Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:
Eskişehir'in maçlarını biraz izlemiş olsan Batuhan'ın forvete nasıl canlılık kattığını ve o oyundayken takımın ne kadar rahat hücuma çıktığını görebilirdin.

Eskişehir'in bütün maçlarını izledim neredeyse, hatta %30'unu falan canlı izlemişimdir. Ben hiç öyle bir şey göremedim.
Batuhan'ın kattığı tek hareketlilik millete saçma sapan yaptığı hareketler ve sonuçları oluyor.
Takımda alternatif forvet olsa son 2 senede, zor oynardı Batuhan.
Sosyal ağlarda paylaş

Gidenler: Gelenler
Sezer Batuhan
Ernst McGregor
Berat Escude
Ekrem Uğur Boral
Egemen Olcay
Korcan Oğuzhan
Aurelio
Rüştü
Umut
Simao

Şimdi bu hareket geçen seneki kötü Beşiktaş'ı ne kadar daha iyi yaptı, ne kadar daha fazla puan kazanacak bu da önemli. Eğer ligde 10. olursa Beşiktaş yaptığı tasarruf misliyle çıkar cebinden.

Bununla beraber kaybettiği Egemen ve Ernst bana göre önemli oyuncular. Quaresma ise varlığı ve yokluğu ayrı dertler olan bir adam. Yokluğunda da aranıcaktır diye düşünüyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer konuya cevap olarak, Simao'nun aldığı 600.000 euro alacağının bir kısmıydı. Geri kalan kısmını da bonservisine karşılık almadı.

Alves'in olayı maaş yükünden ziyade Mendes'i kulüpten uzaklaştırmaktı. Kiralık olduğu bir sezonda kendini ispatlarsa geri döner, yoksa sürekli kiralanır sözleşmesi bitene kadar.

Ayrıca gidenlerden bir tek Ernst belki aranır, birazda Simao'nun tecrübesi aranır. Egemen'den mental olarak daha üstün olan bir defans oyuncusu aldık ama buranın da devasa bir açığı var. Egemen kadar sert oynayan bir adam değil,

Yumuşak karın burası zaten, Sivok ve Escude yakın oynayan adamlar değil ki Egemen geçen yıl çabası ve hırsıyla Sivok'un yükünü hafifletiyordu resmen, bu sezon Sivok geçen yılın üstüne koymazsa Escude transferi de yalan olur.

Uğur Boral gibi bir adamımız geçen yıl yoktu. Sol kanatta adam yokluğunda Veli oynadı ya, hem açıkta hem bekte... Hazırlık maçlarında takımın en iyilerindendi Uğur Boral, adamda hırs yapmış resmen kaybolan yıllarını arıyor.

Olcay bayağı iyi adam çıktı, performansı yine hazırlık maçlarında mükemmeldi hatta açık ara Beşiktaş'ın en iyisiydi ama önemli olan bunu sezona yaymak. Bunu başarırsa açık ara ligin en iyi yerli transferi olur bu sezon, başarabilirse...

Ernst'in yeri dolar mı? Dolmaz çünkü onun gibi defansif bir adam yok şuan kadroda. Ha geldidiği yıl dışında normal oyununun üstüne hiçbir ekstra iş koyamadı ama olsun, adamın varlığı güven veriyordu. Ortalama performansı bile ligin birçok orta saha oyuncusundan daha iyiydi. Üstelik hırslıydı,

Ernst'in başını yakan yaşına göre aldığı maaş oldu. Maaş olayında keşke anlaşılsaydı da tutulsaydı takıma, sonuçta hiçbirşeye karışmayan, her işi iyi yapmaya çalışan bir adamdı. 33-34 yaşında olsun ne olacak. Diğer yandan o yaştaki adamın o kadar para alması da bu durumdaki Beşiktaş'ı daha da zorlardı.

Oğuzhan'da çok iyi bir adam, defansif özelliği fazla yok belki ama en az Fernandes kadar iyi bir pasör. Şimdilik sadece oyun görüşü ve pasörlüğü var ama oynayarak güçlenirse ve mental olarak üstüne koyarsa bir Fernandes olmaması için bir sebep yok. Arsenal boşuna geri alma opsiyonu ve geri almasa bile satılırsa paranın %50'sini alırız şeklinde anlaşma yapmadı :) Ha Arsenal altyapısında yetişmesine rağmen bu haliyle kadroya yedek olarak bile zor girerdi ayrı,

Yeni transferlerden Batuhan hariç hepsi nokta atışı ve çok mantıklı hareketler, kadroda çok fazla vasıfsız adam yerine az ama öz adam olması her zaman iyidir. Hele ki Avrupa yokken,

Lig için şampiyonluk hayal, ama ilk 3 hiçte zor değil. İş burada Samet'te bitiyor aslında,

Scouting yanına sonuna kadar güvensem de teknik direktörlük özelliklerine hiçbir zaman güvenmedim Samet'in, güvenmeyeceğimde. Umarım başarılı olur, ummaktan başka şansımız yok zaten,
Sosyal ağlarda paylaş

Simao'nun aldığı 600k euro, bu yıl alacağı paradan verildi,alacağından değil. Geçen yılki parasını tıkır tıkır aldı yani adam. Bu sezon alması gereken 2.5M euro yerine 600k euro ödedi yani Beşiktaş.

Diğer konulara gelirsek, Escude-Sivok ikilisi bana göre çok mantıklı görünmüyor, söylenenlerle de aynı doğrultuda göremiyorum.
İbrahim Toraman yedek mi kalıcak Ersan Gülüm'le beraber? İbrahim Toraman yedekte oturacaksa neden takımda en yüksek maaşı alıyor?

Ben baktığımda geçen yılki Beşiktaş'tan daha güçlü bir Beşiktaş göremiyorum, burada avantaj geçen yılki sıkışık takvim yerine bu sene daha rahat bir fikstürle yapılacak olması maçların.

Galatasaray ve Fenerbahçe şuanki oturmuş ve takviyeler yapılmış kadrolarıyla 1-2 gibi görünüyor açıkçası bana. İlk 3'e girmek için Bursa,Trabzon,Kayseri ile yarışır Beşiktaş.

Benim fikrim bu yıl ilk 5 içerisinde yer almak başarıdır Beşiktaş için, fazlasını hedeflemek gereksiz, tabi bu benim fikrim, UEFA'ya katılacak herhangi bir sıralama iyidir.

Ha genç oyuncular patlama yapabilirler, Beşiktaş'ı iyi yerlere getirebilirler, doğrudur olabilir ama asla üzülmem böyle bir şeye =))

Necip bu yıl en kritik oyuncusu mesela bana göre Beşiktaş'ın. Potansiyelini gösterdiği futbolcu olursa en önemli kayıp olan Ernst'in yerini kapatabilir, aksi durumda o kısımda ciddi problemler yaşar Beşiktaş,hem göbek yumuşak bir de orta sahanın savunması zaaflı olursa arka taraf çok açık verir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kulübümüzün, Milan Baros hakkında basında yer alan transfer iddiaları ile ilgili açıklaması:
Galatasaray Spor Külübü futbolcusu Milan Baros'un herhangi bir futbolcumuz ile takas edilmesi veya kulübümüze transfer edilmesi sözkonusu değildir.

Yönetim Kurulumuz ve Teknik Heyetimizin ortak kararı gereği, bu konu gündemimizden düşmüştür.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

Abi ciddi ciddi düşünmüşler bunu ... Gerçi GS teklifi sundu deniyordu basında, teklif varsa görüşülmüş elbette ama ne bilim ...
Sosyal ağlarda paylaş

ibrahim toromandan nefret ediyorum yıllardır adam her hava topunu vurduruyor onun yuzunden kac kaleci geldi gecti lan bu salak hava toplarını alamıyor die biri cıkıpda lan bu mal neden vurduruyor demedi adam direk yetersiz dmcye koysan ayagı top yapmaz stopere koysan kısa beke koysan yavas ustune ustluk dunyanın parasını alıyor direk nefret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen yıl ve önceki yıl bariz bi şekilde yoğun maç tmposunun tkisi oldu. Takımın düşmeye başladığı zamanlara bakarsanız anlarsınız. Scala ve Lucescu'nun son senesindeki gibi. Bu sene böyle bir avantaj var. Yani üst sıralarda giderken birden sezonun son çeyreğinde düşüşe geçeceğini sanmıyorum takımın. Aşağı yukarı aynı istikrarı yıl boyunca takip eder gibime geliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Onay, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

- AMRABAT'IN 9 MİLYON EURO ETTİĞİ YERDE QUARESMA 40 MİLYON EURO EDER -

Galatasaraylı futbolcu Amrabat'ın 9 milyon Euro ettiği yerde Quaresma'nın 40 milyon Euro ettiğini savunan Onay; " Geçen gün programda da söyledim. Şu oyun planında sol kanatta Mehmet Akyüz yada Mustafa Pektemek oynayacağına Quaresma oynasın. Galatasaraylı Amrabat'ın 9 milyon Euro ettiği yerde Quaresma 40 milyon Euro eder. Amrabat, Quaresma'dan daha mı hızlı, daha mı yetenekli, daha mı fazla gol atıyor? Ben Quaresma hayranı değilim. Quaresma'nın dünyanın en yetenekli bir kaç futbolcudan biri olduğunu kabul ediyorum. Fakat iş yapmıyor. Senin mahallende bir tane vasat bir marangoz vardır ama her gün bir şeyler üretir. Dünyanın en iyi marangozu vardır ama hiç bir şey yapmıyordur. Neticede hangisi tercih edilir? " dedi.

- QUARESMA NE YAPMIŞ, SUÇ MU İŞLEMİŞ? -

Kadro dışı kalan Quaresma hakkında da yorum yapan Onay; " Birde son günlerde Quaresma affedilsin, affedilmek üzere gibi söylemler var. Quaresma ne yapmış suçmu işlemiş? Quaresma'nın maaşı yüksek diye kadroya alınmadı. Quaresma maaşını kendisi mi belirledi? Buda saçma bir düşünce. Adam belli bir ücret karşılığında kulüp ile sözleşme yapmış. Bu sözleşmeden dolayı adam kenara atılıyor ve oynatılmıyor. Bence Quaresma kesinlikle bir takım oyuncusu değil. Genel anlamda takıma faydadan çok zarar getirdiğini düşünüyorum. O başka bir konu. "

- QUARESMA'NIN UYMADIĞI OYUN SİSTEMİ HANGİSİ? -

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın "Quaresma oyun sistemime uymuyor" açıklamalarınada tepki gösteren Onay; " Samet Aybaba'ya oyun sistemime uymuyor diye açıklama yaptırdılar. Hangi oyun sistemimiymiş? Biz uymayan bir oyun sistemi göremedik. Mehmet Akyüz'ün uyduğu Quaresma'nın uymadığı oyun sistemi hangisiymiş? Bunu merak ediyorum. Buda enteresan bir durum. Çok Quaresma'cı olmamak ile birlikte Quaresma gibi değerli bir oyuncudan faydalanmanın yollarını arayacaksın. Bunun başka bir çaresi yok" dedi.

- GALATASARAY KARŞISINA MEVCUT EN GÜÇLÜ KADRO ÇIKMALI -

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın Galatasaray karşısında mevcut en güçlü kadrosunu sahaya sürmesi gerektiğini savunan Onay; " Samet Aybaba, Galatasaray karşısında maceraya girmeden mevcut kadrosundaki en güçlü kadroyu sahaya sürmelidir. Genç oyuncular tabii ki oynayacaktır. Güzelde bir proje. Fakat Galatasaray karşılaşmasında Escude ve Sivok'un da içinde olduğu en güçlü kadroyu sahaya sürmelidir. " dedi.

- G.RANGERS'I 48.000 KİŞİ İZLEDİ -

Son olarak Beşiktaşlı taraftarlara seslenen Onay; " Birde Beşiktaş taraftarına buradan seslenmek istiyorum. Bilindiği gibi G.Rangers, 4.lige düşürüldü. Beşiktaş'ın yaşadığının 100 misli daha kötü durumdalar. Beşiktaş Avrupa kupalarında oynayamıyor ama Spor Toto Süper Lig'de oynayabiliyor. Eski kadronun iskeleti duruyor. Geçen hafta G.Rangers'in içerideki maçını 49.000 kişi izledi. Taraftar dediğin böyle olur. Beşiktaş taraftarlarıda takımını desteklemelidir." diyerek sözlerini tamamladı.

yine herşeyiyle mükemmel bir konuşma yapmış Güntekin, okuyun neyse işte :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...