Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Azerbaycan Ermenistan Savaşı?

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

imamizer said:

Seleph said:

O senin dedigin milliyetcilik icin savasdi, ittihat ve terakki kafasiyla cecen daglarinda,afgan daglarinda savasanlari bir tutmayin

Benzer milliyetçi kafa olarak Türkiyeden birçok Türk vatandaşı (ülkücüler, eski askerler, özel harekatçılar gibi) da çeçenlerin yanında savaştı yalnız. Çeçen direnişini sadece dine dayandırıp, müslümanların savaşıydı dersen bu insanlara haksızlık edersin.

yanlışın var oraya çoğunluk olarak ümmetci/ülkücüler gitti diğer saydıkların çok nadirdir ayrıca oraya giden kosovaya bosnaya da gitti zamanında.. herneyse
çeçenlere destek verenler sadece dine dayalı olarak yaptı bunu çünkü çeçenlerle ırki bir bağ yok ortada

mevzu azeriler olursa işin içine hem din hem ırk faktörü girecek ama şu da var azerilerin de büyük çoğunluğu sünni değil o yüzden ümmetçi tayfanın bakış açısı değişebilir
ama karşı taraf ermeniler olduğu için her halükarda halk ilgi gösterecektir.. hükümetten pek bi destek çıkmaz azerbaycana buna emin olun
Sosyal ağlarda paylaş

Mesele bildiginizden daha karisik,10 sene icinde el kaide ve benzeri orgutlerin tesiriyle cecenistan ve afghanistan hizli bir sekilde selefilesti,hani vehgabilesti bunlar hurra bunlar dedelerimizi kesmisti diyenlere aldanmamak laxim,almanyada 1 milyon kuran dagitanlar yemende islam emirligi kuranlar,misirda islam duzeni gelsin diyenler ,yani islamin sunni kesiminde mezhepler hizla kan kaybediyor,sebebide islama sokulan fitne tarikatlar yuzundendir,hatta iran islam devleti olmakla ovunen ulke aciklama yapmisti;elimizde usa dan cok el kaide teroristi var diye velhasil mesele cok karisik
Sosyal ağlarda paylaş

NeoStyle said:

imamizer said:

Seleph said:

O senin dedigin milliyetcilik icin savasdi, ittihat ve terakki kafasiyla cecen daglarinda,afgan daglarinda savasanlari bir tutmayin

Benzer milliyetçi kafa olarak Türkiyeden birçok Türk vatandaşı (ülkücüler, eski askerler, özel harekatçılar gibi) da çeçenlerin yanında savaştı yalnız. Çeçen direnişini sadece dine dayandırıp, müslümanların savaşıydı dersen bu insanlara haksızlık edersin.

yanlışın var oraya çoğunluk olarak ümmetci/ülkücüler gitti diğer saydıkların çok nadirdir ayrıca oraya giden kosovaya bosnaya da gitti zamanında.. herneyse
çeçenlere destek verenler sadece dine dayalı olarak yaptı bunu çünkü çeçenlerle ırki bir bağ yok ortada

mevzu azeriler olursa işin içine hem din hem ırk faktörü girecek ama şu da var azerilerin de büyük çoğunluğu sünni değil o yüzden ümmetçi tayfanın bakış açısı değişebilir
ama karşı taraf ermeniler olduğu için her halükarda halk ilgi gösterecektir.. hükümetten pek bi destek çıkmaz azerbaycana buna emin olun

Dayımın (koyu dinciydi, şuan akp zihniyet) bu çeçenlere yaptığı yardımların hesabına matematiğim yetmez. Hepsi de sırf müslüman kardeşlerimiz diyeydi. Böyle çeçen göçmen bile görse gider cebindeki tüm parayı verirdi.

Şimdi yıllar sonra akp büyüdü dayım da büyüdü, paraya para demez oldu. Çeçen desen onlar kim falan der heralde hah. Ama azerilere o gözle bakan müslüman kardeşlik yok, ben hiç rastlamadım
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben şöyle üstüne atlayım istedim.
http://www.youtube.com/watch?v=HLd6kUy36LQ
ELİNİ QANA BULAMA YİGİDİM! dediler.

tamam dedim, yemini bozmuyorum falan da dedim. tabii bunları hep sırtım onlara dönük,karşıdan rüzgar gelip saçlarımı asln yelesi gibi dalgalandırırken söylediğim için çok sinematik oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...