. Neden ? Adalet sistemi 'SUÇSUZ BULUNDU' demekten mi sıkılmış
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Deathblade said:

Edit: Belki ceza verilmeyecek, yada 1-3 yıl arası ceza alacak. Ama hani insanlık değil şu olay.

Davanın açılmasının insanlık dışı olduğunu belirttim. 12.5 yıl istenmesi ise hayvanlık zaten.

Sallıyorum, yok "izinsiz mülke girmek" 5 yıl, "mal çalmak" 4 yıl, vs vs 12.5 yıl etmiş. Tamamdır eyvallah, hukuk üstündür. Ama mallık şu yani.

Edit : Böyle hukuk bok üstündür ayrıca. Neyin kafasını yaşadıysam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...