Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Of şuraya gelip Questler birbirinden c/p diyenleri boğasım geliyor ya. Cidden siz Aurora nedir, o questlerin birbirinin aynısı olması normal midir düşünmeden boş konuşuyorsunuz gibi geliyor bana.

Onlar quest bile değil, farm edeceğine işte veya oyundaki bir ruine kendi başına gireceğine oraya breadcrumb olarak gönderiyor olarak düşüneceksin.

Oyunda quest diyebileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz şeyler, main quest, Dark Brotherhood, Thieves Guild, Mages Guild, Companions, DLC vb. Bunlarda da inanılmaz orjinal şeyler var hakikaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam zaten Skyrim desin, Cyrodiil değil. Burada imparatorun bir sarayı yok, dolayısıyla bayrakları yarıya indirmek gibi bir durum söz konusu değil. İç savaş var, dolayısıyla, ben olmuşum emperor tavrı çok da garipsenecek bir şey değil. Kaldı ki, White-Gold Concordat mıdır her neyse Aldmeri Dominion ile imzalanan barış anlaşması gereği Nordların tanrısına tapmanın yasaklanması adamları ayar etmiş durumda. Imperial olan Nordlar bile inceden kıllanıyor, gönderilen officer ların onların kültürü hakkındaki bilgisizliği ve saygısızlığı questlerde veriliyor. Dolayısıyla adamlar Emperor a niye üzülsün.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Hocam zaten Skyrim desin, Cyrodiil değil. Burada imparatorun bir sarayı yok, dolayısıyla bayrakları yarıya indirmek gibi bir durum söz konusu değil. İç savaş var, dolayısıyla, ben olmuşum emperor tavrı çok da garipsenecek bir şey değil. Kaldı ki, White-Gold Concordat mıdır her neyse Aldmeri Dominion ile imzalanan barış anlaşması gereği Nordların tanrısına tapmanın yasaklanması adamları ayar etmiş durumda. Imperial olan Nordlar bile inceden kıllanıyor, gönderilen officer ların onların kültürü hakkındaki bilgisizliği ve saygısızlığı questlerde veriliyor. Dolayısıyla adamlar Emperor a niye üzülsün.

haklısın
yalnız spark da haklı (malesef, ıyy)
en azından quest daha uzun tutulabilirdi, imperial'ların cadı avına çıkması filan lazımdı mesela, orda burda random eventler şeklinde görebilirdik bunları
hani gerçekten kocaman bir questline'ın sonunda dünyada hiçbir şeyin değişmemesi ben az önce side quest mi yaptım duygusu uyandırıyor
ki spark sadece bi örnek vermiş, oyundaki çoğu questte bu his var
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer sen öncesinde Dark Brotherhood u yakalatmayı tercih edersen güzel yakıp yıkıyorlar ortamı zaten.

Bir de, nerdlüğün zirvesine çıktık nasıl olsa, battı balık yan gider; Blades dağıtılmış, Empire eski Empire değil, Blades gibi Emperor u koruyacak, suikastçileri kovalayacak vb. eş güçte bir organizasyon yok. Listener of Dark Brotherhood un üzerine şehir guard ı mı göndersinler? Çok efektif olmaz sanki.

Bir de şu var, oyun dünyasında yapılacak edilecek o kadar çok şey var ki, orada Emperor un ölmesi bile hakikaten bir side quest, nihayetinde DB katılmak zorunda değilsin. Tüm oyun dünyasını bu dünyadaki her queste göre değiştirmek çok fazla sayıda değişken, 5 GB dan çok daha büyük bir installation ve çok daha fazla emek demek.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Sam "bende olmadı, o zaman yoktur" senin bile altında kalan bi argüman yalnız.

bck said:

hayır neyini begenmiyorlar cidden anlamıyorum bu skyrimin

Oyunda dialoglar 6. sınıf öğrencileri tarafından yazılmış gibi, questler birbirinden c/p, seçimler yok denecek kadar az ve yaptığın seçimlerin hiç bir etkisi olmuyor.

Bence kurgu, yaratılan dünya, müzikleri, questler son derece muazzamdı tek bir questte sıkılmadım dark brotherhood, riften'de bulunan thieves guild muhteşemdi... eğer ingilizcen yeterliyse(iyi) gerçektende direk atmosfere giriyorsun kitapları okumalısın.. toplam 300 saatin biraz üstünde 80 kusur lvlda bırakmıstım ve bir questim kalmıştı onuda yapmadım kendimce nedenlerim oldugu için :).. oyundaki özgürlük aşmış.. questleri okuyup anlamadım sktr et devam, haritada zaten yeri var diyerekten oynadıysan yazık etmişsin. ve bu oyun 5 gb onuda hatırlatıyım..dragonborn eklentisi zaten akıl almazdı.. edebi tarafı var oyunun metinleri dikkatli okursan ironik ve betimlemeyi iyi yapıyor işte o zaman grafikler daha anlamlı oluyor.. dunya kafanda şekilleniyor.. hepsini okumak lazım.Bu adamlar nasıl boyle manyak bır dunya yaratmıslar dedım kaç kere..
Açıkcası ben beğendim.senin dediğin kadar hayal gücümüz yoktur belki veya işten gucten oyun oynayamadıgımız için senin kadar oyun oynayamıyorum ondan dolayı iyi gelmiş olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün olayı mod supportu olması ve geniş bir dünyaya sahip olması üzerine olan bir oyun bu ya. Yok mamut düşmüş, kayaya sıkıştırıp npc öldürebilirmişim, eve girince eşyalar yere düşmüş falan filan ne bileyim... O eşya yere düşmeseydi de(ki bende düşmüyor zaten) oyun open world olmasaydı demem yani. Veya bu kadar mod yapımına uygun bir oyun yapacaklarına npcleri kayaya sıkıştırıp exploit etmemeliydik diye tepki koymam. Her bir sorunu çözen mod vardır mutlaka.
Sosyal ağlarda paylaş

new vegasın onda biri içerik ve kalite bekliyorum oyundan.

sandbox mmo da ölmeyen npcler, dünyaya etkisi olmayan questler falan var.

yani morrowind derinliği de beklemiyor kimse ama işte new vegas oynamış birinin skyrimde bir süreden sonra sıkılmamasının imkanını göremiyorum şahsen.

defalarca yapıldı bu tartışma :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...