Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"'Bedenim benimdir' bahanesi ile"... by cüneyt özdemir

reyou

Öne çıkan mesajlar

devletin bakıp adam ettiği "iyi" bir insan ne gördüm ne tanıdım.. saçmalamayalım bu konuda..

bu arada fetus için birey diyorsak, kanserli hücreler içinde yaşam formu diyebiliriz. hatta virüsler için bile. yaşıyorlar sonuçta. onların niye hakları yok? yumruk kadar olmayan, cola kutusundan küçük fetüse birey deniyor şaşıyorum.

birey hakkı sanki çok önemli bu ülkede. konuşma özgürlüğü mü var? başbakanı eleştirmeye tenezzül etti diye gazetesinden kovulan yazar vardı geçen hafta.

neden bahsediyoruz abi?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ilginçtir, yeni bir akım var sanki. Öyle protesto mu olur, bu protesto ile adamların ekmeğine yağ sürersiniz, daha zekice olsun. Reklam mı bu ürün mü satıyorsunuz.

İsterse soyunarak kendini ifade eder, her ne kadar bazılarına uuuu ahlaksız bu yada hadi canım yeaaa öyle protesto mu olur gibi gelsede, o kadın kendini öyle ifade etmek istiyor, demek istediğine bakmak yerine bunu ifade ediş biçimine takılmak harbiden ilginç.

Biride yazmış, benim bedenim diyorsunuz ama soyunup bize gösterince artık o senin olmuyor. Löl işte senin bakış açın ve algılayış biçimin o, yetersiz olduğun için belki gördüğün o ve düşüncen o.
Sosyal ağlarda paylaş

akp nin en iyi yaptığı şeylerden birisi kendine karşı olan hareketlerin içini boşaltmak. kendi yapıyorsa demokrat ve özgürlükçü karşı taraf yapıyorsa ya salakçadır ya da anlamsızdır.

tayyibin iki dudağının arasından çıkan şey yasalaşıyor, arkasından da fanatikleri söylenen lafları farklı sosyal sınıflardaki insanlara mantıklı hale getirmeye çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Sanki o bebek yani havada duruyor ve büyüyor, kadından bağımsız ve doğdukdan sonra kendi başına büyüyor ve gerekli sevgiyi, özeni bakımı havadan sağlıyor gibi konuşuyorsunuz. Birde doğdu diyelim çocuk sonra ne olacak ? Anne bakmak istemiyorsa ? Mükemmel toplumunuz ve devletiniz mi bakacak ? Sen mi bakacaksın o çocuğa ? Gerekli özeni ve sevgiyi kim verebilecek ?

Gerci kurtaj yasagina karsiyim diye belirtmistim, ama yine "benim" mukemmel toplumum ve devletim olmus, "benim" bakmam beklenmis. Neyse, tartismanin gaziyla olabilir boyle seyler, ama tekrar bir hatirlatayim dedim.

Asil konuya donersek, bu dediklerinin orada bir bireyin olustugunu iddia edenler uzerinde hicbir etkisi olmayacaktir. Cunku birey varsa, haklarini korumak toplumun yukumlulugundedir ve iste o nedenle "tecavuz sonucu dogan bebege devlet baksin" turu bir sonuca varilabilir.

Benzer sekilde, "kurtaj bir cinayettir" demenin de oradaki organizmayi ayri bir canli olarak kabul etmeyenler uzerinde hicbir etkisi olmayacaktir.

Herkesin kendi tribunlerini etkilemeye calistigi bir tartisma tarzi bana anlamsiz geliyor. Bu baglamda, evet, kotu protesto veya daha genel olarak bir fikri yanlis sekilde savunma vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes kendi tribününe oynayabilir fakat bir taraf kendi tribününe oynamak için insanların hak ve özgürlüklerini elinden alıyorsa o işte bir saçmalık var demek.

Bütün dünyada uygulanan bir olayı medeniyetimizin, özgürlük ve demokrasi düzeyimizin nesine güvenerek kaldırıyoruz? Bu gibi sorular hep havada.
Sosyal ağlarda paylaş

@Komutan

Yok ben kürtaj karşıtı olmadığını anladım yazıdan ama
yazının devamında sadece genel olarak kürtaj yasaklansın ksımına argümanalrımı koydum yani üstüne alınma.

"ama bu yasaga "kadinin bedeni, kadinin karari" turu bir arguman ile karsi cikilmasi bana sacma geliyor."

Bunada katılımıyorum işte bu noktada en büyük fedakarlığı kadın yapıyor, karar kadına bırakılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

knoxville said:

benim anlamadığım bu tepki neden salaklıkmış?
o salak bu salak ama herkes çok zeki

valla anlattım ben... ama hâlâ "hmm şundan dolayı salakça diyorlarmış." diyecek kadar dahi anlamadıysan sana kötü haberlerim var...

protesto dediğin şey "ben tepkimi belirtiyorum. gerisi çok da tın"
ise evet bu yapılan salaklık değildir.

protesto dediğin şey "ben bu yapılana karşı çıktığımı gösterip, doğruluğunu kanıtlayacağım ve toplumun tarafsız kalan kısmını harekete geçirip arkama alacağım." gibi bir şey ise yani bir kazananı ve kaybedeni olacaksa -ki oluyor-
o zaman bu yapılan saf, su katılmamış ve hatta yoğunlaştırılmış, konsantre bir salaklıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Prezervatif ? Sünnet aids, frengi, belsoğukluğunu kapmayı kesin olarak önlemiyor ki ? Kapma veya bulaşma riskini düşürürse bile sünnet olupda, heyyo tandığım her kadın veya adamla korunmadan birlikde olabilirim diyemessiniz. Kaldı ki condom bile belsoğukluğu ve frengiyi önlemez, temas ile de bulaşan hastalıklar bunlar.

Yani tek eşlilik ve tanımadığınız insanlarla birlikte olmayın, olacaksınız condom kullanın demek daha mantıklı.

Protesto:Bir davranışı, bir düşünceyi, bir uygulamayı haksız, yersiz, gereksiz bularak karşı çıkma, kabul etmeme TDK.

Yani reklam olarak algılamayın şöyle yapsak bu ürün daha iyi satar böyle yapsak daha başarılı olur gibi. Amaç sesini duyurmaktır, kamuoyuna ulaşmaktır. İster halay çekersin, ister basın açıklaması yaparsın.

Protesto en basitinden kendini ifade etmektir, görüş bildirmektir. Demokraside olmaz ise olmazdır. Çoğunluk hmm aıznlığın bu talebi var diyerek dikkate alır veya değişik bir düzenleme yapabilir yani gerçek demokraside böyle olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek demokrasi?
lol

siz nerede yaşıyorsunuz, nasıl insanların içinde olmayan adamlarsınız merak ediyorum bazen. sonra çok umrumda olmadığını düşünüyorum.

abi karşı taraf her açıklaması ile bir ürün sunarken gelip "ben gerçek demokrasi bu şekilde gerektirdiği ve aptal bir sözlük bana 'kelime anlamı budur' dediğinden dolayı buna inanıyorum ve bunun dışına da çıkmıyorum. boynuna ip bağlı koyun gibiyim, tabiri caizse daha ipimi çekiştirdiği bile görülmedi. kalıpların dışına çıkmaktan o kadar korkuyorum" diyorsanız gerçekten sonrasında "ah vah, neler oluyor burada yahu!" demeyeceksiniz.
hakkınız yok çünkü.

her şey bir üründür. ve attığınız her adımın bir sonucu var. "ben protesto yapıyorum ve yaptığım salakça protestomun negatif bir etkisi olacağını düşünmek istemiyorum!"
hah bu yaklaşımdan dolayı salakça diyorum ya ben zaten.

konsantre bir salaklık ama bu. her ne kadar insanların salak olma hakkını savunuyor olsam dahi, gidip başka yerlerde, başka konularda salak olmalarını tercih ederim. genelin hayatını etkileyecek konularda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte benimde demek istediğim, gerçek demeokrasi olmayınca siz istediğiniz kadar yartaıcı fikirlerde bulup protesto etseniz birşey elde edemessiniz. Coplar ile tazyikli su ile veya başka şekilde hertürlü ber taraf edileceksiniz.

Yani sunuş biçimine bakmakda yersiz, adamı karşına alıp en mantıklı argümanı sunsanda, arkasındaki çoğunluğu alır ama din öyle diyor der bir anda işin içinden çıkar.

Ayrıca yarı çıplak olarak kadın kendini öyle ifade etmek istiyorsa etsin, karşı taraf işte bunlar böyle böyle insanlar bunları ciddiye almayın diyecek diye yani neden kendimi ifade etmekden vazgeçeyim ki ? O zaman karşı tarafın baskısından dolayı kendimi frenlemiş oluyorum yine onlar kazanır.

Yarı çıplak ve senin deyiminle, şişko, teşhirci ve iğrenç insanlar (senin görebildiğin o) bence çok güzel birşey yaptılar, ben buyum evet, böyleside var, bu beden ve gördüğünde uuuuu dediğin o bacaklar, göğüsler, benim. O tabu haline getirdiğiniz, saklmaya çalıştığınız beden benim. Bana karışamassın diyor. Kürtaj meseleside yine kadın bedeni üstünde erkeğin tasarrufu etmek istemesinden başkada birşey değil.

Protesto nedir diye sormuşşsun yukarda, benden ondan TDK dan alıntı yaptım. Hani anlamını belki bilmiyorsunudur diye.
Sosyal ağlarda paylaş

negatif bi etkisi oluyor dasaa, iktidar hareketlerini son 2-3 senedir buna göre belirliyor zaten. Gelen tepkilere göre.

Bak bi kadın mv çıktı ben karşı deilim dedi, geri adım atıcak bu protestolar yüzünden.

Sen protesto yaparsın, hakkını ararsın. Başka hak arama yolu yoktur şu anda, eliden gelebilen budur şu aşamada.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bu "iyi bişi yaptı" dediğiniz salaklar ve cidden salakça yaklaşımları yüzünden, adamlar her zamanki gibi 10adım ileri atıp sonra 1adım geri çekiliyorlar ve bunlar da -salak oldukları için sanıyorum- YAŞASIIIN 1ADIM DA GERİ ÇEKİLDİ!!!! diyorlar.

senelerdir olan durum budur.nihayetinde ortak bir ses çıkartmaktan uzak, toplumun genelini sarmaktan uzak, ekstrem dantel tipler türkiyenin kendi halkından kopuk bir halde "ay biz çok süperiz şekerim" diye kendi hallerinde geyik yapadursunlar, olan halkın uyutulmuş ve uyandırılmayı bekleyen kısmının haklarına oluyor. ses getirme gayesi ile adamların ekmeğine yağ süren bu tipler sayesinde her türlü söylem, çaba adamların kullanabileceği silahlar haline geliyor. güya korudukları kaleleri kendileri yıkıveriyorlar.

diğer taraf bu oyunu gerçekten MUH-TE-ŞEM bi kalite ile oynarken "aman abi, bizi sahada görsünler. yeterli bu" diyenler 8-0 gibi skolarla -olmadı %50 ile- ezilip "ezildik ama ölmedik" diye pestillerinin çıktığı taş altından ellerini kaldırıp "yok vallahi buradayız bak" diye işaret ediyorlar.
bir nevi wile e coyote sendromu.

bugünü düşünüp yarını hesap etmeden, aman sesimi çıkartalım diyerek, halka ulaşamadan yapılan saçmalamalar bütününe bir dantel protestosu diyoruz işte.
%50 tokat gibi patlasa dahi "yok abi doğru yoladayız, şimdi roketleyeceğiz" diyorlar adamlar hâlâ

"önemli olan katılmak" çünkü.. sonuç almak değil.

etkisizler.

Sosyal ağlarda paylaş

Sonuç elde etmek istiyorsanız, elinize odun almanız lazım. Karşı taraf kötü niyetli ise benim her türlü ses duyurma çabamı zaten baltalaycak, en medenice şkeilde protesttoda etsme terörist diye içeri alıyorlar zaten ve bir şekilde susturuyorlar muhalifleri.

Karşı taraf kötüniyetli, istediğiniz şkeilde protetso edin, karşı çıkın adamlar sizi dinlemiyor ki öyle bir amaçöları yok

Odun çözer bu işi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...