Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nintendo 3DS?

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Vita'ya laf mi ettim? Killzone zaten oynamam ben, istedigi yerde olsun. Donkey Kong ile mutluyum. Remake olayina nerede laf ettim? Remake en sevdigim seylerden biri, hatta elimde olsa tum gucumle Earthbound remake'i icin lobi yaparim. Sensin asil bu konuda 3DS'ye laf atip, saldirip duran.

sana degildi lafim ya.ben 3ds'e saldirmiyorum aslinda.isyanim su,nasil oluyrda 2 senedir bir cikan bu mario vb oyunlardan skilmadan oynuyorsunuz.ben sevmiyorum donkey kong,mario filan artik biktim yani..ben nintendo'dan kaliteli jrpg'ler bekliyorum bu tarz oyunlar yerine.

GERGE said:

Benim dedigim Vita'nin satmadigi. Japonya'da da iyi oldugu filan yok. Benim tek dedigim 3DS'nin sadece o Vita'nin cok iyi oldugunu dediginiz yer Japonya'da 15m sattigi (Japonya'nin %10'undan fazla bu). Vita Sony'nin son aciklamasina gore (2012'den) tum Dunya'da 2.2m satmisti. Neresi cok iyi bunun diyorum, hemen saldiriya geciyorsun agzimin sulari aka aka Zelda oynadigimi soyleyerek.

zelda konusunda da sana degildi lafim..

vita cok iyi satiyor demiyorum japonya'da.sadece batiya kiyasla japonya'da durumu iyi diyorum.japon'ya fiyat indirimi geldi ve cok guzel oyunlar cikiyor.bana gore vita'nin japonyadaki oyunlari 3ds'inkini dover diyorum.vita istedigi kadar yirtinsin o aleti bedavaya vermedigi surece hayatta yetisemez 3ds satis rakamlarina is isten gecti.

GERGE said:

" [...]o oynadigi mario'lar vs.. sanki sadece 3ds'e ozelmis gibi konusmasi.bu cok komik cidden", demissin. Evet; Mario, Zelda, Donkey Kong, Pokemon, Advance Wars, Animal Crossing hep Nintendo konsollarina ozel. Franchise'lari seviyorum, sorun mu var burada? Sony agirlikli bir francise olan Shin Megami Tensei en sevdigim JRPG serisi Dragon Quest'ten sonra mesela. Sony oyunlarina nerede laf attim yani? Bazi genrelerde Nintendo'nun gerisinde ama; Vita'da da platform oyunlari olabilir ama PSP'de mesela 3DS'deki Donkey Kong'a ya da DS'deki New Super Mario Bros'a denk bir platform oyunu yok. Animal Crossing'in benzeri bile yok zaten. Animal Crossing, Mario filan oyun degil ama degil mi? 3DS'de oyun yok zaten. Hepsi remake, ayni serinin yeni generasyon oyunlari sadece. Ama Vita'nin remake'leri ayri, onu karistirmayalim. Pokemon Y filan anlamsiz, Gameboy'daki oyunun aynisi zaten hepsi.

sevebilirsin ona birsey demiyorum abi.benim anlatmak istedigim ,3ds'de bu oyunlari oynayipta atiyorum sony'de killzone 2-3 senede bir zaten cikiyor.eh ben bunu zaten ps3'de oynayabiliyorum diyip kucumsemesi..bu sen dedin demiyorum ama diyenler var burda da var disarda da var..

hani nintendo konsollari sahibi olmasam belki yerimde bunu bizzat elimin altinda oyunlar,oynayabiliyorum yani..senelerdir ayni mario,neymis rpg'mis kart mis vs ayni iste..bu oyunlari sevebilirsin ona bisi diyende yok zaten.yakin bunlari sene 2013 hala mario oynuyorlar diyen var mi? heh.

GERGE said:

Zelda'yi da almadim zaten daha. Su anda bir PS2 remake'i oynuyorum, Tales of the Abyss. Namco niye Vita'ya cikarmadi acaba bunu? Bir dusunelim... 510.000 sattigi icin olabilir mi 3DS'de? Digital olarak cikmadi daha ustelik, sadece kartus. Vita'da hem oyun fiyatlari daha dusuk diyorsunuz, hem de kendisi (hadi son aciklamadan bu yana sayisini ikiye katlamis olsun) 4.4m satan bir konsolda 500m satabilir mi Tales of the Abyss gibi dialog agirlikli, niche bir RPG. Oyun PS2'de bile 570.000 satmisti. Hala da satmaya devam ediyor 3DS'de, 3DS'nin omrunun sonuna kadar 1m gibi rakamlara ulasir eski oyunlara bakarsak. Namco bunu Vita'ya cikarsaydi ayni kar icin (Vita fiyatlariyla) her 5 Vita kullanicisindan 2'sine filan satmasi gerekiyordu oyunu. Ne yapsin simdi Namco? Cok daha buyuk pazari olan ve EU'da oyunlari daha pahaliya satilan 3DS'ye mi cikarsin, yoksa zaten PS3'de calisan bir oyunu pazari cok daha kucuk olan Vita'ya mi cikarsin?

ya ben zaten 3ds'de install base vitaya kiyasla buyuk oldugu belirttim...

tales of innocence r ve tales of hearts r mesela bu iki oyun bu sene vita versiyonlari cikti japonyada.

hideo baba'yla yapilan bir roportaj'da batiya getircekmisiniz vita'ya cikan tales oyunlarini diye soruldugunda cevabi,install base'i cok az boyle bir dusuncemiz yok dedi zaten.yani aksini iddaa eden filan yok burda..

GERGE said:

Duzgunce cevap ver saldirmadan, Vita satislari en azindan bir 10-15m'ye cikarmazsa sonraki E3'e kadar, 5-6m'de kalirsa (3DS 50m'ye giderken, 40m oldu bile) hangi yapimci Vita oyunu cikarmaya devam eder yapilmasi nispeten basit PS remake'leri ve indie oyunlar gibi seyler disinda?

saldirmiyorum abi,siz oyle algiliyorsunuz.nintendo'nun yanlislarini belirtiyorum,soyle soyle yapmali diyorum,kullanicisini aptal yerine koyuyor diyorum..

vita'dan oyle bir sicrama gelmesi imkansiz.isterse remote play'i kusursuz olsun.oyle bir sicrama gelmesi icin onumuzdeki 'e3'e kadar' bu sene vita'ya ozel monster hunter ve gta side story tarzi oyunlarin cikmasi gerekiyor anca bunlar oyle yuksek bir sicrama yaratabilir o bile zor fiyat indirimide gelmeli bunlarin yaninda neyse rakam olayini pek takilmamak gerekiyor.ortalama her bir vita kullanicisin bugun digital olarak min 10 oyun satin aldigindan bahsediyor sony.physical oyunlarida eklersek sony boyle bir yagli kapiyi birakmicaktir.vita'nin satislarini ciddi oranda artiramasa bile.

birde su var sony vitayi min 10 senelik bir proje olarak goruyor.yani tekrar edicem belki ama gelmis gecmis en iyi alet bu rakibi yok zaten bu konuda.bakalim zaman ne gostericek.ben sanmiyorum vitanin fisi ceksin sony iyi kotu bir destek vercekler.SCEJ varya o bile tek basina tasiyabilir yeterki sony akilli olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

DS'den gelen herkes 3DS'nin donanimini cok seviyor aslinda. DS uzerine guzel bir guncelleme. PSP'den gelenler senin tepkiyi veriyor.

çünkü ds gene donanım olarak facia bir aletti. advance wars days of ruin oynuyorum, 1995'e geri döndüm adeta. red alert sinematiklerindeki gibi siyah satır satır ekran ve midi'den hallice müzik. bütün ekranın çözünürlüğü bizim forum avatarlarımızdan 4 tanesi kadar. psp en azından 2000'e dönüş gibiydi. 3ds elbette ki 6-7 yıl sonra daha gelişmiş bir alet olacaktı selefinden. ne beklenebilir ki başka? :) fire emblem awakening işte aşağı yukarı psp'deki valkyria chronicles 2 gibi teknik olarak. monster hunter 3 gene psp'deki monster hunter gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

hamsilipilav said:

reampage said:

Kkoydeyim ps3 oyunu bakarken biri 3ds mario land edition aldı 320e birakti

XL mi

Yok küçük ama mario edition oyunlu beyaz

yuh lan ben 250e aldım zelda edition oyunlu

hatta 220, 30 liralıkta yapıkredi kampanyası vardı sdfs. bide dsi alan çıkmıştı. harbi hayatımın en iyi alışverişi oldu sanırım 3ds alışım.

viktor bende talibim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...