Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

orjinal testerlar bay/bayan

pascalnouman

Öne çıkan mesajlar

tamamini okumadimda parfum oyle kokusunu begendim hemen aliyim tarzi birsey degil, nota geyiklerine, ten olayina girmiycemde hani her insnain karakterien giden belli kokular vardir, kisiligini yansitmaya yardimci olur. bunun yaninda parfumlerinde kullanilabilir mevsimleri vardir, erkekler cok yapiyro bu hatayi misal. agir baharatli, silaji yuksek kis kokusunu boca edip yaz sicagi sabah toplu tasimada bas agrisina neden oluyorlar cevredekiler icin. hos turkiyede parfum kullanma orani dusuk, kullananda hep sahte filan kullaniyor ama genede bu konuda dogru secim yapmakla ilgilenen icin onemli

http://www.fragrantica.com/

surasi cok iyi yani, notalardan anlamiyorsaniz bile en azindan fikir verir koku yaz kokusumu, kis kokusumu veya gunduz icinmi uygun gece icinmi. kaliciliga ve silajada bakabilirsiniz burdan. misal ben kisin surekli kullandigim burberry brit i bu sekilde arastirarak buldum, karakterime cuk diye gitti notalarinda cogu uyumlu tenimle o yuzden hani ailede ve arkadaslar genelde kullandigimda "sen kokuyor bu, butunlemis seni" seklinde yorum yapiyor. onun yaninda anneme hic gitmiyor bu, onun kullandigi lancome tresorde bana gebersem gidicek bir koku degil yas profilini gectim.

bide parfumeriye gittiginizde sakin ama sakin 3 den fazla koku denemeyin, burnunuz overload yer 3. den sonraki kokulari dogru alamazsiniz. mumkunse 2-3 farkli gunde deneyin kokuyu bi teninizde, bi tester cubugunda sonra tekrar teninizde. falan filan. kiyafete uygulamak ena gibi gozukmesede kendi teninizle karismiyicagi icin o ozel soncu cikmaz ortaya hicbir zaman, parfumle butunlesemessiniz.

dogru secilmis parfum o kadar etkili oluyorki bazen hani yanimdan biri gecince resmen paralize oluyorum, yaptigi o persoanl statementi cok rahat hissediyorsunuz ve o insani merak ediyorsunuz, pesine dusme durtusu geliyor :P

bazende hanzolar iste oyle yanlsi kullaniyorlarki nefes alamiyoruz, cok sukur avrupada daha yaygin bu sorun. turkiyede daha deodrant kullanmaktan aciz insanlar yuzunden ya ter kokusu ile yada gul suyu kokusuyla bogusuyorsunuz toplu tasimada.
Sosyal ağlarda paylaş

PATRON CILDIRDI 10K MESAJ SEREFINE GORULMEMIS FIYATLAR
sırt cantası alcam la alın sunları kalmasın

irkek

1-CK IN2U Him 100ml-70tl
2-Cerruti 1881 100ml-85tl

bagyan

1-CK IN2U 100ml-70tl
2-Lancome Miracle 100ml-100tl
3-Chanel No.19 90ml-150tl
4-Chanel Cristalle 100ml-160tl

CK lerin ikili seti 120 lira hadi bakalım mizu sen mi buyuksun ben mi hıammnaaa