Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Zaman içinde mi ögrenirim? Sheet dps mi savunuyorum? Regalya yazdıklarımın hiç birini okumamışsın bile hangi sheet dps, neyin kafasındasın sen. Nerde sheet dps savunduğumu gördün, armory'm ortada çektim video koydum o ortada. Körü körüne elemental damage savunumunu kabul etmiyorum dedim, nihtalak'ın doğru söyledigi kadar yanlış savundugu salladığı şeyleri de söyledim, kendi de zaten yarım agızla kabul edip lafı çevirdi yanlışını söyleyince.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/ragefreak-2223/hero/35989707
sadece elemental ve elite damage'i gör diye attım bunu.

Regalya said:

100% crit dmg 5-10 crit 5-10 haste kurban edip yerine aldığın % to element % to x skill dmg ile [b]çok daha fazla efektif dps çıkarıcağının farkında değilsin

%100 crit damage veya 5-10 crit feda edemezsin hiç bir şekilde, bunu açıkladım güzelce sadece neckteki %5 haste i feda edebilirsin elemental damage adına. Bu da o itemi trifactorunu bozar. Elemental dps sadece belirli elemente etki eder adı üzerinde başka spece reroll yaptıgında da artık çevirir trifacta dedigin itemle g.tünü silersin günün birinde bankada dursun dersin sadece.

Her statın birbirini nasıl buffladıgını söyledim %100 elemental üstüne %110 yapmaktansa %10 as almak veya 50 60 crit damage almak o gearı çok daha fazla bufflayacaktır. Bunların matematigi oturulur yapılır spec ve set yaparken. Esas boşa şu iyi bu iyi diyen adamın bokundan haberi yoktur.

Afedersin de b.kun ne ki gelip beni b.kumdan haberim olmamakla suçluyorsun?

ps: küsüratlı işlemler kullanan, john nashlik, hatta hatta devlet bahçelilik yapanları direk okumadan geçiyorum, gidin bir kelime bir işlem izleyin diablo oynayacagınıza, harcanmayın buralarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğimizi okumadığın için bu duruma düştün
Dedimki çok fazla çakışmıyor nedeni şu Shoulder den critmi alıcaksın crit dmg mi as mi? ya boot ? ya chest ? crit crit dmgsiz kolye zaten kimse takmaz gerekirse intten feragat edip rare neck takılır gene crit crit dmg ve % element alınır as zorunluluk değil o kadar, bracer zaten element dmglı rollamıyorsa takma gitsin yüzük konusuna gelince nih sana sojdan bahsetti öyle yüzükmü var lan oyunda dedin helm konusunda 1-4 hatta 1-5 bile rollasa gene skill bonusunu alırsın en fazla vit yada soketten feragat edersin en kötü ihtimal offhand aynı şekilde yukarıda verdiğim rasgele numaralara denk % alıcaksın tutupda 5 primarly lik crit as crit dmg kaybedip sadece %10 almayacaksın o yüzden dedim yukarıda sanki herşey 0mış gibi moda giriyorsun diye 4-5 stattan feragat etmek zorunda kaldıysan ona denk stat alacaksın dolayısı ile yapacağın efektif dps de ona göre artacak.

Okursan dediklerimin doğru olduğunu anlayacaksın buna rağmen götümle gülerim senin bokun neki felan moduna devam edersen tartışmayı bitirim fuzuli argümana girecek modda değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

bakın listemde cidden top wizard var bikaç tane, 2 tanesi fire spec zorluyor şuan, tek dedikleri şey as > rest. Alabildigin kadar fire damage ve full trifacta. İgnite stack için ölümüne as kasıyorlar ve kalkıp burada siz de ölümüne tersini savunuyorsunuz. Ben chestten wristten almayın demiyorum, fakat adam trifactadan ödün verip elemental ile yapmaktan bahsediyor. Hangisini bozacaksın dedigimde as diyor. Ben daha ne diyeyim, tartışma amacında degilim, konuya ne kadar hakim olup olmadıgımı da anlamışsındır.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin dediğine tamamiyle yanlış demedim zaten ama sen benim dediğimi anlamadın direk savunma moduna geçtin benim dediğim sistemde sadece gidecek kolye den "as" kaybı birazda toughness kaybı olurki zaten o kadar önemli olan birşey değil herkez alıyor önüne 40-50mil toughness monkları arkadan eritiyor o dediklerin de muhtemelen "as" sig+mirrci build güzel ve efektif akıyor pre ros ve ros geldikden sorna ilk hafta bende öyle oynadım "mirrorball" düştü diye.
Ama onların dediği de doğru ne söylersen söyle kaybına göre kazandığın efektif dps kazancı daha yüksek
Bokluk konusuna gelince 15 gün önce gördün crusaderimi general chatta konuşurken weiev profile yapınca 850-900k~ dps 40% küsür holy gösteriyordu değişmedi gearım tek bir item bulamadım son 2 haftada bi tane 3f puzzle ring hariç.
dps de top 50 den nerdeyse 700üncülüğe felan geriledi char tek bir item düşmüyor blood shard caplayip sadece kalkan alıyorum bi tane ironskinde block veren çöp statlı çıktı horadriclerde hep boş kurudum yani.
azma chest,battlefield chest veya cota türü farm sevmediğim içinde öyle bodoz t4-5rift t1 bounty asılıyorum boş boş.
Sosyal ağlarda paylaş

Elemental exposure silahtaki elemental damage'i sayiyor degil mi ? Çünkü şöyle bir ibare var. "Elemental damage from your weapon contributes to elemental exppsure."

Şimdi benim silah arcane damage vuruyor. Familiar fire damage vuruyor. Ben frozen orb attığımda o da cold vurduğu için kafadan %15 fazla vuruyorum değil mi ? (her stack %5)

Bu pasife geçtim şu an ve damage'imin aşırı arttığını hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

wizard actim ek paketle birlikte. torment 1 takılabiliyorum simdilik ama cok seri degilim.

435k buffed dps 5 mil toughness var. %35 crit ve %200 kusur crit damage var.

sizce kac k dps ve toughness a cıkmam lazım rahatlamam icin?

bir de bu omuzluklar dusmez mi hiç ya. hala 61 level legendary omuzluk var. daha iyi sarı bile dusmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane nasıl daha rahat ? disintegrate entropy kullanıyorlar sanırım, t5 t6 da öyle entropy atıcam diye melee ye yaklaştığın anda adamın hayatını karartırlar eğer 25m toughness yoksa. Rüya görmeyelim, en iyi party speci şuan mirrorball ile fire veya cold missile spec. Bir de şuan buglı olan act2 bounty reward eldiven ile cdr archon gidenler var, eldiven fixlendiği dakika işe yaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

En son bu hale getirdim charı. üstümdeki büyüler aktif 947k dps+5,3m thoygne ve 403 k health var. %x cold dmg, arcane orb dmg, area dmg gibi sheet e eklenmeyen dps haric durumum bu oldu.

Archon kullanmıyorum artık. T2 de çok rahatım bazen elitlerde bir geri bir ileri şeklinde 1 dakika altında kesiyorum. T3 de nasıl olur denemedim hiç elbette o zaman işler değişir.

Paragonda utility kısmında gelen puanları attack speede basdım daha iyi dps ekliyor. attackspeedd > critchance> crit dmg şeklinde oluyorumuş olay onuda oradan gözlemleyebiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

abi düz hesaplamamak lazım bence as>crit gibi olayları. sonuçta mana yetecek mi sürekli arcane orb atmana. belli bir seviyeyi geçtikten sonra as gitmek pek mantıklı değil bence. teorikte daha fazla dps olabilir ama pratikte o kadar arcane orb atamayacaksın manan yuzunden. ha dersen ki apoc var baya, mana sorunum yok. o zaman bilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi oda var ama bu arada signature spelli da daha hızlı kast etmiyor mu attack speed ? frozen orb atmak için diyelim havuz boşaldı, signature spelli daha hızlıcast ediliyor, per hite arcane veren rune var.

Havuz daha hızlı dolacak birim zamanda daha fazla frozen orb cast edilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:

tosuncuk said:

Süper zevksiz, hiç atraksyon yok tek tuş pit pit pit. Birde bunu explosive blast ile yapanlar var. Hangisi daha iyidir bilmiyorum ama.

Explosive blastin 6sn cooldown'u var, spamlemek zor olabilir :)

Dostum sen şu wow-turk de ki warlock modu değilmisin ?
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

nihlathak said:

tosuncuk said:

Süper zevksiz, hiç atraksyon yok tek tuş pit pit pit. Birde bunu explosive blast ile yapanlar var. Hangisi daha iyidir bilmiyorum ama.

Explosive blastin 6sn cooldown'u var, spamlemek zor olabilir :)

Dostum sen şu wow-turk de ki warlock modu değilmisin ?

Hayir, isim benzerligi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...