Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak köpeği saldırısı / Bir turist öldü

GERGE

Öne çıkan mesajlar

thecure said:

tamam haklısın ama zaten evrim gereği bir ırk diğer ırktan daha çok gelişip onu evcilleştiriyor mu?

Ne alakası var evcileştirmekle erimin ya. E o zaman evrim izin verdi beynimiz çok gelişti, her tarafa nükleer bomba atabiliriz o zaman mahsuru yok, yada yığınla türün soyunu tüketebiliriz çünkü gücümüz yetiyor? Ne alakası var allah aşkına.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

thecure said:

tamam haklısın ama zaten evrim gereği bir ırk diğer ırktan daha çok gelişip onu evcilleştiriyor mu?

Ne alakası var evcileştirmekle erimin ya. E o zaman evrim izin verdi beynimiz çok gelişti, her tarafa nükleer bomba atabiliriz o zaman mahsuru yok, yada yığınla türün soyunu tüketebiliriz çünkü gücümüz yetiyor? Ne alakası var allah aşkına.

faydalanmak ve kullanmak için evcilleştiriyosun. evrim izin vermez ki, nasıl bir evrim kavramın var anlayamadım. beynimizin gelişmesi diye birşey yok ki, uyum sağlaması veya değişmesi var. kendi soyunun devamı için gerektiğini düşündüğün şeyleri yapıyosun bu kadar basit.
köpekler senin bebeklerini öldürmeye başlarsa önce kafese kapatırsın. baktın hala tutamıyorsun soykırım yaparsın mecburen. napacaksın ki başka?
Sosyal ağlarda paylaş

sokak hayvanlarından nefret eden, onları birer canlı olarak bile görmeyen, çocuklarını da hayvanlara karşı nefret dolu olarak yetiştiren o kadar çok insan var ki... çocuğu bisiklete binemiyor diye fare zehiriyle hayvanları zehirleyenler, o hayvanların iç organları parçalanarak, yavaş yavaş, ne büyük acılarla öldüğünü biliyorlar mı acaba?

insani çözümler bulmaya çalışmak, en azından bunu yapmaya çalışanlara destek vermek yerine, hayvan düşmanlığını pekiştirmek, çocuklara da bunu aşılamanın içler acısı ve gerçekten çok acıklı sonuçlarına neredeyse her gün tanık oluyoruz.

aşağıdaki haber bu topicin konusuyla ilgili köpek saldırısı olayından sonra eryamandaki kimi köpeklere intikam ve korku amaçlı reva görülen son:

http://www.blognaturella.com/2012/03/eryamanda-vahset.html
http://hayvanozgurluguhareketi.wordpress.com/2012/03/31/intikam/

bu da gene 1-2 gün önce konya'da hayvanlara yaşatılan vahşet.

http://gundem.milliyet.com.tr/hamile-kopek-dovulerek-olduruldu/gundem/gundemdetay/31.03.2012/1522351/default.htm

hayvan nefreti, korkusu ve bu nefret ve korkuyu çocuklara aşılamanın sonucu bunlar ne yazık ki... diyecek söz bulamıyorum...

elbette başı boş ve çevreye zarar veren hayvanlar için insani önlemler alınmalı. ama nefret ve vicdansızlık çözüm değil.

bu da bir alıntı:

''saldırgan nitelikli köpekler hem yasanın hem konumuzun istisnasıdır. Bunların sokaklardan toplanması hem başka köpekler hem de insanlar için zaruridir. Buna ne yasa ne de sağduyu karşıdır. Mesele kurunun yanında yaşın yanması meselesidir. Bir takim yasadışı işler yapan insanlar yüzünden bir etnik gurubun tamamını suçlamak, ya da siyonist emelleri var diye tüm Yahudileri soykırıma tabii tutmak gibi bir şeydir. Temelinde genellemek, ötekileştimek, başkalaştırmak yatar.''
Sosyal ağlarda paylaş

üzücü bir durum pek tabi. fakat bir tane olay üzerine köpekleri kafeslere kapatmanın bir alemi yok. bunun orta yolunu bulabilmiş değiliz henüz. toplanan köpekler çoğu zaman küçücük kafeslere kapatılıyor. kaç kez bizzat yerinde gördüm. her sene kaç kez hayvanlara eziyet, işkence haberleri çıkıyor. bu da hayvan sonuçta, aç kalırsa sana da atlar bana da atlar yani. ama yaşadığımız yerler onların da yaşam alanı. başıboş olanları toplayacaksan da düzgün hayvan çiftlikleri yaparsın, orada bakarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

pardon da siz kimsiniz de şehirlerden kediler köpekler gitsin diyorsunuz?

gören de dünyayı yarattınız zannedecek. köpekle kediyle aynı yerde yaşamaya katlanamıyorsan, yaşadığın gezegeni değiştirmen gerekecek kusura bakma. yaşadığın topraklarda sizin kadar onların da hakkı var.

hatta sizden daha fazla var. şu kedi köpek gitsin diyen herkesten daha fazla yaşama hakları var. ne iğrenç insanlarmışsınız ya.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

sokak hayvanlarından nefret eden, onları birer canlı olarak bile görmeyen, çocuklarını da hayvanlara karşı nefret dolu olarak yetiştiren o kadar çok insan var ki... çocuğu bisiklete binemiyor diye fare zehiriyle hayvanları zehirleyenler, o hayvanların iç organları parçalanarak, yavaş yavaş, ne büyük acılarla öldüğünü biliyorlar mı acaba?
inan şu cümleler en ufak bir kıpırtı oluşturmuyor o insanların aklında, kalbinde. beyinleri o kadar yosun tutmuş, kendileri o kadar sevgiden saygıdan uzak kalmış ki, empati yetileri sıfıra yakın. İNSAN ÖLDÜRMÜŞ YEAA İNSAN ÖLDÜRMÜŞ NE DİYONUZ SİZ YEAA hepsini asmak kesmek zehirlemek hakkıdır diye çığırtkanlık yapanın, sahilde 500 metre genişlikte kendi halinde köpek dolaştırana "ayy çek şunu çek şu bitliyi" diyen yağlı kıllı göt teyzeden bir farkı yok. halbuki o köpek onun 500'de 1'i kadar çevreye rahatsızlık ve zarar vermiyor, onunla eşit derecede yaşamayı hakediyor. ama onun ellerine bıraksan hayvanı 1 hafta aç bırakarak öldürür hiç acımadan, can değil ya..

bu salakları tek tek alıp avrupa'nın göbeğine bırakıcaksın hiç bir şey demeden, bir de köpek salacaksın üstüne çaktırmadan caddenin ortasında. hele bir ters hareket yapsın, tekme atsın hayvana, orada adam öldürülse kafasını çevirmeyecek tipler bir anda başında üşüşüp ağzına sıçar adamın. türk milletinin eziklik kompleksi denecek yine ama, hayat denen şeyi saygımız olmadığından dolayı ne insan haklarında ne de hayvan haklarında asla bir avrupalı kadar olamayacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

gören de dünyayı yarattınız zannedecek. köpekle kediyle aynı yerde yaşamaya katlanamıyorsan, yaşadığın gezegeni değiştirmen gerekecek kusura bakma. yaşadığın topraklarda sizin kadar onların da hakkı var.

hatta sizden daha fazla var. şu kedi köpek gitsin diyen herkesten daha fazla yaşama hakları var. ne iğrenç insanlarmışsınız ya.

Ben sahipsiz olanları gitsin diyorum. Yaşayıp manasızca üreyeceklerine ve sonunda da ona buna saldıracaklarına bu tip hayvanlar evlerde ve barınaklarda kalsın sokakta kalmasın. Buna mı itirazın anlamadım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Terazine tıkladım abso abi. Hayvnaın sahipsizi olmaz. Sahipsiz hayvan vahşi hayvandır. Sokaktaki hayvanların toplanmasına karsı olan insanlar öncelikle pet shoplardan 400 500 dolar verip yavru cins köpek alıp bakamayınca sokağa atan hayvannarın önünü kessinler.

Kaçtır görüyorum sokakta sibirya kurdu geziyo sokak köpeği olmuş. Yazık lan eve alışık hayvan çöp karıştırıyo felan.

İnsana saldıran hayvan varsa itlaf ediceksin. Hayvana saldıran insana nasıl ceza veriyosan onada vermek zorundasın.
Absolut said:

mascio said:

Ben sahipsiz olanları gitsin diyorum. Yaşayıp manasızca üreyeceklerine ve sonunda da ona buna saldıracaklarına bu tip hayvanlar evlerde ve barınaklarda kalsın sokakta kalmasın. Buna mı itirazın anlamadım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

idilik said:

inan şu cümleler en ufak bir kıpırtı oluşturmuyor o insanların aklında, kalbinde. beyinleri o kadar yosun tutmuş, kendileri o kadar sevgiden saygıdan uzak kalmış ki, empati yetileri sıfıra yakın. İNSAN ÖLDÜRMÜŞ YEAA İNSAN ÖLDÜRMÜŞ NE DİYONUZ SİZ YEAA hepsini asmak kesmek zehirlemek hakkıdır diye çığırtkanlık yapanın, sahilde 500 metre genişlikte kendi halinde köpek dolaştırana "ayy çek şunu çek şu bitliyi" diyen yağlı kıllı göt teyzeden bir farkı yok. halbuki o köpek onun 500'de 1'i kadar çevreye rahatsızlık ve zarar vermiyor, onunla eşit derecede yaşamayı hakediyor. ama onun ellerine bıraksan hayvanı 1 hafta aç bırakarak öldürür hiç acımadan, can değil ya..

bu salakları tek tek alıp avrupa'nın göbeğine bırakıcaksın hiç bir şey demeden, bir de köpek salacaksın üstüne çaktırmadan caddenin ortasında. hele bir ters hareket yapsın, tekme atsın hayvana, orada adam öldürülse kafasını çevirmeyecek tipler bir anda başında üşüşüp ağzına sıçar adamın. türk milletinin eziklik kompleksi denecek yine ama, hayat denen şeyi saygımız olmadığından dolayı ne insan haklarında ne de hayvan haklarında asla bir avrupalı kadar olamayacağız.

çok fazla küfür içeren yazın zaten Avrupalı kadar olamayacağımızı gösteriyor. ayrıca kendi adıma Avrupalı olmak gibi bir iddiam yok. Biz adam gibi, insan gibi, medeni Türk vatandaşları olalım, bana yeter.
Diğer arkadaşlar kastedilenin ne olduğunu gayet güzel yazmışlar, kimse kediler-köpekler itlaf edilsin diye bir şey de söylemiyor. Ancak insanlara saldırıp öldürecek başıboş köpekler olmasın diyoruz, onları sokaklardan toplayıp nerede bakılabiliyorlarsa bakılsınlar diyoruz. Avrupalı gibi olmak istediğimden değil de oralarda bu işler böyle sanırım. O kadar gittim,gezdim,gördüm Avrupa'yı; hiçbir Avrupa şehrinde sokak ortasında çiftleşen köpek görmedim. Sakin...
Sosyal ağlarda paylaş

Demogoji yapmak gereksiz. Birde Avrapa'dan örnekler verilmiş falan..

Dünya'da "gelişmiş" dediğimiz hangi ülkede sokaklarda başıboş kediler, köpekler geziyor ki ? tek bir köpek görülse sokakta, aynı gün gelip yakalayan ekipler var.

Sistem sokaktaki kedi, köpekleri toplayacak ve barınaklara yerleştirecek şekilde kurulursa, zaten sokak hayvanlarının yaşadığı "dram" da ortadan kalkmış olacak. Hem her sene 8-10 yavru yapan bu hayvanlar da kontrol altına alınmuş olur. Beslemek isteyende gider barınağa besler.

Bakın hepsiburada.com'da hayvanlar için MAMA alıp direk barınağa yollatabiliyorsunuz, ne güzel birşey.

win-win durumu var. Ne bu sinir, şiddet. Anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

ben sokakta kalsınlar demiyorum ki, İNSAN ÖLDÜRDÜE diye sokak ortasında hayvanları yakan bir milletten bahsediyorum, duyunca çıldırıyorum. buna tepki gösterince de panter emel oluyoruz. varsın olsun, buna tepki göstermeyen insan da değildir adam da değildir, 5 para da etmez. şurada yazmaya yüz bulanlar arasında eminim içinde 1 gram hayvan sevgisi olmayan (burayı geçtim, kimse sevmek zorunda değil) hayvan canına saygısı olmayan, bıraksan o tiplerle beraber toplu histeriye kapılıp bir tekme de kendisi atacak olanlar kendini belli ediyor. insanın kişiliği doğrudan bu durumlara olan bakış açısından ortaya çıkabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Diğer arkadaşlar kastedilenin ne olduğunu gayet güzel yazmışlar, kimse kediler-köpekler itlaf edilsin diye bir şey de söylemiyor. Ancak insanlara saldırıp öldürecek başıboş köpekler olmasın diyoruz, onları sokaklardan toplayıp nerede bakılabiliyorlarsa bakılsınlar diyoruz. Avrupalı gibi olmak istediğimden değil de oralarda bu işler böyle sanırım. O kadar gittim,gezdim,gördüm Avrupa'yı; hiçbir Avrupa şehrinde sokak ortasında çiftleşen köpek görmedim. Sakin...

sen de sakince ve dikkatlice okursan, diğer arkadaşlarının pek te öyle demediğini kavrayabilirsin sanırım.

GERGE said:

Belediye bu köpekleri toplamış. Hepsini toplamalı bence, sokakta köpek kalmasın.

senko said:

şehirlerin içinde kedi köpek olmamalı bence de

"Tatar Ramazan" said:

En mantıklısı ve çıkar yolu sokak köpeklerinin uyutulmasıdır,

dasaaa said:

km2'ye kareye düşen insan sayısı / serbest gezen hayvan sayısına bir limit getireceksin öncelikle. sonra bu alan içerisinde kalan hayvanları etiketleyip, kısırlaştırıp öyle bırakacaksın. kedi olsun, köpek olsun
bu sayının üstüne çıkıldığını farkedersen öldürecek yahut başka alana nakledeceksin.

senko said:

en iyi politika sayılarını azaltarak şehirlerden mümkün olduğunca temizlemek işte.

"Tatar Ramazan" said:

Kısa vadede mutlaka büyük kısmını uyutmaları lazım,

thecure said:

köpekler senin bebeklerini öldürmeye başlarsa önce kafese kapatırsın. baktın hala tutamıyorsun soykırım yaparsın mecburen. napacaksın ki başka?
Sosyal ağlarda paylaş

40 yılın başı 3 tane başıboş sokak köpeği birini öldürdü diye amma bızıkladınız ya

yazmıycam yazmıycam dedim dayanamadım

hergün bu ülkede birbirini öldüren insanlar var
çoğu da köpekler gibi başıboş dolaşıyor sokaklarda
açın gasteleri okuyun
15 yaşında kıza 10 gece tecavüz ettiler
yok kafasını koparıp parçalayıp bilmnemnereye attılar
kahve kurşunladılar
xxx yeri bombaladılar

siz hala kedi de köpektesiniz

uyanın lan

bende rahatsızım sokaktaki kedi köpekten, köpeğim de var
köpeğim le çıkınca dışarı beni de taciz ediyorlar sürü dışından biri geldi diye saatlerce havlıyorlar

da

bumudur , 2 kedi köpekle bu kadar kolay mı değişiyor gündem
kaç gündür köpek adam öldürmüş

sanki insan öldürmüyor, lan insanların öldürüp kestiğini sayamıyoruz bile

köpekler yemiş hiç olmazsa açmışlar belli
boşa gitmemiş adam

ya sen ne için öldürüyorsun lan insanoğlusu diye sormazlar mı sana bre itoğlu it

/rage off
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi hepsi toplaşıp hayvanların neden öldürülmeleri, ve insanlar tarafından evcilleştirilmiş, doğadan koparılmış, yaşam kaynakları neredeyse sıfıra indirilmiş bu canlıların, ne amaçla şehir dışında, beslenemeyecekleri, yaşamlarını devam ettiremeyecekleri alanlara bırakılmaları gerektiğini, son derece mantıklı! ve akılcı! bir biçimde açıklayacaklardır eminim. öne sürecekleri nedenler; içinde vicdan, doğa sevgisi, empati v.s. olan herhangi bir insani öge barındırır mı, bilemem...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...