Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şu erkek psikolojisini bana açıklayın pls.

Bella

Öne çıkan mesajlar

Çok sayfa olmuş, okumadım, ama soruyu soruş tarzından vardırmak istediğin yer az çok belli. Onun için aksini sormakta ve farksız olduğunu görmekte fayda var; kızla erkeğin yerini değiştir, dilenciyi de kaldır x konusunda bir anlaşmazlık olsun. Biri bir konuda münakaşadayken diğeri üşengeçlik edip pes etse, tutup tam aksini yapsa, sevgilisi göt gibi kalsa hoş olur mu? Hayır. Sevgiliyi de geçtim, şunu cinsiyet bile ayırmaksızın normal bir samimi arkadaşım yapsa gene bozulurum ben baya.

Olayı "benim müdahale etmem gereken bir durum bu höst, karı kısmısı ne karışır" diye bir kalıba ve örneğe sınırlayıp, sonra "aha maço ayılar sizi" genellemesine gitmek çok gereksiz olur dolayısıyla. Sevgilinin kararına saygı duymak, karşıdakine karşı desteklemek, gerekiyorsa sonradan başbaşa kalınca eleştirmek olmalı doğru yol.

Tabii bundan gocunmayacak kadar seven ya da rahat kişiler de olabilir, tercih ve karakter meselesidir. Bu diğerlerinin hatalı olduğu anlamını taşımaz.

Edik: Şimdi okudum biraz da, zaten okuduklarımdan Cuce ve Myshkin olayı özetlemiş bana benzer şekilde. Kaldı ki sen de kendinle çelişmişsin direk, "kendini koruyamayacağından değil ama ya adam bir şey yapsa" diye, e demek ki koruyamaz demişsin işte. Sen korkup öyle düşündükten sonra adam sizi iyice hafife alıp bıçağı çekip üstünüzde ne var ne yok alabilir de örneğin, başta cesaret edemeyecekse bile sen erkek arkadaşını küçültüp adamı cesaretlendirmiş oluyorsun orada. (İlla psikoloji düşüneceksek işine gelen şekilde değil de biraz daha geniş düşündüm yani, basit bir örnek.)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Olum şu konu açılmışken ben de bi şey sorayım,

Şu caddebostan migros arkası ve bazen güvenlik olmayınca önünde "arabaya bakarım apaçiciler" ne ayak. Polise şikayet ettik yok, başka bi şey yaptık yok.

2012'nin Caddebostan'ın da, İstanbul'un göbeğinde, 4-5 apaçi 1 milyon 1 milyon takılıyor. Kimse de bi şey yapmıyor bunun için, inanılmaz rahatsız edici. Sövüp duruyorum ben.

Sevgilimin böyle bir durumda bana vereceği tepkiden çok aşırı daha önemli bir şey yani bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kizmazdim kararina saygi gosterirdim, o gun guzel guzel dolasir gunun sonundada kizla bir daha gorusmek istemedigimi soyler devam ederdim. Benim boyle basit bir konuda kararima saygi gostermeyecek kizla isim olmaz, illa vermek istiyorsa adamin yanindan ayrildiktan sonra benden rica eder, bende okuz degilsem kizi kirmaz geri doner veririm bisiler. Ama dangozun birinin yaninda benim kararimi sorgulayamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

2012'nin Caddebostan'ın da, İstanbul'un göbeğinde, 4-5 apaçi 1 milyon 1 milyon takılıyor. Kimse de bi şey yapmıyor bunun için, inanılmaz rahatsız edici. Sövüp duruyorum ben.

ıspartaya beklerim belediye çalışıyor apaçiye bırakmıyor; parayı belediye alıyor. şehrin içinde beleş park edebileceğin yer yok.

konuyada bağlı kalalım, bella çok büyük yanlış yapmış
Sosyal ağlarda paylaş

Caddebostan yazın iğrenç oluyo ya. Bisiklete binecem, büyükbaş gibi ağır ağır bisiklet yolunda yürüyo denyo denizden çıkmış... Bisiklet yolundan gittiğini, kenardan yaya tarafından gitmesi gerektiğini söylüyosun, "yeaa sen de tam yerinde gidiyosun heaa" gibi moron bi cevap alıyosun. Bunu geçip 5 metre gidiyosun, bu sefer yine bisiklet yolunda yürüyenler yüzünden mecburen yaya tarafına geçtiğin için ordaki çocuklardan birini böcek gibi ezmene ramak kalıyo... Güvenlik görevlisi falan lazım oraya resmen ya.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

balon said:

ıspartaya beklerim belediye çalışıyor apaçiye bırakmıyor; parayı belediye alıyor. şehrin içinde beleş park edebileceğin yer yok.

konuyada bağlı kalalım, bella çok büyük yanlış yapmış

Senin ne işin var Isparta'da. Isparta'nın ağası benim bilmiyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...