Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polisten ailesinin gözü önünde babaya dayak.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Mal said:

ben kendime taytlı pelerinli bi kostüm yaptırıp bu tip olayları sinsice takip ederek gerekli cezayı vermeyi düşünüyorum. zaten manyağım bari bi işe yarasın.

cep telefonun kaybolursa bulmaz belki polisler,
ama maskeli "kahraman" tribine girmeye çalışacak birisi olursa anında tespit edip enselerler.

bi de "manyak" olmak yetmiyor, bir de deneyimli ve özel eğitimli olmak gerekiyor. sokakta sarı çizmelerle dolaşıp ona buna saldırırsan hemen farkedip yakalarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

polis imdat yerine imdat polis hattı kurulsa yeridir.

şunu okuyunca şey geldi aklıma; şöyle imdatpolisvar.com vs gibi bir internet sitesi olsa herkes kötü tecrübelerini paylaşsa ve mümkünse fotolarla, videolarla desteklese milletin polise karşı olan tepkisi biraz daha artabilir en azından yazılı görsel basında.

şu olayda mesela o herif gizlice videoya çekmese basına sızmasa video o herifi sonradan bir daha döverlerdi polislere de hiç bir şey olmazdı.

burda aktivistciliği oynamak istemiyorum ama herkes sövüyor "toplum şöyle toplum böyle, bu toplum bunları hakediyor " vs ama tepkini bir şekilde göstermeyen ya da herhangi bir şekilde çaba göstermeyen herkes az çok hakediyor yani şu muameleyi en az o "toplum" kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

polisin gereksiz kaba kuvveti güç gösterisinin saçmalığı tartışalamaz

lakin memleketimin insanı bu konuda akıllanmadı.polisler genelde kompleksli,yaptıgı hareketlerin nereye gideceğini nelere mal olcagını bilmeden hareket eden,güç gösterisi yapmayı seven bir kitleden olusuyor.olgun bireyler değiller.cogu da ergen ztn

bu nedenle polisle tartışmaya girdiğinde kusura bakma memur bey diyip kapatıcaksın.biraz alttan almak atarlanmamak lzm.adamlar komplekskli cünkü.sana karşı bi şekilde üstün gelebilir o da copla dalmak kelepçeyle ve takviye kuvvet çagırmakla.

istersen karsa sürdür.istersen sonra evinden aldır işinden et açığa alsınlar vs farketmez.yediğin dayakla kalıyosun öyle böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

sokakta sarı çizmelerle dolaşıp ona buna saldırırsan hemen farkedip yakalarlar.

abi çok iyi.. kostumümü buldum. sadece iş başındayken sarıya dönen çizme. kim yaptı derlerse sarı çizmeli mehmet ağa yaptı ne bilelim derler. sloganda hazır; sarı çizmeli mehmet ağa, bir gün keser hesabı :)
Sosyal ağlarda paylaş

metin göktepe - 1996 - duvardan düştüğünü iddia ettiler.
gökhan belgüzar - 2005 - iddiaya göre nezarette intihar etti.
emrah dervişoğlu - 2007 - "dur" ihtarına uymadığı için vurularak öldürüldüğünde 17 yaşındaydı.
festus okey - 2007 - karakola sağlam girdi ama çıkamadı.
dariusz witek - 2007 - şüpheli intihar.
ahmet laçin - 2008 - gözaltında ölüm.
serkan çedik - 2008 - kovalarken düştü yüzü çizildi.
ahmet cömert - 2009 - iddiaya göre intihar etti. vücudunda bulunan darp ve işkence izleri o zaman kimseyi tatmin etmemiş sanırım.
murat konuş - 2010 - gözaltında rahatsızlanma sonucu ölüm.
kenan yılmaz - 2012 - iddiaya göre polisin şiddeti öldürdü.
çayan birben - 2012 - (bkz: polisin kullandığı gaz sağlığa zararlı değil)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Bakırköy'de polis parkta arabayı çekip içinde bira içiyor yahu. Biri yaklaşınca genelde koltuk altına doğru saklıyorlar. Ben her gün görüyorum en az 2 defa.

Burada evler 2-3 katlı geniş bahçeli. Gece 10'dan sabah 6 ya kadar mutlaka bir polis otosu evimin hemen köşesinde bekliyor. Pencereden bakınca görüyorsun ön koltukları. Adamlar paso götürüyo :D Çerez bile gördüğüm olmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet memuru, siyasetçi, polis, hakim , savcı vs bunlar halka hizmet etmek için vardır. Göte göt demek gerekirse bu konumlarda çalışanlar hizmetçidir. Sen bu insanlara temel görevleri olan hizmet etmeyi öğretmezsen, senelerden beri kalıplaşmış "memurun bir düğmesini koparmak 6 aydan başlar" anlayışını yasalaştırırsan böyle it kopukla dolar işte bu görevler.

Bu adamları şimdi açığa almışlar. Açığa almak demek "siz biraz ortalarda görünmeyin işler durulunca biz birşeyler ayarlarız, aileyle de konuşuruz hallederiz" demektir. Neden bu adamları tutuklamıyorlar direk ? Dünyanın neresinde olursa olsun sen birini linç etmeye kalkış tutuklanırsın bukadar basit. Bu adamların hakkı açığa alınmak değil tutuklu yargılanmak. Sen birini öldüresiye dövüyorsan, yere kapaklanmış bir insana tekme atıyorsan sen toplum için tehlikeli ve zararlısın demektir. Slogan atıyor diye, pankart açıyor diye sen öğrencileri tutukla hapse at döverek adam öldürme potansiyeli olan hayvanları açığa al.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam işini iyi yapma bilincinde değilse zaten yapacak bir şey yok, tabi ne yapcağına keyfine göre karar verecek. Bu da bu ülkedeki insanların genel profili. Bu ülkede işler tepeden emir ya da azar gelmedikçe yürümüyor malesef hatta keyfileşiyor, ülkenin acı gerçeği, her kurumda bir "padişah"a ihtiyaç duyuyorlar.

Malesef tepeden gelme özgürlük ve demokrasi bu ülkeye yaramadı. Bazen diyorum keşke biraz bırakılsaydı kendi haline de burnu sürtseydi ülkenin özgürleştirilmeden önce. Ya da osmanlı padişahları halkı bile isyan ettirecek kadar saçma bir hale gelseydi halk önce kendi isyan etseydi bu sisteme heh
Sosyal ağlarda paylaş

evet orda tartıştık zaten. açığa alınmak bişey ifade etmiyor standart prosedür, sanırım maaşının 2/3ünü almaya falan ediyorsun sonuçlanan kadar. Sonuçta aklanırsan hiç bişey olmuyor. O davada ad aynen polisler aklandı şimdi istanbula tayinleri çıktı (oh kebap heh), kadına ise bilmem kaç sene ceza istemiyle dava açıldı yok memura hakaret yok şu bu derken. Polis bana hakaret etti derse zaten bittin yapacak bir şey yok, otomatikman doğru kabul ediliyor o ifade. Ülkedeki polisler de böyle * olunca sonuç ortada.

Şimdi o polisleri yeni gittikleri karakolda "oo hoşgeldiniz, çok iyi yapmışsınız be abi öyle densiz kadınlara haddini bildirmek lazım, yerlerini bilsinler çok konuşmasınlar" diye kahraman gibi karşılamışlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

"nutella yerim" said:

polis imdat yerine imdat polis hattı kurulsa yeridir.

şunu okuyunca şey geldi aklıma; şöyle imdatpolisvar.com vs gibi bir internet sitesi olsa herkes kötü tecrübelerini paylaşsa ve mümkünse fotolarla, videolarla desteklese milletin polise karşı olan tepkisi biraz daha artabilir en azından yazılı görsel basında.

şu olayda mesela o herif gizlice videoya çekmese basına sızmasa video o herifi sonradan bir daha döverlerdi polislere de hiç bir şey olmazdı.

burda aktivistciliği oynamak istemiyorum ama herkes sövüyor "toplum şöyle toplum böyle, bu toplum bunları hakediyor " vs ama tepkini bir şekilde göstermeyen ya da herhangi bir şekilde çaba göstermeyen herkes az çok hakediyor yani şu muameleyi en az o "toplum" kadar.

bu desteklensin. site açılınca öm'den haber verin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bizi itekleyerek, telefonla birilerini arayarak, Kürtçe konuşmalar yaptı.

said:
Polis Ahmet Özdemir’i itmesi üzerine Özdemir yere düşerek, kolundan ve bacağından yaralandı.

Laflara bak ya. Kürtçe konuşmalar yaptı diyor bir de şerefsizler, sanki öyle diyince haklı çıkacaklarmış gibi. Ülkenin geldiği hal bu işte ülkenin polisi bile "kürt bu" diye savunuyor kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...