Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aura

Npc

Öne çıkan mesajlar

said:
wanderer1985, 23 May 2003 14:04 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 23 May 2003 13:59 tarihinde demiş ki:
said:
wanderer1985, 23 May 2003 13:28 tarihinde demiş ki:
eheh iyi bari ilk defa sonuca vardirdigimiz (galiba eheh) bi tartisma oldu. auraya donun siz.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

sagol abi, abimiz, sayin abim, bi de bizim bi arsa isi vardi ona da bi bakabilcez mi acaba ?[hline]www.mizzah.com

bu ne simdi?[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

bu bir espri. tartisma olayina yetki vermisin ya, bi arsa isimizi de halledersin artik :)[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 22 May 2003 21:05 tarihinde demiş ki:
Bence mesajını bir daha oku, sonuna o notu düşmen mesajın tümündeki alaycı tavrını kapatmıyor bence. Ayrıca dediğim gibi git araştır, eğer sağlam araştırma yaparsan söylediğim sonuca ulaşırsın. Ben bu bilgiye nerde rastladığımı unuttum ama illa kaynak istersen baştan ararım.

İlla her forumdaki çatlak ses, gıcık kişilik veya popülerite ve karizma peşinde koşan tip olayım da biraz isim yapayım derdindeysen amacına ulaştın, tebrikler...

Oradaki notta mesajın tümünün içeriğindeki alay ile ilgili bir tavır kapama yok, zaten tavır kapama gibi bir amacı yok, sadece alayın sana değil sunduğun sava olduğunu belirtiyor ve aradaki sınırı çiziyor. Bu alaydan gocunman için böyle bir fikri senin kafadan atmış olman gerekiyor. Ama zaten araştırmalarının sonucunda böyle bir sonuca ulaştığını sen söyledin.

Bilmiyorum kaç mesajıdır senden kaynak istiyorum, ama olsun bir daha isteyeyim. Bu konuda bana kaynak gösterebilir misin?

ps: Forum kurallarından alıntıdır: "Verilen hizmetleri, paticik.com temsilcilerini, moderatörleri ve diğer forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek; bilerek yada bilmeyerek herhangi bir yerel, bölgesel yada uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğnemek kesinlikle yasaktır. ". [hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon ama ben nerede seni küçümsedim? Birine "kardeşim" demek küçümsemeyse Türkiye'de herkes birbirini küçümsüyor demektir. Bu da kimin alınganca tavırlar koyduğunu gösteriyor ortaya...

Ben kendi bulgularımı söyledim, ister inanma ister inanma, umrumda değil(sin). Ama böyle saçma sapan tavır ve kusura bakma ama "ukalaca" mesajlarınla şurada yapılan güzel bir tartışmayı bozduğunun, konuyu başka yönlere çekip dağıttığının, ve "şuraya bir taş atayım da popüleritem artsın" mantığıyla genel huzursuzluk yarattığının farkındasın umarım.

Tekrar konuya dönersek, yemek yerken de lokmayı birinin ağzına kadar getirmesini mi bekliyorsun? Eğer bilgi istiyorsan araştır, eğer benim elde ettiğim bilgiye ulaşamazsan sonra konuşuruz. Ama hiçbir bilgin olmadan burada böyle "Kıral" (bilerek ı ile yazdım) havalarında insanları veya fikirlerini aşağılayıcı tavırlarda bulunmanın da pek kurallara uyduğu söylenemez ha?

Hem suçlusun hem de zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun, pes... Bu arada daha fazla mesaj atmak zorunda değilsin, çünkü sana cevap vermeyi düşünmüyorum. Şahsen seni muhattabım olacak biri olarak görmüyorum. Şurada adam gibi tartışıyorduk hemen parazit yaptın, ne diyim...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 23 May 2003 14:52 tarihinde demiş ki:
ehe topaz calmam o kesin de :p

yetkili oldugumu nerden cikardin canim
orda tartismayi sona falan da erdirmedim. galiba falan da yazdim hatta. gunahimi alma eheh[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

yetkili derken forum yetkilis degil, genel olarak yetkili. tartisma konusuna yetki verdin ya.

forum yetkilisi olanlari da goruyoz, yurtdisi cikisi gocuk diye eu2 oynayip french catholicsden eyalet yurutmeye calisiyolar. vatana millete bi faydasi yok.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 23 May 2003 16:48 tarihinde demiş ki:
Pardon ama ben nerede seni küçümsedim? Birine "kardeşim" demek küçümsemeyse Türkiye'de herkes birbirini küçümsüyor demektir. Bu da kimin alınganca tavırlar koyduğunu gösteriyor ortaya...

Ben kendi bulgularımı söyledim, ister inanma ister inanma, umrumda değil(sin). Ama böyle saçma sapan tavır ve kusura bakma ama "ukalaca" mesajlarınla şurada yapılan güzel bir tartışmayı bozduğunun, konuyu başka yönlere çekip dağıttığının, ve "şuraya bir taş atayım da popüleritem artsın" mantığıyla genel huzursuzluk yarattığının farkındasın umarım.

Tekrar konuya dönersek, yemek yerken de lokmayı birinin ağzına kadar getirmesini mi bekliyorsun? Eğer bilgi istiyorsan araştır, eğer benim elde ettiğim bilgiye ulaşamazsan sonra konuşuruz. Ama hiçbir bilgin olmadan burada böyle "Kıral" (bilerek ı ile yazdım) havalarında insanları veya fikirlerini aşağılayıcı tavırlarda bulunmanın da pek kurallara uyduğu söylenemez ha?

Hem suçlusun hem de zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun, pes... Bu arada daha fazla mesaj atmak zorunda değilsin, çünkü sana cevap vermeyi düşünmüyorum. Şahsen seni muhattabım olacak biri olarak görmüyorum. Şurada adam gibi tartışıyorduk hemen parazit yaptın, ne diyim...

"İlla her forumdaki çatlak ses, gıcık kişilik veya popülerite ve karizma peşinde koşan tip olayım da biraz isim yapayım derdindeysen amacına ulaştın, tebrikler... " (Direk)

"Ama malum, halkımız bilmeden etmeden konuşmayı, kendisine garip gelen birşey görünce alay etmeyi, karşısındaki insan kendisine cevap verdiğinde de duygu sömürüsü yapıp alakasız şeylerle karşısındakini suçlayarak kendini haklı göstermeye çalışmayı çok seviyor... Diyecek lafım yok, böyle gelmiş, böyle gidecek malesef..." (Dolaylı)

Yukarıdaki sözlerin sorduğun sorunun cevabını veriyor. Kaldı ki "kardeşim" sözü bile yeterlidir. Devamına yönelik haraketlerinden dolayı bu yazım yönetim tarafından şikayet olarak kabul edilsini rica ediyorum.

Bir iddian varsa bunu kanıtlamak zorundasın. Bu bilinen en basit kuraldır. Senin belirttiğin kişisel bir fikir değil iddiadır. Araştır sonra konuşalım demişsin. Elinde gösterebileceğin bir kaynak yok ki neyi konuşacağız seninle?[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

İlla kaynak istiyorsan "Gereksiz Bilgiler Ansiklopedisi" isimli kitaba bak, eğer istiyorsan sonra yazarına mail mi atarsın, yoksa internetten mi araştırırsın, kütüphanelere mi kapanırsın orası sana kalmış. Nereden bunu okuduğumu unutmuştum, dün dayanamadım baktım, ilk olarak rastladığım yeri yazdım sana...

Ayrıca iddiamı kanıtlamak zorunda olduğum kişi sen değilsin, burada tartıştığım kişilerdir...

Hakaret olayına gelince, eğer sen bunları ciddi hakaret olarak algılıyorsan, bence hiç sokağa çıkma, hatta bu forumlara da girme. Çünkü burada bunlardan kat kat fazlasını rahatça duyabilirsin, ki bunları adminler de hakaret olarak görmeyecektir eminim. Zira küfür başlıklı threadler bile açılırken bunlar saçma...

Kardeşim kelimesine gelince... Bu kelimenin sende bir rahatsızlığa yol açması senin problemindir benim değil. Zira bu çok sık kullanılan bir hitap şeklidir, ve her yerde rastlayabilirsin. "Kardeş" kelimesinin anlamına sözlükten bir bak istersen, veya kötü anlamda kullanabilecek birini göster bana, hadi bu sefer de sen göster bakalım kanıtını.. Kaynak bekliyorum. Eğer böyle saçma şeylere alınmaya devam edersen hayatta çok zorluk çekersin söyliyeyim. Çünkü sana aynı şekilde hitap eden/edecek birsürü insan var bu ülkede. Kaldı ki sinirli bir minibüs şoförü (sadece bir örnek) böyle saçma birşeyi hakaret olarak algılamana ve böyle abartılı, sırf popülerite amaçlı tavırlarına koltuğunun altındaki levyeyle kendince iyi bir cevap verebilir mesela...

Eğer cidden böyle şeylerden rahatsız oluyorsan bence bir psikoloğa görün. Ama bence burada senin esas sorunun bunlardan rahatsız olmak değil, böyle tartışmayı bölmek, bozmak, ortamı dağıtmak, ün yapmak, forum popüleri olmak. Kutlarım; kısmen başarılı oldun. Malesef internet ortamımımızda böyle insanlar çabuk ulaşıyor amacına...

Bundan sonra da lütfen topiclere bakmadan önce bir başlığı ve ilk mesajları oku. Zira bu konu sana biraz ağır gelmiş olacak ki böyle saptırmaya çalışmışsın. Öyle çamur at izi kalır, veya araya laf sokayım da sonra kendimi haklı gösteririm mantığı zaten seni ortaya koydu.

Daha fazla söze gerek yok, artık seni muhattap almayacağımı belirtmiştim, bu mesajı da esas olarak o çok istediğin kaynaklardan birini yansıtmak için yazdım...

Diğer tartışmacılardan da bu arkadaş ve kendim adıma (böyle varlıklara uyduğum için) özür diliyor, kendi adıma konuyu kapatıyorum. Eğer arkadaş çok istiyorsa özel mesajdan bana ulaşmayı "deneye"bilir...

Ha, bu arada o quotelediğin mesajlarımı okudum da, bunların hakaretle özellikle indirek olanın pek alakasını kuramadım? Orada sana "aptal" veya ne bileyim ona benzer bir laf söyledim mi? Söylersem hakaret olur, ama kullanmadım. Ha, bahsi geçen olayları senin de yaptığını ima ettim, ve hala da bunu söylerim, sözümün arkasında dururum. Ama bu bir hakaret değildir. İlkinde de "gıcık kişilik" lafını belki hakaret olarak algılayabilirsin, onu da böyle gurur meselesi yapıyorsan aferin. Dediğim gibi sana bu alınganlıkla kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle teşekkürler, Tamer Korugan ile iletişime geçtim, umarım doğru yazarı seçmişimdir, zira "Gereksiz Bilgiler Ansiklopedisi" değil "Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi" isminde 3 seri halinde kitapları var.

İddianın kanıtını tabiki bana değil ortaya sunacaksın. Çünki iddian bana yönelik değil bu tartışmaya yani ortaya yönelikti.

Ben bana hakaret ettiğini değil küçümsediğini söyledim. İkisi farklı şeyler.

Hakaret etmek Türk Dil Kurumundan.

Küçümsemek Türk Dil Kurumundan.

Kardeşim kelimesinin beni rahatsız eden yönü için söyle bir kaynak vereyim. Buradaki ikinci madde. Zaten diğerleri aramızdaki olay ile yakından uzaktan alakalı değil. Bu kelimeyi kullanan kültürü de zaten örnek ile ortaya sunmuşsun.

Bu konu üzerinde hiç çalışma yada araştırma yapmadım. Bu yüzden konu ile ilgili bilgi verme hakkını üzerimde bulmuyorum. Konuyu saptırmadım zira içinde geçen ve konu ile de ilgili bir iddianın kaynağını istedim. Eğer ki iddia konudan bağımsız ise saptırma eyleminde tek değilim demekki.

ps: Kendin için istediğini yapabilirsin, ancak başkaları adına bir eylem yapmadan önce kişi haddini bilmeli. Yoksa o kişiye laubali derler. [hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin kaynak bildiğimiz ekşi sözlük ki orası daha çok geyik muhabbetleri için kullanılır. İstersen bir de herhangi bir TDK onaylı sözlükte bak anlama... Ayrıca "O zaman araştır kardeşim" gibi bir cümleden bu manayı çıkardıysan kusura bakma ama ben burada artniyet ararım. Eğer dediğin manada kullansaydım zaten cümleye çok daha farklı bir mana verirdim. Ayrıca kültür demişsin, geçen gün Eurovizyonu izledin mi bilmiyorum, ama ben TRT'den izledim. Türkiye'nin 1.liği açıklanınca spiker olayları anlatırken "... Ve Sertap Erener ve yanındaki dört kardeşimiz ödüllerini almak üzere geliyorlar" gibisinden bir cümle sarfetti. Hmmm o zaman hemen dava açalım... Eğer bir TRT gibi ulusal tv spikeri de böyle başarılı bir grubu küçümsüyorsa kesin iyi tazminat alırız ne dersin?
Sosyal ağlarda paylaş

Hşşt unutma beni kaale almıyorsun. Otokontrol yap konuyu şimdi kim saptırıyor dikkat et. Popüler(!) falan olabilirsin.

Dostlar Tamer bey konu ile ilgili lütfedip bana cevap verirse buradan sizinle paylaşacağım. O zamana kadar bu konuya yazı yazmıyacağım. Verdiğim rahatsızlık olduysa affola.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

bir de kaynak kuynak diye birbirinizi cok sikmayin. burada hepiniz belli bir zeka ve algi seviyesini saglamis insanlarsiniz. birbirinizin yasadigi deneyimler de dikkate alinmali, deger verilmeli. cahil degilsiniz cuhela degilsiniz. neticede de burada tartisilanlarin hicbiri bir konferansta sunulmiycak. dogrulugu suphe goturse de baska bir sahisin anlattigi bir sey bir kisinin herhangi bir konu hakkinda ilham almasina, ve bir seyler basarmasina, bir seylere isik tutacak bir seyleri ortaya koymasina olanak saglayabilir.

kolomb amerikadan dondugunde ona kaynak soruldu mu.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...