Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

nereden baksan bi 3-5cm vardır abi.

göbek dediğimi dışarıdaki adamınşişko göbeği gibi düşünmeyin lan asdfasdf
ben süper ince adam olduğum için karın kaslarım paso görünür durumdaydı şimdi göbek iki parmakla sıkılabilecek bi göbiş oluştu. tam yanak kıvamında işte. karın kaslarımın sadece çevresi belli oluyor. komik geldi

amca göbeği değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan omuzum cok pis tutuldu, kendim giyinemez oldum. Yarin mis gibi gogus, biseps idmanim var ruin etmese bari. Gerci civi civiyi soker diyip dalarim buyuk ihtimalle.

Bir kere universitedeyken sirt gunu abanmistim aksaminda cam acik ustum acik yatinca usutmusum direk yorgun adeleyi. sabah kalas gibi kalktim. Kivrandirdi valla. doktora gittim bir igne yapti kas gevsetici puding gibi olmustum. Aklima geldi simdi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

yeni yetme biri olarak dün spor merkezine yazıldım bi hevesle.bi kaç sorum olucak fakat belirtiyim cahil ötesiyim.şimdi boyum 189 kilom 75 ama iğrenç bi göbeğim var, muhtemelen dengesiz beslenmeden. şimdi öncelikle o göbeğimi eritmek istiyorum ne yapmam lazım? mekik çekiyorum fakat çekerken miğdeme değilde sırtıma ağrı giriyor normal mi bu ?

2. si kürdan gibi kollarım var poşet bile kaldıramıyorum hacim kazandırmak istiyorum. spordaki hocam kilo eksiğin var dedi kilo alma diyeti verdi. 3 saatte bi yemek ye dedi. ben sürekli böyle yersem kilo göbeğime gitmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

romslayer said:

1.82 ye 102 oldum obezim an itibariyle. aksam 40 dk 5.5 da yuruyus arkasindan kapali havuzda 30 dk yuzme diye basliyorum vucut ne kadar kaldirir bilmiyorum cunku uzun suredir gelen bir hamlama var. kaldirirsa yarindan itibaren sabah aksam diye devam edicem.

30dk yı arttır bence. daha doğrusu şunu yüz. süreyi ona göre belirle.

200m warm up en son biterken de aynı şekilde 200m cool down yapıcaz ok? [4x50m-50m/0:20]
(4x50m toplam 200m yüzücez ve 50m'de bir 20sn dinlenicez demek yani. aşağıda daha açık yazıyor)
bu 200m yi sabit bir hızda yüzüyoruz. ama kesinlikle hızlı değil. yavaş yavaş.
havuz 25m ise 2turda bir 20sn dinleniyoruz. dinlenmelerde su derinse bi yere tutunmak yok.
gidişler herhangi bir şekilde yüzüstü. (kurbağalama,kulaç, köpek ne olursa farketmez) dönüşler sırtüstü (sadece bacakla bile yüzsen olur)

sonra 25mx6 kick.
[25mx6-25/0:10]

yüzüstü yatarken ellerini öne uzat ve birleştir. sadece ayaklarla gideceksin. eller önde birleşik vaziyette kalacak. kulaç yok.
25m'lerin bir turu yavaş. bir turunda biraz hızlı git.
max nabzının %60'ına kadar hızlanabilirsin. ya da şöyle diyim, hızlı git ama kendini çok yorma.
her 25m'de 10sn dinleniyoruz yine.

1x25 pushglide. kulaç ama sağ kulacı attın yavaşça. dur.yavaşça kolu çek.bu sırada sol kulacı at.. o suya girince yine hemen kolu çekmiyoruz. 1sn bekleyip kolu çekiyoruz.
düşük tempolu bu da.

1hafta böle git gel. sonra core yazarız. [ya da ben yazayım 8x25-25m/0:10 serbest, 2x50-50m/0:20 hızlı serbest daha sonra endurance lar var. daha sonra da sprintler. 1ay sonra endurance yazarız. devam edersen sprintler]

sonra cool down.
Sosyal ağlarda paylaş

olm bu start yüzüşü henüz.

from couch to triathlon gibi bişilerin yüzme ile ilgili kısmının başı yani.

gerçekten de zorlamıyor hiç.
her şey kendi yüzebildiğine göre. warm up'da kendine göre tempoda yüz diyor
hızlıca olanda yorulunca bırak diyor.

her şey çok hafif.

sürenin 4'te 5'te biri default dinlenme zaten. 10sn dinlen 20sn dinlen..

nefesini falan güzelce topluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Detaylandıralım.

Warmup ile Cooldown aynı.

Ama baktınız piliniz bitti.
2x50 serbest stil 50m/0:15 dinlenme

ben yüzmeyi tek yüzme diye aldım. bu program çok zorlamıyor. uzun gibi durduğuna bakmayın.

20m'lik havuzlarda mesafeyi 20ye indirin. kasmayın hiç.
su derinliği az ise ayakta durup dinlenin bence. zaten bi süre sonra hızınızı arttırırsınız.

devamını şimdi yazıcam. bi toplantı yapıp geliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bi kuruluma gidiyorum simdi ordan direk eve gecerim zaten. mayoyu giyinirken bakarim tekrar buraya. peki push glide demissin. benim bildigim bacaklarla push kollar onde glide yap olayi o, bide kulac mi ekliyim buna? zaten 20 mt havuz 2 kulac atsam ordayim :D

23 yasinda obez oldum saka gibi durumu el atma zamani geldi. gobegim motivasyonum oldu. uzun suredir duzenli spor yapmadim dasaaa nin verdigi duzen iyi oldu, yoksa yine kafama gore takilicaktim. peki yuruyus ve yuzmeyi beraber mi yapiyim yoksa yuruyusu kisa tutup(cardio yerine warm up gibi davranip) direk yuzmeye mi yogunlasmali yoksa cardio + yuzme mi?
Sosyal ağlarda paylaş

military press de boynumu sakatladım bugün çok fena. 1 haftadan fazladır tatil dolayısıyla ara vermiştim. zor harekette ağır girince patladı. bakalım kaç gün salondan uzak kalcam. çok kötü ağrıyo şu an. boyunluk aldım, thermo-rheumon diye bi krem sürdüm. muscoril içtim. başka yapılcak bir şey bilen varsa söylesin

boyunluk çok iyi bişey değil gibi, fazla yukarı baktırıyo olması gerekenden sanki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=ARz4gsCZJyA&feature=related

push and glide bu.

ama önemli olan bu push glide'lı olanda yüzerken kulaç kulaç çap çap çap yüzmüyoruz. bi kulacı atıp hemen ötekini çıkartmıyoruz
bi kulacı at.. bekle 1 sn, sonra diğer kulacı at.

çok yüklenmiyoruz yani kollara. sakin sakin yavaş tempolu yüzüyoruz. dönmelerden sonra kendimizi iterek hız alıyoruz. kollar ile sadece çekme gibi bişi yok. kolları fazla yormuyoruz özetle.

daha sonra kol antrenmanları var. isteyince yazarım onları.
Sosyal ağlarda paylaş

gecmis olsun.

yillardir gorduklerim hep benzer sorunlar. yapmayin su hareketleri :) yerine makinesini yapin, squad , dead lift vs girmeyin. yarari zararindan cok daha fazla. sakatla 3 ay bekle dur sonra tekrar gir gene sakatlan. tili icin degil bu agirlik yukseldikce bu hareketlerden uzak durun. daha dogrusu tehlikeli olan hareketleri yapmayin dunyalari kazanmayacaksiniz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

gecmis olsun.

yillardir gorduklerim hep benzer sorunlar. yapmayin su hareketleri :) yerine makinesini yapin, squad , dead lift vs girmeyin. yarari zararindan cok daha fazla. sakatla 3 ay bekle dur sonra tekrar gir gene sakatlan. tili icin degil bu agirlik yukseldikce bu hareketlerden uzak durun. daha dogrusu tehlikeli olan hareketleri yapmayin dunyalari kazanmayacaksiniz zaten.

Zarari yararindan fazla yazacaktim ters olmus.. pro diiliz birsey degiliz aman dikkat
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...