Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monk, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

augshild set hiçbişey boostlamaz. sunwoku düşürmen lazım önce en önemlisi o. hands omuzluk ve amulet. 4. parçayı set yüzüğü ile hallet. daha sonra istersen captain crimson git legs ve boots veya inna 3 parça gidebilirsin. generator dediği gibi dmg'ını düşürür, sola palma sağa kick veya light alman lazım. ya da kendin build oluştur ama generatorle dmg'ın çok düşer gereksiz yere.
Sosyal ağlarda paylaş

nihayet sunwokuyu 3ledim, crudest bot da çıkardım kadaladan baya sağlam oldu. bir tek 2 handed kaldı sağlam bi tane, şu wol spirit costu düşüren staff çıksa keşke :(

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ustoo-2754/hero/9442084

cd reduction %35 oldu güzel oldu. crit damage accık düşük kaldı
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Screwy-2467/hero/54582876

suan kullandıgım gear ve build.

quinsane in twitchte oynarken bu sezonki buildlerinden birini kendime gore caktım

cold bracer ve azturasq bulursam duzgun takabilecegim ozaman. ltk hand of ytar ve impending doom kullanırım.

bunla t6 yı ortalama 3 dakikada acıp kapıyorum. grift te 40 civarları yapıyorum. daha ustunu yaparım belki denemedim. ve uzerimde %5 6 falan cdr eksik. perfect rollu olmayan itemlar var ustumde.

t6 yaparken tabi serenity yerine mantra of conviction - annihilation alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yuzde 50 cooldown bonusu var. Epi spamliyor muhtemelen ardarda. cool down aralarinda da mystic air ile idare ediyor.

yalniz hayal kirikligina ugradim. wave of light-ancient ve exploding palm spamleyince 2 tane 1h kullanmanin bir zevki yok. olay gene ekrani pillar dizmek bir sure sonra.

bu arada momentum quincy nin starter monk-wave of light buildinde var genelde. bu torch buildi ile starter buildin bir karisimi gibi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu buildin tum olayı zaten CDR.

Gogok fullenince %75.5 gibi bi cdr oluyo(ki uzerimde %5 falan cdr eksik ayrıca ringler ve neckten 0 cdr var). %100 epiphany up time demek bu da. Aynı sekilde air allyı da daha cok basmıs oluyorum en basit dusunce ile.

Bu arada en keyifli olan kısmı blink blink blink blink haritanın yarısını ucarak gecmek. harita dolu mu bos mu oglen yemeginde tabldottan ıspanaklı makarna mı yedim onemi yok. bam bam bam diye ilerliyorum. benim lightning itemlarım daha iyi oldugu icin ancient pillar ve lightning palm kullanıyorum. Cold itemları bulursanız bunun daha guzeli LTK hand of ytar(daha iyi gogok up time cunku range) ve Cold EP ile oluyor. Onun icin Azutarasq lazım bi de. Oyle olunca 2-2.5b(evet b) ep critleri cıkıyo packler direk havaya ucuyo).

Bugun buildi cok degistirdim de soyle bi yazayım
T6 icin Lightning
http://www.d3head.com/calculator/skill#zmcTFe8zjMR8czTPk8VzTZw8mzOqn8mzFEM86cW86cS86Vm8zvZD

T6 icin cold
http://www.d3head.com/calculator/skill#zmctzw8MjMR8czTPk8VzTZw8mzOqn8mzFEM86cW86cS86Vm8zvZD

Grift icin
http://www.d3head.com/calculator/skill#zmcTFe8zjMR8zzTPk8VzTZw8cTKE8mzFEM86dJ86cS86Vm8zZwR

grift icin cold buildini ve unityi daha cok tavsiye ederim. ama kontrol etmesi daha ugraslı.
Sosyal ağlarda paylaş

quincy nin spirit generator kullanmayan butun buildleri cool down uzerine kurulu zaten. o yuzden bunda bir gariplik yok. wave of light-epi ikilisi yuzunden o. senin buildine ozel bir olay degil.

ancak senin buildde bir hayli hayal kirikligina ugradim. iki tane 1h kullaniyorum diyince daha kinetik, boyle tekmeli, vuruslu daha klasik monk tadinda kendimde roll edebilecegim bir buildin hayalini kurmustum. biktim exploding palm-wave of light - epi uclusunden. senin builde bakarim, t6 yapiyorsa madem ona gecerim hayalim vardi. sen de wave - palm - epi cikinca hayallerim suya dustu.

gearin benimkinden kat kat iyi. paragonun zaten benim iki katim, asagi yukari harcanan zamani ve emegi gosteriyor.

madem illa wave of light - epi - palm uclusu yapacaksin, o zaman bari torch, schaefer ya da benzeri bir weaponla 2h e gec. 2 tane 1h de israr ederek bosu bosuna potansiyelini geriye atiyorsun. ayni dps e varman spreadsheet hesabi olarak baktigimizda mumkun degil.

zaten wave of light - epi spamledigin icin gercekten o 1h leri gercekten kullandigin da yok.

momentumdan da artik bu saatten sonra kurtulmani oneririm. t6 ya kadar harika levellaniyor onunla, ozellikle t1-t4 arasinda overpowered resmen. ama artik gear oturduktan sonra daha faydali pasifler var.

gogok benim icin up tutmasi cok zor. taeguk onermis quincy, hele o direk olum demek. yarin carpal tunel den hastahaneye yatirir. spirit generator kullansak gogok gene up olur, ama generatorsiz buildde cehennem azabi oluyorlar. o tarz spam gem lerden mumkun mertebe uzak duruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ancient torch/schaffer/furnace dusmedigi surece bundan daha hızlı bir build yapamadım. cok degisik buildleri denedim. guzelligi 4 item craft olarak geliyor matları farmlarsan 4 ancient ile baslıyorsun yola direk. Kotulugu wiggle room u yok. tum itemlar sabit bracer dısında. cdr nin guzelligi epi degil dashing strike aslında. mobilityden kastım o. Merak eden varsa beraber bir kac t6 atabiliriz.

monk un agzına vur buildi kalmadı suanki gear modelinde. yeni setlerde var generator dpsi artısı falan 2.2 de ozaman istedigin gibi biseyler cıkar belki.

1h lerin olayı 2x %10 cdr veriyor olmaları(bende %9+%10 tabi de). %100 epi up time ve tabiki yine dashing strike cd i kısaltmak icin. ayrıca 2k dex geliyo %260 chd geliyo. won kim %25 lightning verebiliyor, azturasq %100 ep damage bonus verebiliyor vs vs. duz torchtan ve furnacetan cok vuruyorum. ayrıca da %80 up serenity daha iyi bir defensive his veriyor.

ayrıca diger bir guzel yanıda direk zDPS e donebilmek neredeyse hic bisey degistirmeden(gem vs saymıyorum gear olarak) support rol icin ya da xp kasmak icin. Grup grift yapıyorsan bu da bi rahatlık yaratıyo grupta.

momentum t6 da en azından boss dısında %100 up. hic durmadıgım icin. ondan daha iyi dps ekleyen bir pasif goremedim. grupta unity olabilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

crudest boots giyiyorum. onun spawn ettigi ikinci mystic unity e (ring olan degil, passive skill olan) sayiliyor. en azindan nerflemedilerse sayiliyordu. templari da sayarsan 3 unity bonus aliyorsun tek basina. momentum 20 veriyor ama boss ta surekli disariya dash iceri geri dash yapmak lazim. unity nin kalici 15 ini tercih ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...