Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Girmediği sınavlardan 100 aldı.

kavurma

Öne çıkan mesajlar

said:
Antalya'da okul müdür yardımcısı Mustafa D.'nin, SBS puanını yükseltmek için oğlunu okul birincisi olabileceği bir okula naklettiği ortaya çıktı. Öğrencinin girmediği sınavlardan bile 100 aldığı öne sürüldü. Mustafa D. hakkında soruşturma başlatıldı.

Antalya’da okul müdür yardımcısı Mustafa D.’nin, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) puanını yükseltmek için oğlunu okul birincisi olabileceği bir okula nakil şartlarına uymayan şekilde naklettiği, girmediği sınavlardan bile 100 aldığı iddia edildi.

Antalya Muratpaşa ilçesindeki Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencisi A.S.D.’nin okul kaydı, iddiaya göre 30 Nisan tarihinde babası Mustafa D.’nin müdür yardımcısı kadrosunda olduğu Aksu Yurtpınar Gazi İlköğretim Okulu’na nakledildi.

Öğrencinin nakil geldiği okulda son sınavlar yapılmadığı halde, iddiaya göre kurum şifresiyle e-okul sistemine girilerek, girmediği 2’nci ve 3’üncü sınavların tümüne, performans görevleri ve ders içi etkinlik katılımlarına 100 tam puan verildiği ortaya çıktı.

Ayrıca öğrencinin 78 olan Fen ve Teknolojileri dersi birinci yazılı sınavı puanı sistemde değiştirilerek, 84 yapıldı. Bu şekilde çeşitli derslerin yazılı ve sözlü sınavlarıyla performans ödevlerinden yaklaşık 20 kez 100 tam verilen öğrencinin nakil yapılan okula hiç gitmediği, öğretmenler tarafından okul idaresine bildirildi. Sınıf listelerinde ve yoklamalarda adı hiç geçmeyen öğrencinin varlığı, öğretmenlerin e-okul sistemine bilgi girişi sırasında tesadüfen belirlendi. 30 Nisan’da bir öğrencinin tüm derslerden aynı gün yazılı sınava girmesinin mümkün olamayacağı şüphesi üzerine öğretmenlerin, öğrencinin nakil geldiği okul müdürlüğünü aramasıyla skandal ortaya çıktı.

VALİLİĞE ŞİKAYET

9 Haziran’da yapılacak olan SBS’de, okul birincisi öğrencilere tanınan ek puan avantajından yararlanmak amacıyla nakil dönemine uygun olmayan bir tarihte nakil yaptırıldığı, girmediği sınavlarda 100 tam puan verilerek sahte notlarla okul birincisi konumuna getirilmek istendiği öne sürülen öğrenciyle ilgili gelişmeler, Eğitim-Sen Antalya Şubesi’nce, Antalya Valiliği’ne bildirildi.

http://www.memurlar.net/common/images/press/24.gif

Gün geçmiyor ülkemizde yeni bir yolsuzluk, sahtekârlık vb. yaşanmasın. Bu olay yıllardan beri uyanık velilerin yaptığı bir uygulamadır. Peki sizce etik midir?
Sosyal ağlarda paylaş

cocugu okula baslar baslamaz hayatindaki herkesle rekabet ortamina sokuyosun, istedigi/ona uygun yone ilerletmek yerine puaninin yettigi kadarina itiyosun.
bir de sinavlarda her tur rezillik cikiyo, sorularin dagitildigi falan ortaya cikiyo ort bas ediyosun.

o zaman caresiz biraktigin cocuklar daha yuksek puan almak icin hile yapmaya kalkinca sasirmayacaksin
Sosyal ağlarda paylaş

Asil tehlike egitimdeki cemaatci yapilanma,solculari,sagcilari alasagi ettiler.simdi sira bende muslumanim elhamdulillah benim giremedigim bu puanlik devlet kurumuna cemaatci ftcu,adam daha az puanla girdi diyen adamlara daha beter olun diyorum, turkiyenin gelecegini islamofasist ecus bucus bir sisteme cevirenler bilerek isteyerek buna canak tutanlara da ohhh olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Girmediği sınavlar kısmını bilmiyorum da puan yükseltmek için böyle şeyler yapılıyor, yeni değil.

Türkiye'nin puanı yüksek ve ismi çok bilindik liselerinden birinden mezunum. Okulun öss başarı puanı gayet yüksekti. Ama haliyle tüm öğrenciler de çok ileri seviye olduğu için tam puan almak da çok zor, rakipler çok çetrefilli. Lise diplomasını gözden çıkararak son ana kadar bizim lisede devam edip sonradan bulabildiği en düşük seviyedeki liseye kaydını aldırarak orada çok rahat birinci olup tam puan alanlar, puan arttıranlar vardı mesela bizde de. Düşük seviye okullar havada kapıyor bu adamları, para mara almıyor neredeyse. Çünkü onlar da o sayede "össde ilk 1000e 2000e giren öğrencilerimiz var" diye reklam yapabiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

cocugu okula baslar baslamaz hayatindaki herkesle rekabet ortamina sokuyosun, istedigi/ona uygun yone ilerletmek yerine puaninin yettigi kadarina itiyosun.
bir de sinavlarda her tur rezillik cikiyo, sorularin dagitildigi falan ortaya cikiyo ort bas ediyosun.

o zaman caresiz biraktigin cocuklar daha yuksek puan almak icin hile yapmaya kalkinca sasirmayacaksin

gercekten yazacak birsey kalmamis duzgun sekilde aciklamis eklenecek tek birsey var paran kadar yukselirsin bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Girmediği sınavlar kısmını bilmiyorum da puan yükseltmek için böyle şeyler yapılıyor, yeni değil.

Türkiye'nin puanı yüksek ve ismi çok bilindik liselerinden birinden mezunum. Okulun öss başarı puanı gayet yüksekti. Ama haliyle tüm öğrenciler de çok ileri seviye olduğu için tam puan almak da çok zor, rakipler çok çetrefilli. Lise diplomasını gözden çıkararak son ana kadar bizim lisede devam edip sonradan bulabildiği en düşük seviyedeki liseye kaydını aldırarak orada çok rahat birinci olup tam puan alanlar, puan arttıranlar vardı mesela bizde de. Düşük seviye okullar havada kapıyor bu adamları, para mara almıyor neredeyse. Çünkü onlar da o sayede "össde ilk 1000e 2000e giren öğrencilerimiz var" diye reklam yapabiliyorlar.

Heh aynı şey bizim lisede de vardı, son sene özel okullara bursla hatta para teklifiyle falan geçen, düz liseye zıplayan insanlar oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hep olan birşey yeni değilki müdür çocuğu olmanıza gerek yok öğretmeni tehdit etmeyi biliyorsanız okul içinde aktif bir rolünüz var ise herkes bunu yapabilir. Bende web sitesi yapıyorum diye 2 yıl boyunca sadece sınava girdim çıktım ki çoğunda kötü not geldi karneye bakınca teşekkür vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Bu hep olan birşey yeni değilki müdür çocuğu olmanıza gerek yok öğretmeni tehdit etmeyi biliyorsanız okul içinde aktif bir rolünüz var ise herkes bunu yapabilir. Bende web sitesi yapıyorum diye 2 yıl boyunca sadece sınava girdim çıktım ki çoğunda kötü not geldi karneye bakınca teşekkür vardı.

ben de tesekkur aldim ama tehdit falan etmedim. tamamen kendi aptalliklarindan yanlis hesaplayip verdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...