Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysis 3@2013

behran

Öne çıkan mesajlar

cunku grafikler ve efektler harika ve scripted eventleri cok iyi hazirlamislar

ben mesela dmc'i cok begendim her ne kadar gameplay disinda her seyi rezilin otesinde boktan olmasina ragmen

ama chain combolar falan baya zevki ve bi suru silah koymuslar, guzel olmus

bazen bi tek sey bile eglenmek icin yeterli, ondan

crysis 2'yi 5 kere falan bitirmisimdir sirf grafikler ve efektler yuzunden

gameplay 0 ama
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben şunun gibi oyunları da oynadığım için anlayamıyorum herhalde o olayı http://cloud-2.steampowered.com/ugc/596993640073423344/5522CAAE9FF2AF18EB58B112A4EE6224A96A5F7A/

ama dediğin oyunları da oynadım tabii hepsini, sadece sallamıyorum ben nedense grafik. hele online oyunsa sadece ayarlardaki her şeyi en düşüğe getirmem yetmiyo bi de configden her şeyi çamur yapıyorum mis gibi oluyo sdf
Sosyal ağlarda paylaş

quake 2 ciktigindan beri grafik hastaligi bulasti bana

anca strateji oyununda falan gereksiz iyi grafikler

bi de vanilla cs

cs ve unreal tournament 2003 disinda hic bi oyunda isteyerek grafikleri dusurmedim

onlari da multide competitive oynadigim icin

800x600 crt monitor asd
Sosyal ağlarda paylaş

veletken 6.2 ve hldm'yi pcnin dandikliği yüzünden 320x240 oynuyodum, çözünürlüğü bi kademe arttırınca 2fps falan oluyodu ahah, her halde birkaç yıl öyle oynaya oynaya bilinç altıma işledi o pikseller. sonra 6.5 update'iyle 320'yi kaldırmışlardı ayarlardan :( bende uo'ya atladım, belki onu yapmasa valve bu forumda değildim ha
Sosyal ağlarda paylaş

ben multide bile 4x - 8x aa'ya kadar açıyorum ya. görüntü güzel olunca oyun daha içine çekiyor beni. tabi max payne 3 vs gibi grafikleri güzel oyunların çoğunun da multisini sevmeyip kapatıyorum yine cs:go ya devam ediyorum. bi bf3 güzel sanırım grafiği iyi olanlar içinde. =) far cry 3 ve max payne 3'ün de singlesi diğerlerine göre bariz üstün.
Sosyal ağlarda paylaş

abi makine solid 60 fps vermiyosa fps oyununda multi oynanmaz bence

benim makine kaldirmasa hayatta bf3 multisini oynamam ultrada

eskiden makineler tam kaldirmiyodu, cok az bile olsa lag oluyodu quake 3de falan o yuzden dusuruyoduk grafikleri

single 10 fps bile oynarsin zaten onemli degil o
Sosyal ağlarda paylaş

beta6'lardaydı işte oilrig, dürbünlü colt falan

benim onlineda çamur yapma nedenimde pcnin kaldırmamasından çok daha rahat görüş, mesela q3 cpmada artık 5 yıllık pc bile sabit 300 fps veriyo ama her yer bembeyaz çamur gibi oldu mu daha iyi oynuyorum ben, alışmışımdır belki bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Crysis serisinin hikaye ve kurgusu çoğu FPS'ye kıyasla iyi aslında. 2. oyunun başlığına da yazdım, War of the Worlds ile Predator tadı veriyor bazı yerlerde.

"Senaryo güzel kurgulanmış ama oyuna iyi yedirilememiş, sunum vasat" derseniz ona katılırım işte. Oyun içi diyalogları çok dikkatli takip etmeniz gerekiyor, artı olarak görevleri tamamladıkça açılan "Prophet's Visions"ta da eksik parçalar verilmiş ara ara. Bir de roman yazdırmışlar bir bilimkurgu yazarına, onu da okuyup crysis wiki'den cilaladınız mı tamamdır hikaye. :)

Özellikle Jacob Hargreave kimdir, nedir; epey ışık tutuyor olan bitene. Şurada fazlaca bilgi var. http://crysis.wikia.com/wiki/Jacob_Hargreave

"Alien" teması belki daha önce çok işlendi ama nanoteknoloji 21. yüzyılın en çok ilgi çeken alanlarından, ben kurgunun dayandırıldığı temelden memnunum.

Sadede gelirsem, Cevat Yerli'nin senaryodan çok daha önemli problemleri var.

1) Yapay zeka 1. oyun ve Warhead'de vasattı, 2'de ise felaket. Kaş yapalım derken göz çıkarmışlar. En zor seviyede birkaç dar alan dışında hiç zorlanmadım.

2) Spawn olan düşmanlar sorunsalı... Artık azalarak bitsin be kardeşim. Zor seviyelerde oynarken hiç hoş olmuyor 20 tane düşman temizleyip laylaylom collectible ararken önüne cloak mode'dan çıkar gibi asker düşmesi gökyüzünden. Tabi ki gafil avlanıyorsunuz, armor mode'a geçebilirsen devam, olmadı son checkpoint'e geri. Checkpointler arası süre de fazla uzun geldi bana, daha insaflı davranılabilirdi. :)

3) Crysis 2'de oyuna hiçbir anlam kat(a)mayan Nanosuit geliştirme kısmı. Öldürdüğünüz Ceph'lerin üzerinden catalyst puanları çıkıyordu, bunları biriktirip bazı özellikleri aktive edebiliyordunuz...

iyi hoş da...

En pahalı olan özellik (16000 puan) ile aldığınız "görünmez düşmanları görünür kılma" oyunun son aşamasının son 1 dakikası dışında hiç kullanılamıyordu. Çünkü koca oyunda 4 tane Ceph koymuşlar cloak moda girebilen. Onları da dediğim gibi 1 dakika içinde harcayabiliyorsunuz Mike silahıyla.

Madem böyle özellikler monte ettiniz, bir işlevi olsun. Saçma sapan bir çok özellik daha vardı, havadaykn daha sert tekme atma vs... Çok havada kalmış. Belki de bunlarla ilgili daha güzel planlar vardı da, yetişmedi. Dağıtımcı Electronic Arts olunca "Acaba?" diyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Silphatos said:

valla ben şunun gibi oyunları da oynadığım için anlayamıyorum herhalde o olayı http://cloud-2.steampowered.com/ugc/596993640073423344/5522CAAE9FF2AF18EB58B112A4EE6224A96A5F7A/

ama dediğin oyunları da oynadım tabii hepsini, sadece sallamıyorum ben nedense grafik. hele online oyunsa sadece ayarlardaki her şeyi en düşüğe getirmem yetmiyo bi de configden her şeyi çamur yapıyorum mis gibi oluyo sdf

Bu oyun ne? Oynamak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...