Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun hakkında izlenimleriniz

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

yeni gelisen bir turun ilk iyi orneklerinden di.. ilkleri degildi belki ama gelismekte olan bir turun ornekleriydi onlar. simdi gelismis oturmus turlerin oyunlarini goruyoruz belkide bundandir begenmeyisimiz. ama yeni ilk kez bu turleri oynayan oyuncular icin bu oyunlarin etkisi bizlerin eski cocukluk hisleri ile ayni. yani bundan 10 sene sonra diablo 4 ciktiginda su anki oyuncuda d4 u yerecek d3 degildi diyecek vs.

blizzarddan cikacak ilk major oyunu alacagina dair su an seninle karsilikli olsak iddaya girebilirdim. yani gercek hayatta arkadasim olsaydin bazinda :)

en kotu ben hediye eder gene oynatirdim.. sende biliyorsun ki blizzi ayirmak lazim kenara. wowdan herkes bir bolumunde nefret etti ama her expansionda kosarak aldik cunku genel arkadas kitlemiz oynuyor onlarla oynamak icin aliyoruz en kotu :D
Sosyal ağlarda paylaş

oyun çıkmadan aylar önce söyledim betayı oynayıp, itemization çok kötü, legendarylar çok boktan, AH olayı oyunun içine sıçacak dedim sıçtı, rmahtan para kazanma olayı olmasa şu an oynayanların çoğu oynamazdı diye düşünüyorum
infernonun zorluk ayarlaması salakça, adamlar utanmadan o kadar da test etmedik yea :D:D:D dediler bide üstüne, 6 ay sürcek inferno dedikleri 1 haftada indi

senaryo çok kötü, bi tyrealden kurtarıyo azcık, rün sistemi çok güzel olmasına rağmen ciddi bir playtest yapılmamış, bazı rünler çok komik
ilk kez eleştirmiyorum oyunu ama yani d2nin en kötü sistemi olan talent ağacı ve stat dağıtma olayının bu kadar özlenip övülmesine anlam veremiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

d2nin en kötü sistemi olan talent ağacı ve stat dağıtma olayının bu kadar özlenip övülmesine anlam veremiyorum

Budur.

Tamam D3 bir D2 değil, ama sebebi kesinlikle item sisteminin kötülüğü, yoksa atmosfermiş classlarmış rune sistemiymiş (ki inanılmaz güzel bir sistem, hatta o kadar iyi ki bundan sonran onlarca oyunda görücez bu sistemi) bunlar gerçekten çok güzel ayarlanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Sparkcaster said:

d2nin en kötü sistemi olan talent ağacı ve stat dağıtma olayının bu kadar özlenip övülmesine anlam veremiyorum

Budur.

Tamam D3 bir D2 değil, ama sebebi kesinlikle item sisteminin kötülüğü, yoksa atmosfermiş classlarmış rune sistemiymiş (ki inanılmaz güzel bir sistem, hatta o kadar iyi ki bundan sonran onlarca oyunda görücez bu sistemi) bunlar gerçekten çok güzel ayarlanmış.

Droplamaca oyununda item sistemi kötü olunca yemişim atmosferi,classı,skill sistemini.Oyunu oynatan temel şey eksik bariz ,beta gibi oyun ,1.1'e kadar kurcalayıp duracaklar ,rateleri az yükselt ,yok çok oldu az düşür ,al ver rmah a can ver
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Bu arada ben Diablo 2 ve LOD'un incelemelerini de hatırlıyorum, D2'nin çıktığı yıl forum falan takip etmiyordum ama bir kaç dergi birden okuyordum, puanları iyiydi ama "beklentiyi karşılamadı", "senaryo daha iyi olmalıydı" gibi yorumlar gırlaydı.

o da öyleydi zaten evet, seride diablo 1 hariç çıktığı zamanın gerisinde olmayan oyun yok. hatta bilizort'un çıkardığı en son zamanının standardını karşılayabilen oyun sc1. ve son, diğer çıkan hepsi iki-üç adım geride banko oynamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

abi d1de hiçbir halt yoktu ama ölümüne eğlenebiliyodun, en azından ben eğleniyodum. stat veriyodun, genelde classının statını, sorcsan oyun aşırı zevkli çünkü sürekli bi kitap avındasın. skill tree bundan ibaretti yani. warriorsan düz vuruyosun ama nedense bu d1de karşına çıkan şeyler gizemliydi, heyecanlandırıyodu falan. lachdanan questini ilk aldığımda saçma sapan mutlu olmuştum, zhar the madın kütüphanesinde de öyle. chamber of bonesa girebildiğimde o heyecanı hala hatırlıyom, sonunda o guardian büyüsünü öğrenişimiz falan. tome'lar karizmatik bir ses tarafından okunuyor, hatta blind tomeda şiir falan yazıyodu gizli bi kapı açılıyodu falan. aha süperdi la
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

Kesinlikle skill sistemi 10 numaradır nazarımda. Talent ağacı ile kıyas bile kabul etmez. Rune olayı da değinildiği gibi başlı başına güzelliktir. Ha skillerin kullanılabilirliği ve/veya çöplüğü başka bir tartışma götürür, skill (+rune) sisteminin güzelliği ile alakası yok.

oyunun herseyini elestirebilirim ama buraya katiliyorum. stat ve rune sistemi cok basarili. yani boyle olmasi basarili 20 ability 5er rune vermissin 6 ability 6sar rune kullandiriyosun kismi yine fail...
Sosyal ağlarda paylaş

skill sisteminin BÜTÜN olayı duruma göre rahatça değiştirilebilmesi iken endgame'de bilhassa değiştirilememesi için NV olayını koymuşlar ki şu haliyle 60 olduktan sonra ha talent ağacı ha rün, birşey farketmiyor. gene cookie cutter build var bir tane sınıf başına, min-max zorunluluğuyla yapılmış. tek build ile bütün act'i yapmak gerekince olacak şey belli.

rün'lerin %75'inin terribad'liği apayrı bir konu, hepsi %100 süper olsaydı gene yukarıda yazdığım sorun olacaktı, %5 daha iyi olan rün kullanılacaktı.

şu haliyle fail, guild wars'dan kopyalayıp gene yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar. kopyalıyorsan bari düzgün kopyala.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun da kabak tadı vermeye başladı artık. Rmah biraz umutlandırdı gibiydi ama şu saatten sonra hiçbir şey satılmaz . O da yalan oldu yani. O kadar run yapıyoruz bir tane satılacak item dusmuyor . PvP'de gelecekse gelsin pek kurtaracağını zannetmiyorum ama ben sıkıldım şahsen . Sc2'ye yol göründe gene.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerften sonra act2 de ölen varsa cidden oyunda değilde kendisinde problem vardır ölmek için çaba sarfetmek lazım o nebze yani bir önceki patch olsa anlarımda şimdi şaka gibi. Birde public yapıyorsanız daha da komik bir durum oluyor çünkü 5k dps 200 AR ile yapmaya kasanlar var malesef act2 o kadar da kolay değil =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...