Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

ben sahsen vanilla halini baya yetersiz buldum ve o haliyle oynayanlara uzuldum. sonucta bir witcher 2 ornegi var, pc oyunculuguna onem veren.

minecraftla karsilastirma komik olmus. ben skyrimi gezerken sanki havasini soluyormus gibi hissetmek isterim, bunun icinde grafiktir lightingtir cok gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

abi optimizasyonu duzgun yapsinlar pcsi yetersiz olan kavanozdan alsin havasini, ben niye dusuk kaliteyi cekme zorundayim. kaldi ki o high res patchleri fpsye etkisi bile yoktu pek, vram gereksinimi disinda. tamamen bethesdanin konsol basitligine kacmasi. dlcler desen eksbavkstan 1-2 ay sonra geliyor. bir indirim bile yok aylarca. modunuz var zaten havalarinda bethesda.
Sosyal ağlarda paylaş

işte en büyük hataları pc için dx11 desteği ve en baştan hd doku eklememeleri oldu, yoksa oyun dx9 ile yapılabilecek en iyi grafiklerden bazılarına sahip. modlarla adeta next-gen haline gelebilmesinden belli.

işte konsol neslinin en sonuna doğru multiplatform oyun çıkınca tembellik yapıyor bazen şirketler maalesef. yine de sektördeki en iyi mod desteklerinden birini azaltmadan, arttırarak sürdürüyorlar (altını çizmek lazım, son 5 yılda dlc furyasından faydalanmak için mod desteğini sıfırladı neredeyse her şirket) ki normal ömründen çok daha uzun süreler yaşayabiliyor oyun. 12 yıllık morrowind ne hale gelebiliyorsa, mod desteğini hakir görmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

bonecum tek yönlü bakıyorsun. sadece grafik olarak bakmaman lazım.

grafikten bahsettiğimiz konuya sadece grafik olarak baktığımdan dolayı tek yönlü baktığımı mı söylüyorsun?

dur, mindfuck yaşayıp gelcem.

barbu said:

hd texture pack çıkmadan önce de iyiydi.

hamsilipilav said:

valla bence gayet iyiydi.

low texture içeren ve ambient occlusion'ı bile olmayan bir oyunun grafiklerinin gayet iyi olduğunu neden hala iddia ediyorsunuz ben anlamıyorum.

grafikleri gayet iyi durumda olsaydı hr pack çıkartmaya gerek duymazlardı.

cidden bişileri kaçırıyorsunuz siz, gidin bence bir inceleyin konuyu.

ya da oyunları low graphics ayarlarında oynamaya alışmışsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya skse yüklemek istemiyordum ama sırf skyui için yükledim. sorun çıkarır mı dersin?

bir de texture optimizer kullanan var mı? vram kullanımını azaltıyor kalite kaybetmeden demişler.

skse eger tek mod ıle kullanıyorsan sorun cıkartmıyor, skyui safe baya zaten ama skse kullanan 3-4 mod kullanıosan ve sureklı guncellenıosa bunlar savelerını cope atabılırsın

kı nexus mod manager ıle duzgun kuruldugu surece modlardakı tek tehlıke savegame pert etme ıhtımalı olmasıdır

manuel kurulukm veya workshopta oyunun ıcıne edebılıyor modlar ama, reinstall direk
Sosyal ağlarda paylaş

viktor abartmışsın 3-4 skse isteyen mod kullanırsan saveleri çöpe at falan milleti korkutma :D

oyun çıkalı 1 sene geçtiği için skyrim'de skse'de de çok düzeldi stabil hale geldi artık savegame patlama olasılığı pek yok sadece "yeni çıkmış", "düşük populariteli", "experimental" modları (dragona, uçan yarasaya dönüşme vs.) yüklemeyin.

örnek şu mod ilk çıktığında baya sorunluydu;
http://www.youtube.com/watch?v=W0KGFPnsRpc

save game'in pert olması çoğu şeyden kaynaklanabilir. ama illa çözülemez değil, modları tamamen kaldırınca oyun tekrar düzelebiliyor. savegame şişerse tekrar düşebiliyor vs.

eğer crash sorunu olursa onun çözümü çok basit zaten, nmm ile yüklediğin önce sorunsuz gözükebilir ama sonra dış mekana çıkınca crash yiyebilirsin bunları mod esm-esp'leri tek tek kontrol edip hangisinin neden olduğunu bulup, uninstall edebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Interesting NPCs mi ne, öyle bir mod var, baya başarılı.

Beni en çok bayan her yanından geçenin dönüp bir şey söyleme ihtiyacı hissetmesi. Bir diyalog dinliyorum, arkamdan gelen dallama atlıyor "Ya benim de işler bu aralar çok kesat". Lan git bir şey konuşuyoruz burada fakir.
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

Interesting NPCs mi ne, öyle bir mod var, baya başarılı.

Beni en çok bayan her yanından geçenin dönüp bir şey söyleme ihtiyacı hissetmesi. Bir diyalog dinliyorum, arkamdan gelen dallama atlıyor "Ya benim de işler bu aralar çok kesat". Lan git bir şey konuşuyoruz burada fakir.

interesting npc's baya iyi ya, ben de ilk defa yükledim bu karakterimde baya değişiklik oluyor ilginç karakterler var

bi de senin sorununu şu mod çözer güneş http://skyrim.nexusmods.com/mods/746

axedice said:

Npclerin seninle olan dialogları baymıyor mu?

onları bi kere duyuyorum geçiyorum abi en azından. ama 4. kez dinlemek biraz bayıyor tabi das
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Abi en basiti deadly dragons guncelliyemiyorum, adam scripti yeniden yazmis illa temiz save istiyor, kapatsam bile yaptigi modifier degisiklikleri script oldugu icin duruyor sac bas yoldum editorde duzeltiyim diye, papyrus rocket surgery oldugu icin bi bok yapamadim

clean save olayını yanlış anlamışsın sen. clean save yapma modu yüklenmeden önceki haline çevirme işlemine deniyor yoksa sıfırdan yeni save istemiyor. verilen clean save direktifleri uygulayınca modun büyük bir kısmını scriptleri vs. kaldırır zaten o kadar boktan değil papyrus. papyrus'un rocket science olduğu doğru ama :P

npc dialoglarını tweakleyen modlar vardı onlara bakın. npcnin suratına bakmadıkça mal gibi generic laflar etmiyordu vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...