Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

oktayca said:

Selamlar,

Benim yavruşkaya bir yorum edin,blizard black hole dan daha efektif geliyor bana zaten arcane power sorunu yok.

eu-battle.net

Passivdeki cold blooded yerine, elemental exposure al derim çünkü silahın arcane vuruyor, cold büyülerin var frozen orb ve blizzard, lightning vuran electrocute var ve familiarın fire vururyor. Hepsinden %5*4 eder %20 dmg artışı, cold blooded ise %10 veriyor, hemen değiş derim.

Black hole blizzard tartışmasında, zorluk seviyesi arttıkça black hole bence daha iyi iş yapıyor. Mesela Meteor bence daha keyifli ama heat wave daha kontrollü ve çok dmg verdiği için wave gidiyorum.

Ve çok güzelmiş allah sahibine bağışlasın :P.
Sosyal ağlarda paylaş

oktayca said:

Selamlar,

Benim yavruşkaya bir yorum edin,blizard black hole dan daha efektif geliyor bana zaten arcane power sorunu yok.

eu-battle.net

Su an ki gearin ile spender base oynamak yerine dynamo kullanip arada big spender kullanmak mantikli. Ama kendine bir rota belirleyip oraya dogru gitmeni oneririm. Ve frozen orb ile oynamak istiyorsan, eninde sonunda o orba endeksli dmg vermen gerekecek nukeleyebilmek icin. Hatta uygun kosullari saglayip, orb spam yaparak dmg vermece gibi birsey olacak diye dusunuyorum.

Bunu nasil yaparsin? Basit bir ornek olarak black hole ile baslanabilir. Black hole'u spellsteal ile alirsan dokundugu mob basina %3dmg, ustune strongarm kullandigin icin %20 de knockback effectten kazanc saglar ve dmg'ini inanilmaz arttirabilirsin.

Bunun yaninda arcane dynamo yerine elemental exposure alirsan law'un dedigi gibi element basina %5 total %20 daha dmg alirsin ve 5 stack dynamo yapip spender atma mecburiyetinde ortadan kalmis olur, istedigin gibi kullanirsin spenderini. Hem cold blood'da kalir buildinde.

Bu degisiklikleri yapip, orb ile cektikten sonra moblar yere inince arcane orb spamlayarak buildini nuke buildi moduna sokabilirsin. Bu sana elite'lerde buyuk rahatlik, zaman ve dps kazandirir. Normal moblari keserken efektifligim azalcak diye dusunuyorsan, normal moblari keserken ugrastigin bir difficulty zaten senin icin uygun degil demektir. Difficulty secimini her daim elite kesme suresine gore yaparim ben, beyazlar zaten konu bile olmamali. Oyle 30 saniyeler 40 saniyeler elite kesmek icin ugrasilan zorlukta da asla oynamam, efektiflikten uzaklasir cunku. Elite pack dedigin abuk subuk affixleri yoksa 10sn ve altinda surer benim oyunumda, uzarsa o zorluk uygunsuz demektir. Tabi bunlar benim sahsi fikirlerim, boyle bir zorunluluk ya da kanun yok.

Yanliz tekrar soyluyorum gearin bu tarz bir buildi calistirmaya tam uygun degil, sana yukluce cost reduction, bigger AP pool *(%25 paragondan alabilirsin mesela), elemental dmg increase ve crit gerekiyor. Araliksiz 8-10 tane orb spamlayabildigin gun nuke'un dibine de inmis olursun 2 attack speed ile keza 5 sn'de hazir strongarm effect ve black hole effect stack vaziyetteyken 10 tane orb atmis olursun ki guzel dmg rakamlari elde edersin diye dusunuyorum.

Partide boyle takilacaksan reaper's wrap yapip strongarm bracerli bir monk ve barbar alirsan yanina, yine guzel sinerji yaparsiniz. Barbar kosturan kemeride takarsa hem takim hizli kosar hemde sprintle sizi kosturur, run iyice hizlanir. Ustelik mananda bitmez, surekli globe toplayarak gezersin.

Ama tabi bunlari tamamen sen frozen orb istiyorum dedigin icin anlattim yoksa nuke icin bence dogru yol fire'dan gecer.
Sosyal ağlarda paylaş

cindercoat tan falan gelen reductionla spamlayabileceğin birşey lazım oluyor.

opsiyonların şunlar

1 arcane orb - scorch kötü. %221 düşük bir direct damage diğer seçeneklerin arasında. 734 % over 5 seconds dotuda stacklenmiyor üst üste. en kötü arcane orb rune u falan olabilir.

2 energy twister - gale force .%1000 over 6 seconds saniyede üzerinde durduğu şeye %166 vuran, kafasına göre gezen bişey. meele range den falan atman lazım efektif kullanmak için.

3 meteor - meteor shower 7 x %228. random olarak belli bir alanın için atsada, spamlandığında alayını eritiyor. komple ranged oynamak istiyorsan, tek seçilebilir şey bu.

4. wave of force - heat wave %427 damage ile seçebileceğin en efektif fire arcane power spender. animation cancelling yapılabiliyor. tek dez avantajı close yada middle rangeden savaşman gerekiyor.

şu disentegrate in bi rune unu fire yapmsalarmış keşke diyorum.
t1-2-3 wave of force t4-5 meteor bayıyor adamı bi süre sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

güzel fire build var mı ya.

baya fire item'ı çıkmıştı taktım hepsini, dpsde EU da 200lere falan geldi ki amulet ve silahımda yok daha fire. wave of force dışında neler kullanılır

Wand of woh'un varsa explosive blast, mirrorball'un varsa magic missile conflag olabilir fire build olarak. Ama THE WAND dusene kadar WoF + rift bosslar gibi single targetlarda mirrorball ve MM conflag = win.

Bu da build.
Fire build
Sosyal ağlarda paylaş

Undisclosed said:

cindercoat tan falan gelen reductionla spamlayabileceğin birşey lazım oluyor.

opsiyonların şunlar

1 arcane orb - scorch kötü. %221 düşük bir direct damage diğer seçeneklerin arasında. 734 % over 5 seconds dotuda stacklenmiyor üst üste. en kötü arcane orb rune u falan olabilir.

2 energy twister - gale force .%1000 over 6 seconds saniyede üzerinde durduğu şeye %166 vuran, kafasına göre gezen bişey. meele range den falan atman lazım efektif kullanmak için.

3 meteor - meteor shower 7 x %228. random olarak belli bir alanın için atsada, spamlandığında alayını eritiyor. komple ranged oynamak istiyorsan, tek seçilebilir şey bu.

4. wave of force - heat wave %427 damage ile seçebileceğin en efektif fire arcane power spender. animation cancelling yapılabiliyor. tek dez avantajı close yada middle rangeden savaşman gerekiyor.

şu disentegrate in bi rune unu fire yapmsalarmış keşke diyorum.
t1-2-3 wave of force t4-5 meteor bayıyor adamı bi süre sonra.

Puller varsa partide 3. secenege alt secenek rune'suz meteor spamde is yapar, ufak yere cekip area dmg'in boostundan faydalanarak inanilmaz dps'ler cikartilabilir.

Benim endgame planim WoF uzeri explosive blast. Blasti bas, araya gir WoF spamla. Ayakta durabilecek mob varsa elini sikarim bu kadar dmg'a ragmen.

Bir tane de pure explosive blast buildi var kafamda ama calisip calismayacagini gormek icin THE WAND'in dusmesi lazim once.
Sosyal ağlarda paylaş

Hepinize Teşekkürler.
Elemental exposure alayım dediğiniz gibi bunun hesabını çok bilmiyordum zaten iyi oldu öğrendiğim, electrocuteyide değiştireyim, dynamoyuda aynen dediğiniz gibi AP yetmediğinden mecburen kullandığım signature spellin bigger speel in vuruşunu artırması için kullanıyorum ki sürekli 4-5 stacklanıyor buda ortalama %50 fazla fo dmg demek.

Güzel fire itemlar düşürebilirsem buildi dediğiniz gibi değiştireceğim ama bu itemlarla fire efektif gelmiyor frost un yavaşlatma olayı benim için can alıcı nokta şu anda.
Law said:

nihlathak said:

Remus said:

Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:

µh said:

baya fire item'ı çıkmıştı taktım hepsini, dpsde EU da 200lere falan geldi ki amulet ve silahımda yok daha fire. wave of force dışında neler kullanılır

Wand of woh'un varsa explosive blast, mirrorball'un varsa magic missile conflag olabilir fire build olarak. Ama THE WAND dusene kadar WoF + rift bosslar gibi single targetlarda mirrorball ve MM conflag = win.

Bu da build.
Fire build

Şu buildinde mirrorball daha iyi bir tercih değil mi (yani varsa tabi mirrorball) ? Üstündeki orbdan gelen fire dmg den vazgeçip, mirrorbaldan gelen +2 MM daha iyi değil mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

nihlathak said:

µh said:

Bu da build.
Fire build

Şu buildinde mirrorball daha iyi bir tercih değil mi (yani varsa tabi mirrorball) ? Üstündeki orbdan gelen fire dmg den vazgeçip, mirrorbaldan gelen +2 MM daha iyi değil mi ?

Guzel takim ve sinerjisi ile AP bitmedigi icin WoF spam cok daha fazla dmg veriyor. Sorunsuzca spamleyebildigim icin riftte firebird offhand ile WoF spamlayip, rift sonunda boss'a gelince de inventoryde duran Mirrorball'u 1 tusla swaplayip single target conflag stackliyorum. Maximize edilme modeli boyle bende. Ha ama parti cacik olur, AP dayanmaz adamlar vuramadigi icin, o zaman takarsin Mirrorballu, bosaltirsin AP'yi baslarsin MM spama. Ancak oyle partide de ben oynamam zaten.

Nerflerken mirrorball'un procu olan 2 missile'in conflag olayini kaldirmamislar hala calisiyor ve cok gereksizce fazla vuruyor. Rift bosslarinda 90M+ tickledigini gordum ustelik speed run rift bossunda. Uzun suren bir tormentte 300-500M tickler conflag. Ayiptir, nerflenmesi uygundur. 3 tane mm ile zaten vuruyosun 30M dmg impact, bir de 55*3 wep dmg debuffliyorsun saniyede 2 kereden fazla, ne AP derdin var, ne olme riskin var uzaktan mis gibi takiliyorsun ustelik. Belki AOE'de ve nuke'te bir WoF degil ama single targetta WoF'u katlar mirrorball + mm conflag ki bu hicte normal bir sey degil, bariz overpowered su an. O conflag stack'ine 10 max limit gelirse birgun inanin hic mi hic sasirmam hak ediyor cunku...

6 parca firebird bonusunun su an ki bonus oldugu oyunda MM boyle vurmamali...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar çok önemli noktaları atlıyorsunuz. Devastator falan bunlar gereksiz elemental damage bonuslar. Daha önce de anlatmaya çalıştım şiddetle karşı çıkanlar oldu, yine biraz dil dökeyim belki bir faydam olur. Her ne kadar burda matematik döktürenlere pek haz etmesem de biraz basitçe anlatayım.

%140 fire damage yapıp %240 vurmak için zorluyorsunuz fakat gereksiz çırpınmayın. Stone of jordan üzerindeki fire damage için degil, elite damage olduğu için gözbebeği olan bir item.

Mesela şuan charımda bonus olarak
58 elite damage 85 fire damage 41 skill damage(wave of force veya missile) var.

Magefist andariel etc kullanmıyorum düzgün bis roll düşmediği için.

Main damage'im 100 diyelim
100 x %58 x %85 x %41 = %412 oluyor arkadaşlar bu hesabı nasıl yaparsanız yapın aynı çıkar.

Sadece %85 fire damage ile elitelere %412 vurulabiliyor. Elite damage ve skill damageları boşlamayın. Az sonra bir de oyun içi kaydedip koyarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Arkadaşlar çok önemli noktaları atlıyorsunuz. Devastator falan bunlar gereksiz elemental damage bonuslar. Daha önce de anlatmaya çalıştım şiddetle karşı çıkanlar oldu, yine biraz dil dökeyim belki bir faydam olur. Her ne kadar burda matematik döktürenlere pek haz etmesem de biraz basitçe anlatayım.

%140 fire damage yapıp %240 vurmak için zorluyorsunuz fakat gereksiz çırpınmayın. Stone of jordan üzerindeki fire damage için degil, elite damage olduğu için gözbebeği olan bir item.

Mesela şuan charımda bonus olarak
58 elite damage 85 fire damage 41 skill damage(wave of force veya missile) var.

Magefist andariel etc kullanmıyorum düzgün bis roll düşmediği için.

Main damage'im 100 diyelim
100 x %58 x %85 x %41 = %412 oluyor arkadaşlar bu hesabı nasıl yaparsanız yapın aynı çıkar.

Sadece %85 fire damage ile elitelere %412 vurulabiliyor. Elite damage ve skill damageları boşlamayın. Az sonra bir de oyun içi kaydedip koyarım.

Elit dmg veya elemental dmgi boşlayan yoktur. Elemental dmg ile aynı mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

wizard

şuna da bir el atın gençler.

abi silahtaki dmg'i vitality'ye rolle
botu arcane torrent yapıp cascade rune ile kullan (çünkü head güzel, arcane dmg vermiş, off hand'den de arcane dmg alıyosun zaten, cold skill kullanma onçün)
eldivene attack speed yerine crit dmg ver
glass cannon yerine arcane dynamo al (5stackleyip arcane torrent channel etmeye başlarsan channeling bitene kadar %60 dmg bonus alıyosun)
magic weapon deflection rune geç
familiar aynı şekilde cannoneer olsun
bide elemental exposure yerine audacity alabilirsin

çılgınlar gibi farketçek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

güzel anlatmışsın da ben yine de anlamadım devastatordeki bonus niye gereksiz. elimde sunkeeper varsa devastator gereksiz olabilir de düz silah varsa niye ondan çıkarmaya kasmayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...