Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sultanahmet'te kadınların biyerleri görünüyor

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

komik ama isin kotusu bunun gibi yazilardan sonra gaza gelip ellerinde bicaklarla konser falan basiyolar BURDA ICKI ICMEYUN diye.

yarin cikip sultanahmette HELLO MELLO YOK BURDA diye turist kovalarlarsa hic sasirmayin

komikliği mi kaldı, adam emniyet müdürü yahu. bu adam böyle derse bursadaki muhafazakar polis memuru ne yapar? ele ele tutuşan öpüşen gençleri taciz eder sokakta.
Sosyal ağlarda paylaş

haklı adam, bizim burda bikini ile dolaşıyorlar, her gün araba ile 1-2 kaza atlatıyorum :)

alltaki yazısı iyi ama, böyle bir insan olabilir mi? Zor.

yazı

On İki Temel Prensip
Devletin, idarenin, sistemin temel prensipleri şunlar olmalıdır:

1. Mutlak dürüstlük ve doğruluk. Yüzde 90 doğruymuş da, yüzde 10 eğrilik, yamukluk yapabilirmiş. Böylesi olmaz olsun! Yüzde yüz olacak. En ufak bir eğrilikte yasal yollardan tepetaklak edilecek. Bir eğrilik örneği: Makam arabasını özel işleri için kullanmış. Bu onun siyasî veya idarî kariyerinin sonu olacaktır.

2. Ehliyet ve liyakat. En küçüğünden, en büyüğüne kadar devlet, belediye, yargı, eğitim vs hizmetlerde birinci şartı ehliyet ve liyakat olmalıdır.

3. Hizmete bir ceket ile başladıysa, hizmetten bir ceketle ayrılmak. Hizmet esnasında zenginleşmemek.

4. Yüksek seviyede millî kültür ve genel kültür sahibi olmak.

5. Mantık bilmeyen, mantık sertifikasına sahip olmayan kimseler hizmet edemez. Onların hizmete ehliyeti yoktur.

6. En geniş mânasıyla âdil olacak.

7. Kesinlikle yalan söylemeyecek ve aldatmayacak. Küçük çocuğuna "Yemeğini yersen seni gezmeye götüreceğim" dedi ve sonra götürmedi. Bu adam (veya kadın) yalancıdır, ona güvenilmez, o hizmet edemez.

8. Hangi dine bağlı ise o din ile mütedeyyin olacak.

9. Hiçbir şeyin fanatiği, militanı, holiganı olmayacak.

10. Nepotizme (yakınlarını, akrabasını, dostlarını, arkadaşlarını, hemşehrilerini kayırmak...) kesinlikle imkan ve fırsat verilmeyecek.

11. Hizmet erbabı şeffaf olacak. Müslüman ise Kur'an üzerine, Yahudi ise Tevrat üzerine, Hıristiyan ise İncil üzerine el basıp yemin ederek mal ve zenginlik beyanında bulunacak.

12. Yukarıda yazılı prensipleri çiğneyenlere çok ağır cezalar verilecek, hayatları karartılacak.

İhlas yüzde yüz olur, yüzde doksan dokuz olmaz.

Doğruluk ve dürüstlük de öyledir.

Namus ve iffet de...

Bir kadın yüzde doksan dokuz namuslu ve sadıkmış ama bazen, yüzde bir zina yapabilirmiş. Bu kadına iffetli, namuslu demek mümkün müdür?

Devlet adamlarının, belediyecilerin, büyük ve küçük bütün bürokratların, yargı mensuplarının, ordu mensuplarının, eğitimcilerin doğrulukları dürüstlükleri hep yüzde yüz olmalıdır.

En ufak tökezlemede ağır şekilde cezalandırılmalı, kariyerleri bitirilmeli, pişman edilmelidir.

Devletin ayakta durması, ülkenin selamette olması, halkın iyi ve âdil idare edilmesi için bu dediklerimin hayata geçirilmesi şarttır.

Bu yapılmazsa şu veya bu şekilde gemi su alır, yana yatar ve Allah korusun batar.

Hizmete bir ceketle başlamış, beş on sene sonra Karun gibi zengin olmuş. Böyle hizmet olmaz!..

Müslümanlıkta, bir ceketle başladığı hizmetten, yine bir ceketle ayrılmak vardır. Hattâ bazen o bir ceketi bile kaybetmiş olarak...

Sosyal ağlarda paylaş

hafta sonu bir çift gördüm. Adam giymiş kısa kolluyu, kapriyi yanında eşi kara çarşaf içinde gözler hariç görünün birşey yok. bir de kucağında çocuk. Lan dedim kendinize müslümansınız hep. Yanında eşin cehennem ateşini yaşıyor sen püfür püfür.. Sonra baktım ablanın gözler sürmeli. Abooo aklıma geldi direk.

http://www.youtube.com/watch?v=PI4Y9B1OOUU

Şimdi soruyorum sayın Mehmet beye. Bu ablamız düzgün giyinse ben fantazi kurmam bakar geçerim. Hangisi daha tehlikeli lütfen. Açıkta olan değil gizlenen şey değerlidir. Bırakınız açsınlar, bırakınız geçsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu listeyi yazan eğer hala AKPyi destekliyorsa beyin hücresi ölümü gerçekleşmiş demektir sdf

Ayrıca yazıyı yazan kişinin devlet idare ve sistemin temel prensiplerine kadın namusunu eklemiş olması ve senin bunu alıntılamış olman şahane olmuş. Ah Platon ah gel de gör devletin on iki temel prensibini hehe

Zina ve namus konusunu değinirken de sadece kadının sadık olması gerektiğinden bahsediyor olması düşündürdü ayrıca.

Trias said:

yazı

On İki Temel Prensip

1. Mutlak dürüstlük ve doğruluk. Yüzde 90 doğruymuş da, yüzde 10 eğrilik, yamukluk yapabilirmiş. Böylesi olmaz olsun! Yüzde yüz olacak. En ufak bir eğrilikte yasal yollardan tepetaklak edilecek. Bir eğrilik örneği: Makam arabasını özel işleri için kullanmış. Bu onun siyasî veya idarî kariyerinin sonu olacaktır.

2. Ehliyet ve liyakat. En küçüğünden, en büyüğüne kadar devlet, belediye, yargı, eğitim vs hizmetlerde birinci şartı ehliyet ve liyakat olmalıdır.

3. Hizmete bir ceket ile başladıysa, hizmetten bir ceketle ayrılmak. Hizmet esnasında zenginleşmemek.

5. Mantık bilmeyen, mantık sertifikasına sahip olmayan kimseler hizmet edemez. Onların hizmete ehliyeti yoktur.

7. Kesinlikle yalan söylemeyecek ve aldatmayacak. Küçük çocuğuna "Yemeğini yersen seni gezmeye götüreceğim" dedi ve sonra götürmedi. Bu adam (veya kadın) yalancıdır, ona güvenilmez, o hizmet edemez.

10. Nepotizme (yakınlarını, akrabasını, dostlarını, arkadaşlarını, hemşehrilerini kayırmak...) kesinlikle imkan ve fırsat verilmeyecek.

11. Hizmet erbabı şeffaf olacak. Müslüman ise Kur'an üzerine, Yahudi ise Tevrat üzerine, Hıristiyan ise İncil üzerine el basıp yemin ederek mal ve zenginlik beyanında bulunacak.

12. Yukarıda yazılı prensipleri çiğneyenlere çok ağır cezalar verilecek, hayatları karartılacak.

Namus ve iffet de...

Bir kadın yüzde doksan dokuz namuslu ve sadıkmış ama bazen, yüzde bir zina yapabilirmiş. Bu kadına iffetli, namuslu demek mümkün müdür?

Devlet adamlarının, belediyecilerin, büyük ve küçük bütün bürokratların, yargı mensuplarının, ordu mensuplarının, eğitimcilerin doğrulukları dürüstlükleri hep yüzde yüz olmalıdır.

En ufak tökezlemede ağır şekilde cezalandırılmalı, kariyerleri bitirilmeli, pişman edilmelidir.

Devletin ayakta durması, ülkenin selamette olması, halkın iyi ve âdil idare edilmesi için bu dediklerimin hayata geçirilmesi şarttır.

Bu yapılmazsa şu veya bu şekilde gemi su alır, yana yatar ve Allah korusun batar.

Hizmete bir ceketle başlamış, beş on sene sonra Karun gibi zengin olmuş. Böyle hizmet olmaz!..

Müslümanlıkta, bir ceketle başladığı hizmetten, yine bir ceketle ayrılmak vardır. Hattâ bazen o bir ceketi bile kaybetmiş olarak...

Sosyal ağlarda paylaş

1-12 de kadın namusu göremedim. zannedersem 1-12 yi eskiden yazıp, üsteki m.melere bağlamış sonra.

1-12 yi ancak önceden programlanmış robotlar yapabilir. İnsana uygun görmüyorum. Gelecekte yönetimleri robotlaramı bıraksak acaba.

Ardeth said:

Şu listeyi yazan eğer hala AKPyi destekliyorsa beyin hücresi ölümü gerçekleşmiş demektir sdf

Ayrıca yazıyı yazan kişinin devlet idare ve sistemin temel prensiplerine kadın namusunu eklemiş olması ve senin bunu alıntılamış olman şahane olmuş. Ah Platon ah gel de gör devletin on iki temel prensibini hehe

Zina ve namus konusunu değinirken de sadece kadının sadık olması gerektiğinden bahsediyor olması düşündürdü ayrıca.

Trias said:

yazı

On İki Temel Prensip

Namus ve iffet de...

Sosyal ağlarda paylaş

abi adam sormazlarmı sen sultanahmet'e gidip kadınların orasına burasınamı bakıyorsun diye

bunuda ekleyelim

zübük:

"turizm ne demek? turizm elin cıbıl cıbıldak gavurlarını evimize sokmak demek... turizm ahlaksızlık demek.. turizm alafranga kenef demek.. biz alafranga kenef istemiyoruz. önce manevi kalkınma istiyoruz arkadaşlar."

Zübük manevi kalkınma istiyor ya ona gelsin:

Mecnun Ve Namaz Kilan Dervis:

Mecnun, Leylâ'nın aşkından kendisinden geçip yarı meczup
bir halde çölde giderken, namaz kılmakta olan bir dervişin önünden geçer.

Derviş hemen namazını selamlayıp, Mecnun'a "Namaz kılan birinin önünden geçilmez, bunu bilmiyor musun?" diye çıkışır.

Mecnun cevap verir

"Ben Leylâ'nın aşkından öyle bir hale geldim ki, senin burada namaz kıldığını görmedim bile, sen nasıl bir aşkla namaz kılıyorsun da benim senin önünden geçtiğimi görüyorsun?"

adam camiye gitmiş karıya kıza bakıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

1-12 de kadın namusu göremedim. zannedersem 1-12 yi eskiden yazıp, üsteki m.melere bağlamış sonra.

1-12 yi ancak önceden programlanmış robotlar yapabilir. İnsana uygun görmüyorum. Gelecekte yönetimleri robotlaramı bıraksak acaba.

Bence de uygun değil. 1-12nin altında olayı kadın namusuna bağlamış. Böyle bir konuyu oraya getirmesinin çok fazla sebebi olamaz yani heh kafa yapısı
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bari bir blogda gördüğüm japonyanın hizmet anlayışının 9 maddesini yazayım da

aradaki 9 farkı bulun

1- Müşteri hizmeti gönüllü olarak almaya gelendir. Hizmeti almak zorunluluğu yoktur. Seçme, yerme, yüceltme hakkı yalnız müşterinindir. Müşteriden şikayetçi olmak kibirden öte bir şey değildir.

2- Hizmetiniz ne kadar iyi olursa olsun müşteri iyi hizmetten çok, kötü hizmeti hatırlar.

3- Müşteri ürünü gördüğü andan itibaren sahiplenmeye meyillidir. Satışa yönlendiren kişinin tavrı hizmeti alıp – almama kararında etkendir.

4- Müşteri hizmetten haberdar olmak zorunda değildir. Hizmeti anlamak ve idrak etmek zorunda da değildir. Ancak hizmeti sağlayan hizmetinin en ince ayrıntısına kadar bilmek ve açıklamakla yükumlüdür.

5- Hizmet, kişiler arası bir ilişkiden çok nesiller arası bir ilişkidir. Hizmet biraz aile yadigarı tattır. İyi anı gibi, iyi hizmet de ancak çok sonraları hatırlanır.

6- Hizmeti veren, veriş şeklini bilmiyorsa hiç hizmet vermemesi, zoraki vermesinden yeğdir.

7- Para nasılsa geliyor diyerek hizmette yenilik, değişiklik yapmamak sona doğru ilk adımdır.

8- Hizmette müşteri rakibe kaptırılabilir, çalınabilir. Yeniden aynı müşteriyi kapmak için rakibe müşteri olarak gitmek, farkı öğrenmek, müşteriyi yeniden kazanmadaki ilk adımdır.

9- Herşeyden önemlisi, müşteriye karşı iyi niyetli olmak gereklidir. Öngörülü ve temkinli olmak yararlıdır ama aynı anda hem sabırlı, hem özenli, hem de seviyeli ve hoşgörülü olmak çok ama çok zordur. İyi hizmetin temelinde yatan budur.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

bu arada ciddi ciddi chewbacca defense gibi bi taktik geliştirdim abi,

saçma bir durum var ise, o saçma durumun açıklıklarından faydalanarak benzer ama çok daha saçma bir durum yaratıp onu öne sürüyorsun.

olmayan dekolte vs olmayan hayvanı karşılaştırmak gibi mesela.
ya da bak şuradaki "portakallar armut olamadıkları için çok üzgün" gibi http://forum.paticik.com/read.php?13,6252540,6252565#msg-6252565
"abi ben bakkalım ama diş çekerim bence" gibi http://forum.paticik.com/read.php?13,6252540,6254396#msg-6254396
"çim biçme makinesinin çok tuzlu bir kedi lapası olduğunu unutmuşum" gibi http://forum.paticik.com/read.php?13,6244522,6254524#msg-6254524

daha da var gerçi.. saçma haberlere karşı güzel bir savunma bence bu. "işte o kadar çok saçmalıyorsunuz ki, ahanda bu kadar olur! gördün mü? al sana iki de limon" demek gibi bir durum.

eğlenceli.

adam 2dk da kendi reklamını yaptı
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

abi adam sormazlarmı sen sultanahmet'e gidip kadınların orasına burasınamı bakıyorsun diye

adam camiye gitmiş karıya kıza bakıyor...

Müslümanlıkta cinsel konularda o kadar rörörö ama görüyoruz ki %99u müslüman olan bir halkta bile sürekli çocuk tacizcisi tecavüzcüsü çıkabiliyor. gerçek islam bu mudur bilmem ama islamın toplumu adam ettiği falan yok. vaz geçsinler bence artık islamı yaymaya çalışmaktan heheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...