Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avea mı Turkcell mi ?

CrAyZz

Öne çıkan mesajlar

1-1.5 yıl önce turkcelldeyim ve tarifelerdende paket aşımı ücretlerinin az olmasından da internetinden de çok memnundum. Sonra vf'a geçtim (anlatmaya bile değmez), sonrada aveaya geçtim bu yeni nesil 500 tarifesine. İnernet sınırsız 2gb dolunca 128e düşüyor falan. İyi hoşta 30 liralık tarifede 200dk aşım yaptım fatura geldi 110 lira. Turkcelldede acayip aşımlar yapıodum gerek internet gerekse konusma olsun böyle uçuk aşım ücretleri ödemiyordum. Biri söylemişti ne kadar doğru bilemem de avea'da 1dkyı 60 saniyeden daha az bi zaman olarak hesaplıyorlarmış rererö. Böyle bişey yapmaları mümkün mü ?

Son olarakta turkcell'in müşteri hizmetlerinin yanına hiçbiri yaklaşamaz bu yüzden ona geçmeyi düşünüyorum tekrar acaba avea'damı kalsam yoksa güzel bi tarifeyle turkcellemi geçsem bilemedim?

/Öneriler
Sosyal ağlarda paylaş

turkcell de kullandım avea da. oturduğun yer şehir içi ve merkezi ise çekme mevzusunda pek bir fark yok. 3g avea da şehir merkezi ve otobanlarda falan var. (ankara için) 1gb neti 9liraya alıyordum ben.

aylık 70-100 civarı fatura ödemeyi göze alıyorsan güzel tarifeleri var. platinium'a geçiriyorlar seni zaten tek numarayla direk müşteri temsilcisine bağlanıyorsun. turkcell de müşteri hizmetlerine telefonla bağlanmak için insanın baya uğraşması lazım. adamlar resmen tuzak koymuşlar müsteri temsilcisine ulaşılmasın diye.

avea bana daha iyi geliyor. ne ödeyeceğimi biliyorum. turkcell'de tarifeyi biraz aşsam 100 lira dayıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo vodafone kullanıyorum. 55 liralık tarifem var. Vdf+Sabit hatlar sınırsız ve 750dk turkcell avea. Mesaj vs ile 62 tl'yi geçmedi hiç. Çekmesinde de problem yok. İşten eve gideseye kadar vodafone live ile trt'den maçları kesilmeden izliyorum. Bir boğaz köprüsünde kıta değiştirirken yayın kesintisi oluyor. Onun dışında vodafone çok iyi
Sosyal ağlarda paylaş

Avea net istanbulun heryerinde cok iyi cekiyo. 3g falan baya iyi. Onun disinda gecen ay ilk ayimdi. Tarifeyi baya asmama ragmen 85 lira fatura ödedim. Hani baya astim derken

500dakika
2000sms
2gb internet
30 lira +
Alo dunya paketi (3.5 lira)
50 sms uluslararasi sms paketi (5 lira)

Normalde 40 lira gelmesi gerekirken, yurtdisinda kullanimimla falanla filanla 1000dkya yakin konusmamla 85 lira fatura geldi. Valla ben turkcelli hic kullanmasam 90 lira fatura gelince seviniyodum..

1 yil turkcell kullandim, ortalama faturam 110-120 liranin altina ya 1 kere yada 2 kere anca dusmustur.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

@toggie

Bizim Avea dememizi ipleyen olur mu acaba :) Reklam yapıyoruz fln gibi düşünmesinler.

VİRAL!
eheh ben konuşayım tarafsızım ben.

turkcellı sevmesemde al birini vur ötekine yazasım var,
dikkatli olmassan geçiriverirler.

belki yaşarsan 3g de sıkıntı yaşabilirsin ama o bölgesel bişi yani gayet diğer operatörlerde de yaşayabilirsin.

Buna sebep en uygun tarifeyi kim veriosa ona geç,fazla para vermenin bi mantığı yok.

Ama bi bak evinin içinde durumlar nasıl
Sosyal ağlarda paylaş

Aveaya 5-6 ay once geçtim faturalı olarak.Sakın ha sakın geçme telefondan 5mb internete girdi diye 150 lira fatura falan geçirdiler normalde 18 lira gelicek sabit faturama.
Turkcell candır.Pahalıdır ama kalitelidir.Avea çekmez etmez üstüne kazık atmaya yer arar.Taahütüm bitsin direk kırıcam atıcam nasıl olsa turkcell hattım duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

maivresnon said:

Aveaya 5-6 ay once geçtim faturalı olarak.Sakın ha sakın geçme telefondan 5mb internete girdi diye 150 lira fatura falan geçirdiler normalde 18 lira gelicek sabit faturama.
Turkcell candır.Pahalıdır ama kalitelidir.Avea çekmez etmez üstüne kazık atmaya yer arar.Taahütüm bitsin direk kırıcam atıcam nasıl olsa turkcell hattım duruyor.

Paketsiz İnternet'e giren masum köylü. Turkcell sanki farklı o konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...