Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

orjinal testerlar bay/bayan

pascalnouman

Öne çıkan mesajlar

ehm, wood kokunun kalıcı olmadığını belirtmek kısmında haklı bence. ha tabii kokuyu tenine mi giysiye mi sıktığı bu noktada önemli sanırsam. zira giyside de kalıcı değilse o zaman bunu belirtmek doğru olabilir galiba. bu durumda pascal arkadaşın da izahat yükümlülüğü olur sanırım.

ama diğer tavırları pek bir itici.

ben de tester parfüm aldım bir tanıdık satıcıdan, o da edp olmasına rağmen kalıcı değil giyside bile.

bu durumda kokuların sahte olmadığı düşüncesi ile kalıcılığı ne etkileyebilir onu merak ediyorum ben de.

(gerçi biri üretim tarihi vb şeyleri kontrol edebileceğimizi söylemiş ama tester konusunda bilgi verir mi firma?)

biri açıklarsa iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuya aciklik getirmem lazim
duvara anlatir gibi anlaticam ona gore

parfum sisedeyken cok yogun ortam
vucudunuz/giysiniz ise az yogun
parfumu sıkınca coktan aza bir difuzyon hasil oluyor
artik siz diger insanlara gore parfum yogunsunuz
diger insanlar da size gore az yogun ortam
o yuzden sıktıgınız kokuyu cevredekiler fark eder ilk basta
onların burnu alisinca onlar da fark edemezler bi sure sonra

orjinallik konusunda ise urunlerin arkasindayim su ana kadar sattigim en hafif kokuda bile sikayet almadim isteyen seri no dan fln sorgulatabilir insan sagligini tehlikeye atacak kadar vicdansiz degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

bu konuya aciklik getirmem lazim
duvara anlatir gibi anlaticam ona gore

parfum sisedeyken cok yogun ortam
vucudunuz/giysiniz ise az yogun
parfumu sıkınca coktan aza bir difuzyon hasil oluyor
artik siz diger insanlara gore parfum yogunsunuz
diger insanlar da size gore az yogun ortam
o yuzden sıktıgınız kokuyu cevredekiler fark eder ilk basta
onların burnu alisinca onlar da fark edemezler bi sure sonra

orjinallik konusunda ise urunlerin arkasindayim su ana kadar sattigim en hafif kokuda bile sikayet almadim isteyen seri no dan fln sorgulatabilir insan sagligini tehlikeye atacak kadar vicdansiz degilim.

abi tabii ki onu biliyorum. sen bir süre sonra kendi sıktığın kokuyu almazsın. hani burada neredeyse hepimiz yaşımızı başımızı aldık, bir kısım bilgimiz var yani.

ben sadece soruyorum, niye mağazada sıktığın kağıdın üzerinde veya giysinde saatlerce buram buram kokan koku ile bizim aldığımız tester arasında kalıcılık farkı niye ve nasıl olur?

not: ben senden almadım ama dolma olmadığından emin olduğum güvenilir birinden aldım. sadece cidden bir bilene sormak için sana soruyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle kokuyu vücuda sıkmayın arkadaşlar.
en masum olanı bile zararlı.

sonra da woods isimli kardeşimizin bu kadar abartılı tepki vermesini anlamadım. parfüm istemişsin,pascal'da göndermiş. anlaşıldığı kadarıyla ayıplı mal göndermişsin bir de adama.
bu kusurunu bastırmak için parfüme bok atıyorsun gibi geldi.
yoksa parfümün kalıcılığı-kalıcı olmaması öyle kız arkadaşıma koklattım,kokuyu alamadı ile olmaz. yazmış işte pascal...tene mi sıktın,elbiseye mi sıktın? tene sıktıysan boynuna mı sıktın,koltuk altına mı sıktın,yoksa başka bir yere mi sıktın? Sıktıktan sonra kapalı ortamda mı bulundun,açık ortamda mı bulundun? Koklayın dediğin vatandaşların burunlarında sorun var mı,yok mu? Kendi burnunda sorun var mı,yok mu?

paticik'ten bir kardeşinle alış veriş yapmışsın.

yoksa yellendikten sonra mı kullanırsın,seviştikten sonra mı kimseyi ilgilendirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Tester satın almakta amaç kalıcılık, tester dediğin meret adamın üstünden üç gün çıkmaz.Gömleği çıkart at iki sonra halen tabiki buram buram olmasa da kokuyu alırsın. Bu beklentiyle bir mal alındıysa ve mal bu beklentiyi karşılamıyorsa, bu konuda beyanda bulunmak alıcının en doğal hakkı.

Burnun alışmıştır vs inandırıcılıktan uzak savunmalar zira insanın kendisinin duymaması doğal ancak eşya koklandığında istediğin kadar burnun alışmış olsun o kokuyu alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Tester satın almakta amaç kalıcılık, tester dediğin meret adamın üstünden üç gün çıkmaz.Gömleği çıkart at iki sonra halen tabiki buram buram olmasa da kokuyu alırsın. Bu beklentiyle bir mal alındıysa ve mal bu beklentiyi karşılamıyorsa, bu konuda beyanda bulunmak alıcının en doğal hakkı.

Burnun alışmıştır vs inandırıcılıktan uzak savunmalar zira insanın kendisinin duymaması doğal ancak eşya koklandığında istediğin kadar burnun alışmış olsun o kokuyu alırsın.

Abi kankaları vs. adamı savunuyor işte tipik paticik. İstediği kadar hakaret edip banlanmayan üyeler olduğu gibi yancıları da meşhur buranın yıllardır. Neyse dediğim gibi 100küsür tl bana koymaz. Maksat alıcıları bilinçlendirmek istediği kadar yancılarıyla savunsun ürünlerini. Eğer senin sattığın ithal parfümler açık parfüm/uygun fiyatlı şişe parfümlerin 10 da 1 i kalıcılığa bile sahip değilse sen burda istediğin kadar cool adam triplerini oyna, jpegler döşe biraz akıllı insan bu şahıstan birşey almaz, haaa alan alsın tabi herkesin parası kendine.

Bu şahıs ne olduğu belli olmayan parfüm satarak bir sürü potansiyel müşteri kaybetti kendi tarafımdan, gg no wp no rmk
Sosyal ağlarda paylaş

WoodsOfYpres said:

Mighty_THoR said:

Abi kankaları vs. adamı savunuyor işte tipik paticik. İstediği kadar hakaret edip banlanmayan üyeler olduğu gibi yancıları da meşhur buranın yıllardır. Neyse dediğim gibi 100küsür tl bana koymaz. Maksat alıcıları bilinçlendirmek istediği kadar yancılarıyla savunsun ürünlerini. Eğer senin sattığın ithal parfümler açık parfüm/uygun fiyatlı şişe parfümlerin 10 da 1 i kalıcılığa bile sahip değilse sen burda istediğin kadar cool adam triplerini oyna, jpegler döşe biraz akıllı insan bu şahıstan birşey almaz, haaa alan alsın tabi herkesin parası kendine.

Bu şahıs ne olduğu belli olmayan parfüm satarak bir sürü potansiyel müşteri kaybetti kendi tarafımdan, gg no wp no rmk

Daha neden eleştirildiğini bilmeden "Mağdurum ben, toplanıp saldırdılar" psikolojisine girmen büyük eziklik göstergesi. "Tipik paticik" demiş bir de 1 senesini doldurmamış hesabıyla, çok bilmiş.

Parfümden zerre anlamam, ne konuyu açan adamı tanırım, ne tartıştığın diğerini, konudaki "Aldığı üründen memnun olmayıp, memnuniyetsizliğini dile getirmen" kısmında da en ufak bir sıkıntı yok. Elbette ortada beklentiyi bu kadar karşılamayan bir durum varsa adam gibi anlatırsın meramını, karşındaki de adamsa dinler, bir şekilde çözülür.

Anladığım kadarıyla şöyle iki konu var yalnız, bu adamla daha önce de sıkıntılı bir alışverişiniz olmuş sanırım, bu bir. Adamın teki gelip güzel güzel anlatmış -ki ben bilmiyordum mesela parfümde sorgulama diye bir mevzu olduğunu, öğrenmiş oldum- 2 mesaj sonra "100 lira için ağlamam, git sen düşük bütçenle bilgisayar toplamaya çalış" diye edepsizce saldırmışsın, bu iki.

Temelinde haklı olduğun bir konuda -içeriğini, detayını bilemem-, bu kadar seviyesizleşebiliyorsa, insan dönüp kendine bakmalı biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...