Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Perfectionist said:

ON whey double rich chocolate kullanan var mi? Bunun ne tadi var ne kokusu. :) extreme milk chocolate nesquick gibiydi sutle cok guzel oluyordu; bundan bisey anlamiyorum ne tat var ne koku ne de topaklanma. Kekliyorlar mi lan bizi bu protein diye? :)

:D Çilek muzlunun tatı ve kokusu fena değil. Zaten kokusu çıkmıyor. Benim varilin üzerindeki %100 etiketinin üzerine bant yapıştırmışlardı, sizin de öylemi ?.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

ON whey double rich chocolate kullanan var mi? Bunun ne tadi var ne kokusu. :) extreme milk chocolate nesquick gibiydi sutle cok guzel oluyordu; bundan bisey anlamiyorum ne tat var ne koku ne de topaklanma. Kekliyorlar mi lan bizi bu protein diye? :)

ben kullanıyorum. spora 4 ay önce başladım. ilk kez whey aldığım için karşılaştıramam ama fena değil. gideri var bence :)
bidahakine extreme alıyım onu deneyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Myofusion ve synhta6, ON whey'e göre çimento gibi valla. İncecik yapmış adamlar bunu. :)

Programımı paylaşıyım bari. İlk 2-3 ay 4split piramit çalışma ile başlıyorum. 3-4kg alıp daha sonra eksik bölgeler için (göğüs) haftada 2 kere gireceğim bir programa dönüştüreceğim.

Program

Haftalık Program :

göğüs + biseps
sırt + kalf
off
omuz + triseps
bacak + önkol
off (kardio)
off

Göğüs , Biseps:
Dumbell pullover
Incline bench press
Flat Dumbell press
Flat dumbell flyes
45 degree Dips
---
Z-bar Barbell Curl
Incline Dumbell Curls
Hammer curl
---

Sırt, Kalf:
T-bar rowing
Sumo Deadlift
Wide grip chinup
Reverse vertical traction (pulldown'ın biraz daha izolesi)
One arm cable rowing
---
Standing calve raise (smith machine)
Seated calve raise
Dumbell jumps (max) veya Donkey Raise
---

Omuz, Triseps:
Barbell press
One arm lateral raise
Upright rowing (smith machine)
Reverse Cable Fyles
Shrugs
---
Close grip bench press
Triseps pushdown
One arm reverse grip pulldown

Bacak, Önkol:
Squat
Leg Press
Leg Extension
Walking Dumbell Lunges
---
Dumbell Wrist curls
Reverse wrist curls
Halat sarmaca

*Önkol ve kalf hareketleri 3 set, Geri kalanların çoğu 4 set.

Sosyal ağlarda paylaş

ya ben baya zayif bi insan oldugum icin daha fazla etkisi olur diye dusunmustum sdfg. etkisi olmadi diyemem yani 64ten 70e gobek buyutmeden ciktim sonucta.

o kadar calisiyorum bacaklarim hic kalinlasmiyo mesela onu cozemedim. 33cm baldir mi olur ya kolumla ayni su an. kol da basladigimda 29cm falandi zayifim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris,
Tesekkur ederim. Umarim bu sezon istedigimi alirim. Gecen sezon geri donus gibi oldu biraz birazda alt yapi yapmis oldum. Bu sene full abanicam :) ama bulk kontrollu olacak gecen sene cok yaglandim.

Prudent,
Benim baldirim su an tam seninkinin iki kati olmali :) saka bi yana, bol bol yiyip sert squat yapicaksin yani baska pek yolu yok. Bacakta olculer hizli artiyor ama. Kola falan benzemez.
Sosyal ağlarda paylaş

o zengin senko baba!! senelik ücret o di mi? 6aya çıkar abi. belki şanslısındır 8pack çıkar.
ben şanssızım ondan dolayı ancak, 2pac'in gelmesini bekliyorum

Soris said:

Spora başlayınca benimde tek kullanacağım takviye kreatin olacak. Hergün en fazla bir çay kaşığı kadar içmeyi düşünüyorum. Sen nasıl kullanıyorsun Perfect?

kreatin nasıl kilo aldırıyor ben onu anlamadım doğrusu? etkisi nedir basitçe anlatırsak?

edit: öğrendim.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

benim de kollar kalflardan kalin malesef. tatildeyim bira fast food falan derken six packler gitti

2 aydir tatildeyim gram kaldirmadim sicayim bu sporun nankorlugune. Ne yuzuluyor ne dag cikiliyor ne kas eskisi gibi gorunuyor gotumden solumaktan baydim.

Donunce sabah 7 p90x aksam 7 agirlik.. agzina sicacagim vucudun ve kondisyonun , uc ay sonrada sabah tapout aksam gym.

Akli olan tek body yapmasin :) oyle kaldim yuruyemeyen manda gibi arkadaslarin ortasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

abi devamli gym veya agirlik diyelim daha dogrusu sana hareketsiz kutle kas veriyor, klasik iste top top kas gibi dusun sen bunu hareketli sporlarla desteklemessen ornegin sadece bodyci olursan is yapmayan gorunus kasi elde ediyorsun, ornegin arkadaslarinla gezmeye gittin yuruyorsun millet ucarken sen gotunden soluyorsun, ama sen bu isi basketbolla futbolla veya bir baska hareketli kondisyon kazandiran kaslari uzatan esneten seylerle desteklersen cok daha verimli kas gruplarina sahip olursun.

ben simdi 2-3 senedir sadece kardiyo aletinde bir seyler ustune okuz gibi agirlik altina girince gercek hayatta pekde isime yaramayan kaslara sahip oldum simdi bunlari daha ise yarayan kas gruplarina ve bunlari besleyecek bir kondisyon hattina sahip olmaliyim yoksa isin sonu bir boka benzemeyecek.

yuzemiyorum eskisi gibi, yuruyemiyor daga cikamiyorum, gorunus guzel ona laf yok ama gerisi fiss.

sizler belki benden cok daha genc oldugunuz icin mevcut vucudunuzda kondisyon ve daha esnek bir yapiya sahipsinizdir bilemiyorum. tum yazdiklarim kendi adima zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Kreatin için hep şey derler vücutta su tutuyor o yüzden kilon yüksek gözükür bir süre için filan. Daha da ayrıntılısını bilmiyorum bende yeni aldım duruyor öyle.

abi aslında vücutta su tutuyor çok bi "anane açıklaması"

hücrenin içine su alıp protein sentezine yardımcı oluyor gibi az daha açılabilir. nette güzel makaleler buldum ben.

günde minimum 3gr alın diyorlar. 5gr optimum ancak kiloya göre değişiyor diyenler var. 1hafta demişler ama 10gün geçince ben hissettim anlık enerjide artışı. süper kuvvetsiz olduğum için olabilir bu. kesinlikle bol su için diyorlar. keza ne kadar su, o kadar creatinin hücre içine su çekebilmesi ve sonuç olarak o kadar verimli çalışması demek.

bu arada okuduğumdan octacosanol'ü beğendim ben yahu. bodycilere çok faydası olmaz ama bir miktar kas + bol miktar hareket gibi bi sonuç düşünüyorsanız makul bir seçim olacak gibi geliyor.
şimdi kötü haberi vereyim. piyasada bulması imkansız gibi sanıyorum. bu yakın Rhodiola buldum ama Octacosanol kadar etkili değil gibi gözüküyor okuduğum makalelere göre.

>>Pharmafirst diye bi marka biliyor musunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...