Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yılmaz Özdil'in yazısı

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

SOLDAKİ, Zehra.

Sağdaki, Güneş.

*

14 vatan evladıyla birlikte şehit düşen onbaşı Kasım'ın bebeleri.

*

Emzikli Zehra'nın çoraplarına bakın...

Ve, Güneş'in ayaklarına.

*
Kişi başına düşen milli gelirimiz, 5 bin 400 dolar olduğuna göre...

Zehra'nın 5 bin 400 doları var.

Güneş'in de...

Şehit babalarının 5 bin 400 doları.

Annelerinin 5 bin 400 doları.

Ne etti?

21 bin 600 dolar.

*

Yıllık geliri 21 bin 600 dolarlık bir ailenin fotoğrafıysa bu...

Yarın sabah, ilk iş, bugüne kadar eleştirdiğim herkesten özür dileyip, mesleği bırakıyorum.

Yok değilse...

Utanmalısınız kardeşim.

Utanmalısınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

sülalemde şu adamı seven çıkmadı henüz. izmirli ve chp seçmeniyiz. bakalım daha ne kadar devam edecek beleş para kazanmaya popülizmle.

izmirli ve chp seçmeni için mi yazıyor yılmaz özdil?
izmirli değilim, chp seçmeni de değilim. yılmaz özdil'i de severim.
vatan-millet-sakarya diye sömürünün vıcık vıcığını yapan iktidarından muhalefetine tüm partilerin etkilileri, yetkilileri popülizm yapmıyor; yılmaz özdil şu fotoğrafı konuşturuyor diye popülizm yapmış oluyor, öyle mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yeğen de tek çorabını çıkarıp gezer hep, fotoğraf çekip bol enter ile yazı mı yazayım?

Gelirin dünya genelinde adaletsiz dağıldığı zaten belli. Kaldı ki bu çocukları böyle malzeme yapması, üstüne şehit babalarını yazının acı sosu yapmaya çalışması mide bulandırıcı. Çocukların o fotoğraftaki hali illa ki fakirlikten mi olur yani, illa ki açlığı açıklığı mı simgeler çorapsızlık?

Adamın bi orta çizgisi yok, ya çok iyi, ya berbat yazıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Artariel said:

sülalemde şu adamı seven çıkmadı henüz. izmirli ve chp seçmeniyiz. bakalım daha ne kadar devam edecek beleş para kazanmaya popülizmle.

izmirli ve chp seçmeni için mi yazıyor yılmaz özdil?
izmirli değilim, chp seçmeni de değilim. yılmaz özdil'i de severim.
vatan-millet-sakarya diye sömürünün vıcık vıcığını yapan iktidarından muhalefetine tüm partilerin etkilileri, yetkilileri popülizm yapmıyor; yılmaz özdil şu fotoğrafı konuşturuyor diye popülizm yapmış oluyor, öyle mi?

şimdi çetin abi, adam gibi muhalefet yok diye niye beklentilerimi düşüreyim ki ? yeri geldiğinde o vekilleri de eleştirmişimdir ama konu yılmaz özdil. sevmiyorum ve sevmeyecem, ucuz popülizm ve facebook yazıları müdürü gibi bir şey. uğur mumcudan sonra ben bu ülkeye düzgün gazeteci geldiğine inanmıyorum. şu ülkedeki muhalefetim ben diye geçinenler bile parasının peşinde olan ucuz piyonlar benim gözümde

fazıl say bile gazeteci falan değil normal bir sanatçı ama şu muhalefetim diye geçinenlerden daha çok dokunduruyor
Sosyal ağlarda paylaş

beğenmeyebilirsin canım, ben ona bir şey demiyorum zaten, haddime de değil. ancak popülizm yapmakla suçlanmasına katılmıyorum.
uğur mumcu dedin, zaten burnumun direği sızladı akşam akşam, katledildiği gün bütünleme sınavlarıma çalışıyordum, ertesi gün 2 sınavım vardı, ilk tv görüntülerinde öküz tvcular apartmanının ön tarafına yapışmış et parçalarını göstermiş ya, o görüntü gitmiyor gözlerimin önünden.
o gece ders çalışmadım.
okulum uzadı tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir noktada haklı, AKP saçma sapan istatistiklerle geliri ortalama üstü olan halkı kandırma konusunda usta oldu (geliri düşük olanları da yardımla kandırıyor heh). Ha Yılmaz Özdilin yazısı da popülist tabi, tek örnek üzerinden istatistik çürütülmez. Ama çıkıp da AKPnin istatistiklerinin matematiksel olarak neden manasız olduğunu açıklasa çok kişiye hitap etmez herhalde heh
Sosyal ağlarda paylaş

adam şişirilmiş balon ekonomimizi anlatmaya çalışıyor.
sayfalarca istatistik WoT'u da döşeyebilirdi ama okuyanın suratındaki hal komik olurdu.

şöyle bir etrafınıza bakın yıllık geliri 10 bin $ olan kaç kişi var diyor :P (vay arkadaş yözdilin yazısını bile açıklama ihtiyacı hissettik ya.. sonra da adamın her cümleden sonra enterına atar yapıyosunuz :) )
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Onu bunu geçin bizim evde de annem babam ben anneannem olmak üzere 4 kişiyiz. Nerde lan bizim 21bin 600??? Kimdeyse çıkartsın versin şunu dogru duzgun aksatmayın şu kadar.

internet parası, ev taksitleri vs gibi şeylere para verebiliyorsanız 21bin600 liranız da var demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

yahu koskoca yazar olmuşsun, milyonlara ulaşıyosun her gün,
ama hala GDP per capita'nın makroekonomik bir gösterge olduğunu, yani bir ülkenin komple ekonomisinin büyüklüğünü gösterdiğini anlayamamışsın. ayıp la.

bu mantıkla başbakan ve bakanlar da anlayamamış ;)

o yüzden uyarıyor okurlarını bu masalları yemeyin diye
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

yahu koskoca yazar olmuşsun, milyonlara ulaşıyosun her gün,
ama hala GDP per capita'nın makroekonomik bir gösterge olduğunu, yani bir ülkenin komple ekonomisinin büyüklüğünü gösterdiğini anlayamamışsın. ayıp la.

iyi de AKP bunu bakın vatandaşımızın geliri arttı diye propaganda olarak kullanıyor. yözdil o noktada çok haksız değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...