Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aura

Npc

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca aurayı gormeye yardımcı kolaylastıran etkenler de var
Los az ısıklı bir ortam olacak elini tuttugun fon ya beyaz yada siyah olacak herkes degişik bişi soyluyor ikisinide dene ayrıca aurayı rahat gorebilmen icin bir takım goz alıstırmaları var.İlk baslarda bulutumsu gorunuyor ama goz calismalarina devam edince renkli gorebiliyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 21 May 2003 13:42 tarihinde demiş ki:
Bu şekilde bir iddia'ya kaynak göstermezsen daha vahim cevaplarla da karşılaşabilirsin ki dahalaya kaynak göstermiyorsun, geçiştirici cevaplar veriyorsun. Cevabımda senin kişiliğine yönelik bir yaklaşım yok sadece iddiana yönelik aşağılama var. Yani gösterdiğim tavırla seninki arasında en ufak yakınlık yok. Eğer alaya alacaksan cevabımı alaya almalısın. Beni değil.

ps: Unity cevabım sana değildi.

[Bu mesaj GE-TA tarafından 21 May 2003 13:49 tarihinde değiştirilmiştir]

Ben zaten seni alaya almadım ki. Ayrıca söylediğim gibi heryeri araştırabilirsin, emin ol bir sürü yerde aynı sonuca ulaşabilirsin.
Ama malum, halkımız bilmeden etmeden konuşmayı, kendisine garip gelen birşey görünce alay etmeyi, karşısındaki insan kendisine cevap verdiğinde de duygu sömürüsü yapıp alakasız şeylerle karşısındakini suçlayarak kendini haklı göstermeye çalışmayı çok seviyor... Diyecek lafım yok, böyle gelmiş, böyle gidecek malesef...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 21 May 2003 15:49 tarihinde demiş ki:
said:
Rewendor, 20 May 2003 22:57 tarihinde demiş ki:

unity, bir de şöyle bak, senin aura hakkında söylediklerinin hepsi varsayım.. Ve şu ana kadar "aura vardır çünkü," "aura şunu yapar:..." gibi savların tümü farklı fiziksel açıklamalarla çürütüldü... Bana öyle bir kanıt göster ki auranın varlığına dair, başka hiç bir açıklaması olmasın desem bir kanıt gösterebilrsen o zaman tamam, fakat şu durumda bu sadece bir varsayım.

abi en iyisi gormek. bisuru alistirma kitabi var bisuru metod var bi tane al bak bi iki deneme yap kendin gor. dini bisey degil nasilsa sadece deneme.[hline]www.mizzah.com

Haklısın, denemek gerekir, ama ben hala bu yöntemlerin hepsinin farklı açıklamaları olduğuna ve bu denemelerin para tuzağı için yapıldığına eminim..

said:
Npc, 21 May 2003 15:56 tarihinde demiş ki:
said:

Rewendor:For Rest I Just Test
unity, bir de şöyle bak, senin aura hakkında söylediklerinin hepsi varsayım.. Ve şu ana kadar "aura vardır çünkü," "aura şunu yapar:..." gibi savların tümü farklı fiziksel açıklamalarla çürütüldü... Bana öyle bir kanıt göster ki auranın varlığına dair, başka hiç bir açıklaması olmasın desem bir kanıt gösterebilrsen o zaman tamam, fakat şu durumda bu sadece bir varsayım.

---------------------------------------------------------
Ustad unity nin anlattiklari fiziksel acıklamalarla curutulduyse sen bi tane curutecek kanıt goster bana sana inanıyım

[Bu mesaj Npc tarafından 21 May 2003 15:59 tarihinde değiştirilmiştir]

Farkındaysan unity'nin söyledikleri tamamen varsayıma dayanıyor (diğerlerininki daha çok loş odada görmek, arkandakini hissetmek gibi asıl açıklaması alakasız şeylere dayanıyordu.) Ve fizikte bir hipotezin yanlışlığının değil doğruluğunun kanıtlanması gerekir gerçek sayılabilmesi için. Bir arkadaşın da foruma dediği gibi "ben Tanrı'yım" dersem sizin aksini değil benim doğruluğunu kanıtlamam gerekir örneğin. Senin söylediğin yöntem baştan bilime uymuyor.

(NOT: Şurada seviyelice tartışıp fikir paylaşıyoruz, lütfen seviye düşmesin, boşa kavga çıkarıp konuyu saptırmaya çalışanlar başka topiclerde eğlensinler.)

[Bu mesaj Rewendor tarafından 21 May 2003 18:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Konuda biraz sapacağım ama; ben o ortamı yakalayabilsem bırak aurayı nirvanayı görürüm be, seneler oldu dağa bayıra gidemeyeli üwe =[

said:
unity100, 21 May 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
...soyle guzel bir korulukta ormanda oturucan, bi iki dakka sakinlesicen belki hafif meditasyonla sakin huzurlu bi hale gelcen sonra bakican...
Sosyal ağlarda paylaş

Reiki masterlar auralarını insanlara gösterebiliyor.Ayrıca dünyada çakraları gösteren bir fotoraflama şekli bile var.Bildiğim kadarıyla ilk reiki'nin ögrettigi 3 reiki master insanların çakralarını görebiliyor.Ilk reiki'nin insanları iyileştirerek japon imparatorundan nişan aldığınıda unutmayalım =).Ben reiki olacaktım bir ara ama :/ hmm boşladım epeydir.

Şöyle diyeyim Aura insanın çevresini sarmlayan enerji kapsuludur taç çakrasından çıkar.3 kat aura vardır görüne bileni vücuttan 50cm-1m yükseklikte olanı diğerlerini hatırlamıyorum 2m lik vardı galiba herneyse.Aura'nın rengi yoktur loş ışıkta beyaz bir duvara doğru bakıldığında gösterebilen bir kişi varsa görmeniz mümkün.Rengi yok hakkaten acaip birşey.

Reikilerin çakralarını kullanarak enerji vermeleri ayrı bir olay.Rei Evrensel demek Ki de güç.Evrensel gücü kullanarak enerji veriyor iyide geliyor =) Hissedebiliyorsunuz gayet rahat biçimde karıncalanma gibi bir his ve ısı geliyor.Reiki 2 olduğunuzda uzak mesafelerden enerji yollıyabilirsiniz.Reiki 3 ise yardımcı ruh dışında enerjiye ihtiyaç duyarsa taşları kullanabiliyor, taşlarda birikmiş inanılmaz bir enerji var ki auraları boyutlarına göre çok geniş.Pembe Quvars epeyce zengindi bildiğim kadarıyla.

Bu kadar bilgi isteyen varsa PM atabilir.[hline]R4 Assasin Alex'i Elensar
Cold as Corpse.

nukbasliklikiz, 25 January 2003 21:03 tarihinde demiş ki :
silin o goril i
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 21 May 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
yok abicim inan inanma, basina gelince aninda fikrin degisiyo.[hline]www.mizzah.com

miyopum.
evin karşısındaki dağa bakınca dağın üstünde bir dağ daha görüyorum. sanki dağın kılıfı gibi.
bu miyopluktan gelen birşey. yoksa aura maura yok.
herşey fizikle ve tıpla açıklanabilir.

haa, insanlar çevresini etkiler demişsiniz.
bu doğru, ancak aura sayesinde olmaz bu.

vücudunun içinde hormonlar var, vucüdunun ürettiği ısı var, solunum yoluyla oksijen alıp karbondioksit vermen var... var da var.
bunu ilkokula giden biri bile biliyor artık...[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 22 May 2003 09:49 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 21 May 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
yok abicim inan inanma, basina gelince aninda fikrin degisiyo.[hline]www.mizzah.com

miyopum.
evin karşısındaki dağa bakınca dağın üstünde bir dağ daha görüyorum. sanki dağın kılıfı gibi.
bu miyopluktan gelen birşey. yoksa aura maura yok.
herşey fizikle ve tıpla açıklanabilir.

haa, insanlar çevresini etkiler demişsiniz.
bu doğru, ancak aura sayesinde olmaz bu.

vücudunun içinde hormonlar var, vucüdunun ürettiği ısı var, solunum yoluyla oksijen alıp karbondioksit vermen var... var da var.
bunu ilkokula giden biri bile biliyor artık...[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.

ohooo hormon salgilanicak da hormonla milletin moralini bozucan nasi. isi ile nasi duygu alis verisi oluyor. bildigin kizilotesi isinimdir isinir oldugu gibi. her sey fizikle ve tipla aciklanabilir mantigi bana 13. yuzyilda paris universitesindeki hoduk hocalarin fizik biliminin isaretlerini veren diger hocalara her sey matematikle aciklanir demesi gibi geliyor.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Hormon olmasa da özellikle insan psikolojisi burada büyük etmen...

O adam yakma olayına gelince, o zamanlar insanlar herşeye körü körüne bağlıydı, ama şimdi öyle değil. Ayıra söylediklerinle şu anki durum arasında fark var. O zamanlar insanlar kanıt gösterebiliyorlardı, ve o zamanki itirazcıların itirazı aşırı tutuculuk, inanç gibi bilime bağlanmayan şeylerden yola çıkıyordu. Fakat şu çok normal ki bilimin açıklayamadığı ve kanıtlayamadığı şey yoktur, kalanlar tamamen batıl inanç ve dedikodudur, buna büyü de girer, cinler periler de, bir çok insanın düşündüğü aura da... Ve bugün bunlara karşı çıkanlar değil bunları savunanlar bilime ihanet ediyor demektir, çünkü bilimin temel kurallarını çiğnerler (evrensellik, kanıtlanabilirlik, sınanabilirlik...) Unity, senin söylediğin aura ise bilimsel olarak açıklanabiliyor, fakat kanıtlanamıyor, bu yüzden şu anda bilime göre yoktur, var olması için kanıt gerekir.

Bahsedilen Reiki vs ise uydurmacadır, o iyileştirme ise zamanla çarpıtılmış olması muhtemel bir olaydır.
Sosyal ağlarda paylaş

sen yeni bir sey soylemiyorsun, kusra bakma ama resmen desteksiz salliyorsun. ne yazik ki bilimsel dusunceden hic nasibini almamissin.
bir de bana eski engizisyon kafalisin diyorsun. hic tanimadigin insanlari boyle suclama.
yuh yani cileden cikardin beni artik. bundan onceki mesajlarimda elimden geldigimce kisilgine dair hicbirsey yazmamaya calistim (ki normalde haddime de dusmez) ama yeter yani. yazdigin laflarin agirliginin farkinda degilsin sanirim.

dipnot:verdigin bilgi de yanlis. ne galileo ne lavosier yakildi.
galileo nun soylediklerini yalanlamasi istendi. once bunu yapti, sonra yeni bir kitap daha yayinlayinca tekrar mahkemeye cikarildi ve tovbe etmesse iskence yapilacagi soylendi.o da tovbe etti.(!) kilise onu son olarak ev hapsine mahkum etti.

lavosier'i ise fransiz devriminin oldugu sirada cumhuriyet mahkemesi giyotinle idam etmistir.suclamalar da sunlardir: 1-devrim karsiti aristokrasi ile iliskisi, 2-vergi toplamada yolsuzluk.
lavosier'i kurtarmak icin mahkemeye kosan dostlarinin "yurttas lavosier'in calismalariyla fransaya onur saglayan buyuk bir bilgin oldugunda hepimiz birlesiyor, bagislanmasini diliyoruz." dilekcesine cumhuriyet mahkemesinden gelen yanit ise gercekten ilginctir: "cumhuriyetin bilginlere ihtiyaci yoktur."

yakilan kisi ise galileo'dan otuz yil once yakilan brunodur.

kaynak: bilimin oncukleri, yazar cemal yildirim, tubitak yayinlari

zaten onceden de oppenheimer'in alman oldugunu, ikinci dunya savasinda abd ye gidip a-bombu yaptigini ve sonradan "vay adi insanliga zararli biseyi nasi yaparsin" diye yargilandigini yazmistin, maalesef kulliyen yanlisti.o yazdiklarinda da tek dogru olan oppenheimer'in los alamos projesinin basinda oldugudur. oppenheimer ajanlik suclamasiyla yargilanmisti.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 22 May 2003 15:05 tarihinde demiş ki:
Hormon olmasa da özellikle insan psikolojisi burada büyük etmen...

O adam yakma olayına gelince, o zamanlar insanlar herşeye körü körüne bağlıydı, ama şimdi öyle değil. Ayıra söylediklerinle şu anki durum arasında fark var. O zamanlar insanlar kanıt gösterebiliyorlardı, ve o zamanki itirazcıların itirazı aşırı tutuculuk, inanç gibi bilime bağlanmayan şeylerden yola çıkıyordu. Fakat şu çok normal ki bilimin açıklayamadığı ve kanıtlayamadığı şey yoktur, kalanlar tamamen batıl inanç ve dedikodudur, buna büyü de girer, cinler periler de, bir çok insanın düşündüğü aura da... Ve bugün bunlara karşı çıkanlar değil bunları savunanlar bilime ihanet ediyor demektir, çünkü bilimin temel kurallarını çiğnerler (evrensellik, kanıtlanabilirlik, sınanabilirlik...) Unity, senin söylediğin aura ise bilimsel olarak açıklanabiliyor, fakat kanıtlanamıyor, bu yüzden şu anda bilime göre yoktur, var olması için kanıt gerekir.

Bahsedilen Reiki vs ise uydurmacadır, o iyileştirme ise zamanla çarpıtılmış olması muhtemel bir olaydır.

tamam zaten yuzyillar icinde olayin formati da sekil degistirdi. artik bir tarafta elle tutulan ve kati olan ote tarafta da bagnaz dindar olan degil, bir tarafta henuz bilinmeyen mechul olan ote tarafta da bilinmeyene olumsuz bakanlar var. problem surda, bilim alaninda profesyonel olarak calisan insanlar bu mevzulari hicbir sekilde incelemeden "olmaz" deme egilimi tasiyor. cogu bu konuda hicbirsey bilmeseler, hicbir arastirma inceleme - lehte ya da aleyhte - okumamis olsalar dahi bunu yapiyorlar. bu yanlis bir davranis. bilim adaminin pesin hukumcu degil, merakli, arastirmaci olmasi, bilinmeyeni aramasi bilinen yapmasi lazim.

bilimin aciklayamadigi ve kanitlayamadigi cok sey var henuz ayrica. en basitinden kara delikler gozlemlendigi halde bilim kara deliklerin dogasini, mekanizmasini aciklamaktan cok uzak. her sey bir yana olay ufku diye bir kavram var karadeliklerin yakininda, daha oradan itibaren ne oldugunu bilmiyoruz. ortada kara delik diye bir sey var ama. bunun gibi ornekler cogaltilabilir.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kitap okumuştum dokuz işaret mi kehanet mi ne. onda amcamın teki bu tarz bir şeyle level atlar gibi yavaş yavaş yaşayan herşeyin etrafında bir aura görüyor ondan sonra o aurayı kullanmayı yaşayanlar arasında enerji yoluyla transfer edilmesini filan anlatıyordu en sonunda ise nirvana ulaşıyordu boyut değiştiriyordu filan :)

burda anlattıklarınız çoğu o kitapta anlatılan yöntemlerdi.[hline]What if the prophecy is true.
Isn't it worth to fighting for?
Isn't it worth to dying for?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 22 May 2003 15:19 tarihinde demiş ki:
sen yeni bir sey soylemiyorsun, kusra bakma ama resmen desteksiz salliyorsun. ne yazik ki bilimsel dusunceden hic nasibini almamissin.
bir de bana eski engizisyon kafalisin diyorsun. hic tanimadigin insanlari boyle suclama.
yuh yani cileden cikardin beni artik. bundan onceki mesajlarimda elimden geldigimce kisilgine dair hicbirsey yazmamaya calistim (ki normalde haddime de dusmez) ama yeter yani. yazdigin laflarin agirliginin farkinda degilsin sanirim.

dipnot:verdigin bilgi de yanlis. ne galileo ne lavosier yakildi.
galileo nun soylediklerini yalanlamasi istendi. once bunu yapti, sonra yeni bir kitap daha yayinlayinca tekrar mahkemeye cikarildi ve tovbe etmesse iskence yapilacagi soylendi.o da tovbe etti.(!) kilise onu son olarak ev hapsine mahkum etti.

lavosier'i ise fransiz devriminin oldugu sirada cumhuriyet mahkemesi giyotinle idam etmistir.suclamalar da sunlardir: 1-devrim karsiti aristokrasi ile iliskisi, 2-vergi toplamada yolsuzluk.
lavosier'i kurtarmak icin mahkemeye kosan dostlarinin "yurttas lavosier'in calismalariyla fransaya onur saglayan buyuk bir bilgin oldugunda hepimiz birlesiyor, bagislanmasini diliyoruz." dilekcesine cumhuriyet mahkemesinden gelen yanit ise gercekten ilginctir: "cumhuriyetin bilginlere ihtiyaci yoktur."

yakilan kisi ise galileo'dan otuz yil once yakilan brunodur.

kaynak: bilimin oncukleri, yazar cemal yildirim, tubitak yayinlari

zaten onceden de oppenheimer'in alman oldugunu, ikinci dunya savasinda abd ye gidip a-bombu yaptigini ve sonradan "vay adi insanliga zararli biseyi nasi yaparsin" diye yargilandigini yazmistin, maalesef kulliyen yanlisti.o yazdiklarinda da tek dogru olan oppenheimer'in los alamos projesinin basinda oldugudur. oppenheimer ajanlik suclamasiyla yargilanmisti.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

insan hata yapmaz diye bir sey yok. galielo yakilmadi ise baskalari yakildi, lavoiseur yakilmadiysa kesildi. burada gosterilen ornek gosterilme amacina ulasmis dediklerinden anladigim kadariyla. bunun da otesinde, hepimiz insaniz, hata yapabiliriz. yakilmaktan kil payi kurtulan birkac insanin durumu onlardan once ve sonra yakilan ya da kesilen yuzlercesinin durumunu degistirmedigi gibi, herhangi bir konuda yapilan bir hata da one surulen diger fikirleri gecersiz kilmaz. netekim duzeltmissin beni ne guzel iste.

ayrica ben oppenheimer japonyaya atom bombasi atan projenin basinda oldugu icin yargilandi demedim, yargilanma sebepleri olmasa bile, boylesine onemli projelere imza atmis bir adami devletin herhangi bir nedenle yargi onune cikarmasina yol acan etmenler saibeli dedim. oppenheimer o projeden baska gizli projelerle de mesguldu. bu tarihin uzeri kapali kalan bir yani. zaten, 2. dunya savasinin sonunda gestapoda calisan ust duzey gorevliler yeni kurulmaya baslanan amerikan gizli servislerinde danisman olmak icin alindigindan itibaren bu tur islerde saibeler baslamistir.

bilimsel dusunceden nasip almak ya da almamak meselsine gelince, sanirim tartismalarda fikrimi ortaya koyarken izledigim metot yol ve siralar bilimsel metod kendisine ogretilmemis bir insanin uygulamasi olamaz. kimseye "inanin" ey imana gelin demis miyim ? ya da kimseye su su vardir cunku kutsal aziz petrokoras benim ruyama geldi ve boyle boyle dedi demis miyim ? dememisim. insan bilinicinin dusunme ozelliginin sonucu olan onermeler, karsi onermeler, neden ve sonuclarla anlatmisim her seyi.

hala cok agresifsin, hala duygularini dengelemeden tartisiyorsun.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle kisilik analizin icin sagol hoca, belese yaptirmis olduk negzel.(allahim ne diyim daha eheh)
maalesef "imana gelin" tarzi dinsel ogelere basvurmadan yapilan, birbiri ile anlamca bagli cumle silsilelerini kullanmak ile bilimsel arguman savunulmuyor unity.

mesela yazmissin yine yukarida karadeliklerle ilgili bir suru sey, yanlis yine hemen hemen hepsi.

karadelikler oncelikle teorik olarak (genel gorelilik ile) on goruldu, sonra deneysel olarak varliklari gozlendi. bu konuda en onemli calismalar landau, eddington, chandrasekar tarafindan yapildi. son yillarda hawking'in de onemli calismalari var.

chandrasekar hangi yildizlarin yakitlari bittiginde (H fusion) birer beyaz cuceye (white dwarf) donuseceklerini buldu. ( yildizlarin cokerek beyaz cuce olmamasini saglayan en buyuk kutlelerine chandrasekar limit denir. chandrasekar bu limiti gravitasyonel cekim ile pauli dislama ilkesinden gelen itimi karsilastirarak buldu.) Landau ise daha ileri giderek gunesin kutlesinin 1-2 kati limitinde bir kutleden az kutleye sahip yildizlarin "notron yildizi" durumuna donusebileceklerini gosterdi, ve bunun hangi kosullarda olacagini belirtti. kutlesi bu yeni sinirin da ustunde olan yildizlarin yakitlari bittiginde bir sekilde artik kutleyi atamazlarsa ( bu bir fuzyon reaksiyonu ile olabilir, veya bir carpisma da olabilir) kara delige donuseceklerini de gosteren chandrasekar dir. basta eddington bu sonuca inanmayip ogrencisi chandrasekar'a baska konulara egilmesini soylemistir. hatta einstein bile kara deliklerin imkansizligi uzerine bir makale yayinlamistir.(tabii sonradan -1983'te- chandrasekar'in nobel aldigini hatirlatalim.)

kara deliklerin ne olduklari ve kutlesi yukaridaki limitlerden buyuk yildizlara ne olacagi sorusunun cevabini ise 1939'da oppenheimer vermistir. ( evet evet, bizim oppenheimer) Kara deliklerden isigin bile kacamayacagini gosteren oppenheimer kara deliklerin "klasik olarak" gozlenemeyecegini soylemistir. (isik kacamiyor)

tabii "herseyi gorurum, goremedigimin de sadece golgesi kalir, boylece onu da gorurum" mantigi ile sonradan kara delikler gozlemlendi.

yani karadeliklerin olusumu tamamen aciklanmistir, hatta davranislari bile buyuk cogunlukla aciklanmis durumdadir. su an hawking'in uzerinde calismalar yaptigi "wormhole"lar tartisiliyor.

benim de sahsen uzerine calismak isteidigim konulardan oluyo kendisi :)

edit: varliklardi degil varliklari
edit: kaynak yazmayi unutmusum: herhangi bir kozmoloji kitabi. ben a brief history of time'i kullandim.yazar s. hawking[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

[Bu mesaj wanderer1985 tarafından 22 May 2003 16:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...