Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

Olabülür

Benim omuz yapım dar, istesemde kemik nakli yaptıramacağım için arka sayfalarda verilen

http://i.imgur.com/qcCEW.jpg

Belki abdominalleri biraz daha belirgin hali. Fazlasıyla işim olmaz zaten koruyamam dabıl whooper yiyen bir adamım.

bu benim kuzen mesela insan azmanı :D

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/527934_10151001192838333_310873227_n.jpg

Su usteki herif benden biraz hallice hic vücut calismama ragmen. Bana burdan kardiyo yap denmisti.. 2-3 ay kassam su herifin bi alt kademesi olurum heralde.Nasil yapiyoduk kardiyo?
Sosyal ağlarda paylaş

zemini buna hazırlıyordum aslında ben de..
iki mesaj attık ve hemen:
para ölmösödö övdödö yöpörsöön, geldi abi.

para olduktan sonra disiplin kolay.

allahın her günü gidiyorsun işte.
orada da yapman gerekeni yapıyorsun. bu kadar basit. extreme bi durum yok. evereste tırmanıcak olsanız yahut olimpiyatlara katılacak kadar pro olsanız disiplinden bahsedilebilir.

allahın her günü spor yapmaya disiplin denemez.
olsa olsa rutin denilir.

diş fırçalamak da mı disiplin?
işe gitmek de mi disiplin?

peki ya her gün pantolon giymeyi unutmamak! aman allahım! çok zor bişi.
para ve vakit olup da gitmeyen adamda disiplin eksikliği değil tembellik vardır sadece
Sosyal ağlarda paylaş

6 ay 0 spor + 2 kez diz donmesi(hali hazirda on capraz baglar kopuktu) ile idmanlardan uzaktim.

4 haftadir warm up tadinda 5 gunluk tek kas temali calisip + 30dk kardiyo yapiyorum. 2 hafta sonra programi bitirip 2 aylik hardcore bi diyete giricem ki 8 hafta 8 kilo hedef.

Kasim-Mayis arasi bulk yapicam duz. Simdi iki hafta sonra Kanada'dan arkadaslarim geliyor, bi bulk stacki tavsiyesi alayim sizden.

ON %100 Gold standart - ben burdan alicam.
ON Creatine- ben burdan alicam

Amino?
BCAA?
Nitric Oxide based bisiyler?
Egg white?
Glutamine?

Soru isaretlilerden gerekli ve gereksiz olanlari, marka onerisiyle tavsiye edenlerin terazisine jay cutler otursun.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

zemini buna hazırlıyordum aslında ben de..
iki mesaj attık ve hemen:
para ölmösödö övdödö yöpörsöön, geldi abi.

para olduktan sonra disiplin kolay.

allahın her günü gidiyorsun işte.
orada da yapman gerekeni yapıyorsun. bu kadar basit. extreme bi durum yok. evereste tırmanıcak olsanız yahut olimpiyatlara katılacak kadar pro olsanız disiplinden bahsedilebilir.

allahın her günü spor yapmaya disiplin denemez.
olsa olsa rutin denilir.

diş fırçalamak da mı disiplin?
işe gitmek de mi disiplin?

peki ya her gün pantolon giymeyi unutmamak! aman allahım! çok zor bişi.
para ve vakit olup da gitmeyen adamda disiplin eksikliği değil tembellik vardır sadece

ne anlatmaya çalışıyosun abi parası olmayan spor yapmasın mı?

param var ama spor salonuna gitmek istemiyorum.
öyle hayvan gibi kas yapıcam diye bir derdim yok alt yapı var biraz şekilde sokacağım sadece bu durumda bana önerebileceğin bişey var mı yok mu şimdi onu söyle sen
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

badicilerin omuzlarının içe dönük olmasının sebebi direk o split. internal rotation a hayvan gibi abanıp sıfır external rotation yapılıyo, adam gibi scapular retraction depression yok. pec minor ler kısalıyo falan derken duruş bozukluğu başlıyo

baal, haftada her kasa 2 kere girmen güzel, onu söylemeyi unutmuşum.

bunu öğrendiğim iyi oldu saol tiLi, yalnız şöyle bişey var.
Göğüs,omuz,triceps ve sırt-biceps tarzı 2-off-2 şeklinde program yapıldıgını düşününce. sırt-biceps belki enerji olarak bi şekilde tolore edip ortalama bir idman cıkarabilirim de; Göğüs,omuz, triceps spliti tırstırdı beni acıkcası.sürekli arka kola abanan bi program.
bitirebilmek bile sıkıntı cıkarabilir güç açısından.
Diğer taraftan şöylede bir şey vari "synergy" diye bir sistem var.
genel anlamda "misal gögüs yapınca tricepsler yorulur, daha sonra triceps idmanında biraz daha eforla tricepsler tam kapasite calıstırılmıs olur" gibi bi sistemdi hatırladıgım kadarıyla. bu açıdan bakınca mantıklı geliyor aslında baya. bilemedim bi tavsiye alabilirsem sevinicem.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz da ben yazayım...
Çok uzun zamandır spor yapıyorum da genelde cardio ağırlıklı gitmiştim hep. Güya triathlon, iron-man kafası işte:). Artık biraz güç kazanmam lazım. Sorum, her gün istisnasız gym'e giden biri ve ağırlık çalışan biri için, her gün iki kas bölgesi mi önerirsiniz yoksa zaten her gün gidiyorsun 2-3 günde bir cycle olacağından tek kas bölgesi yeterli mi. Çünkü dediğim gibi daha az gain bile olacaksa bile her gün gidip tek bölge çalışmaya razıyım ben zorlamamak açısından çünkü zihni boşaltmam gerek. Hani 2 günde bir git, 2 yeri sağlam vur 1 gün dinlen istemiyorum açıkçası. Her gün gitsem, bir bölgeyi sağlam çalışsam, zaten tekrarlayana kadar dinlenir diyorum. (Gerçi her ne kadar bölge bölge desekte hareketlerin çoğu izole olmuyor, aslında sorum da burada). Bir de ben fazla hareket yapmayı severim mesela, acaba daha çok set daha az farklı hareket mi gitmek gerek. Çünkü bazen hala bazı hareketler optimum vurmuyor hissi olduğundan hepsini yapayım bari zorlayana kadar diyorum. Bir kaç soru oldu, tavsiyelerinizi bekliyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion said:

tiLi said:

badicilerin omuzlarının içe dönük olmasının sebebi direk o split. internal rotation a hayvan gibi abanıp sıfır external rotation yapılıyo, adam gibi scapular retraction depression yok. pec minor ler kısalıyo falan derken duruş bozukluğu başlıyo

baal, haftada her kasa 2 kere girmen güzel, onu söylemeyi unutmuşum.

bunu öğrendiğim iyi oldu saol tiLi, yalnız şöyle bişey var.
Göğüs,omuz,triceps ve sırt-biceps tarzı 2-off-2 şeklinde program yapıldıgını düşününce. sırt-biceps belki enerji olarak bi şekilde tolore edip ortalama bir idman cıkarabilirim de; Göğüs,omuz, triceps spliti tırstırdı beni acıkcası.sürekli arka kola abanan bi program.
bitirebilmek bile sıkıntı cıkarabilir güç açısından.
Diğer taraftan şöylede bir şey vari "synergy" diye bir sistem var.
genel anlamda "misal gögüs yapınca tricepsler yorulur, daha sonra triceps idmanında biraz daha eforla tricepsler tam kapasite calıstırılmıs olur" gibi bi sistemdi hatırladıgım kadarıyla. bu açıdan bakınca mantıklı geliyor aslında baya. bilemedim bi tavsiye alabilirsem sevinicem.

göğüste forced rep, yani senin kaldıramıycağın kiloyu yardımla 2 tekrar daha fazla kaldırma olayını yaparsam omuza halim kalmıyor. ama yapmıyorum forced rep zaten geçen yardım istediğim biri gaza getirdi yaptırdı istemememe rağmen. aynı yorulmayı verebilcek bir de drop set var. bu tarz şeyler yapmayınca göğüs-omuz-triceps antrenmanı gayet çıkıyor. benim programım sık gitmeye odaklı olduğu için öyle tekniklere ihtiyacım olmuyor, kası öldürmeden sık sık çalıştırabiliyorum.
haftada 2 kereden az çalışacaksa bir bölge, o zaman öyle tekniklere başvurulabilir. o zaman farklı bir split gerekir hakkaten. göğüs-biceps, sırt-triceps, bacak-omuz var. onda da squat ve military press yapıyosan bele çok fazla compression biniyor, öyle bir sıkıntı var mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Tşkler, tiLi
yani; göğüs,omuz,triceps splitini yaparken, her bölgeyi öküz gibi bağartacak şekilde çalışmak yerine, tekniğe sadık ve uygun kilolarla yeterli set sayısı kadar yapıp diğer bölgelere enerji saklayınca bu dediğin split uygulanabilir oluyor.Peki bu splitte kas grubu başına kaç hareket ve kaçar tekrar yeterli olur sence?.
Sosyal ağlarda paylaş

2 hareket yeterli. 1 compound 1 izolasyon veya 2 compound şeklinde. biceps-tricepse 2 harekete gerek yok ama o tercihe kalmış.
tekrar sayısı da biraz tercih. benim tercihim ilk hareket 4x6, ikinci hareket 3x12 olur.
yalnız dediğim gibi bunun çalışması için haftada en az iki kere çalıştırılmalı aynı kas grubu. kası öldürmeyerek ve sık çalışarak ağırlıkları arttırmak amaç. hareketlerin son setinde yapabileceğin maximum ağırlıkla son tekrara kadar zorlamalı; ama yardımlı tekrar değil. son setten önceki setlerde ağırlığı yavaş yavaş arttırarak, patlayıcı kaldırarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Biraz da ben yazayım...
Çok uzun zamandır spor yapıyorum da genelde cardio ağırlıklı gitmiştim hep. Güya triathlon, iron-man kafası işte:). Artık biraz güç kazanmam lazım. Sorum, her gün istisnasız gym'e giden biri ve ağırlık çalışan biri için, her gün iki kas bölgesi mi önerirsiniz yoksa zaten her gün gidiyorsun 2-3 günde bir cycle olacağından tek kas bölgesi yeterli mi. Çünkü dediğim gibi daha az gain bile olacaksa bile her gün gidip tek bölge çalışmaya razıyım ben zorlamamak açısından çünkü zihni boşaltmam gerek. Hani 2 günde bir git, 2 yeri sağlam vur 1 gün dinlen istemiyorum açıkçası. Her gün gitsem, bir bölgeyi sağlam çalışsam, zaten tekrarlayana kadar dinlenir diyorum. (Gerçi her ne kadar bölge bölge desekte hareketlerin çoğu izole olmuyor, aslında sorum da burada). Bir de ben fazla hareket yapmayı severim mesela, acaba daha çok set daha az farklı hareket mi gitmek gerek. Çünkü bazen hala bazı hareketler optimum vurmuyor hissi olduğundan hepsini yapayım bari zorlayana kadar diyorum. Bir kaç soru oldu, tavsiyelerinizi bekliyorum..

şuna yanıt geldi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yok, uzman yanıtlarını bekliyoruz:)...Hadi soruyu biraz daha update edeyim, her gün gitmedik varsayalım ya da 1-2 gün cardio yaptık. Yine tek muscle area'ya iki kez girmek mi gerekir haftada, yoksa her gün tek bölge haftada 5-6 kere gitsen yeterli mi. 5-6 kere gidip her yere haftada iki girmek girmek daha fazla zorlar mı. Önerebileceğiniz güzel bir split programı var mı. Hani var elbette internette ama her kafadan bir ses çıkınca bilemiyor insan. Yukarıda tili biraz yazmış gibi, daha önceden de yazıldıysa kusura bakmayın. Dediğim gibi benim için olay, haftada 2-3 kere gideyim deli gibi abanayımdan çok (5 gün gitsem de deli gibi abanmak isterim o ayrı), en az 5-6 kere gidebilmek, 1 gün rest verdim diyelim. Bana göre en optimum rutini soruyorum o açıdan...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

o_O geçmiş olsun..

ACL recovery bitti mi?

abi recovery derken? baglar kendini onarabilen bi doku degil. sakatlik sonrasi instant gelen odem de 1 hafta icinde gecti. daha sonrasinda zaten eski stabilitesini kazanmasi imkansiz. su an jogging temposunda kosmama izin verecek seviyede fakat stabilite konusunda bazen buyuk suprizler yapip dusmeme neden olabiliyor. hatta isin kotusu dun doktorla randevum vardi son mr'lara baktilar. ikinci sakatligimda menuskus de yirtilmis. ikinci el bi cthulhu'nun ki gibi bi sag bacak bulursam direk cokucem.
Sosyal ağlarda paylaş

sunu da misslemeseydiniz iyiydi. vucut gelistiremiyorum kac gundur.

Frantic said:

6 ay 0 spor + 2 kez diz donmesi(hali hazirda on capraz baglar kopuktu) ile idmanlardan uzaktim.

4 haftadir warm up tadinda 5 gunluk tek kas temali calisip + 30dk kardiyo yapiyorum. 2 hafta sonra programi bitirip 2 aylik hardcore bi diyete giricem ki 8 hafta 8 kilo hedef.

Kasim-Mayis arasi bulk yapicam duz. Simdi iki hafta sonra Kanada'dan arkadaslarim geliyor, bi bulk stacki tavsiyesi alayim sizden.

ON %100 Gold standart - ben burdan alicam.
ON Creatine- ben burdan alicam

Amino?
BCAA?
Nitric Oxide based bisiyler?
Egg white?
Glutamine?

Soru isaretlilerden gerekli ve gereksiz olanlari, marka onerisiyle tavsiye edenlerin terazisine jay cutler otursun.
Sosyal ağlarda paylaş

abi işte şudur
http://en.wikipedia.org/wiki/Anterior_cruciate_ligament_reconstruction#Recovery
ACL operasyonu sonrası ağır bi toparlama süreci ve fizyoterapi gerekiyor.

istanbulda acıbadem ve inca bu konuda iyi.

meniscus için de benzer bir recovery periodu var ama daha kısa sürüyor elbette.

koşman için izin geldi huh? çok güzel o halde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...